Hrníčková dieta

- Hrníčková dieta
Rubrika:  Zdravá

Hrníčková dieta

08.02.21, 00:00, autor: Plavovláska
Hrníčková dieta je prokazatelně jedna z nejúspěšnějších diet vůbec. Nevynechává žádné živiny, není jednostranná a netrápí vás hladem. Je dlouhodobá – netrvá dva týdny. Což se může někomu zdát jako velká nevýhoda. Ale ona je to naopak výhoda. Při jejím dodržení se vyhnete jojo efektu.

Čtenost -   Diskuze: (22
 


Pro tuto dietu je potřeba dodržovat tato pravidla:1.    Kupte si krásný hrníček o obsahu  150 - 200 ml. Dejte si tu práci, najděte si nějaký opravdu pěkný a klidně i drahý, prostě si udělejte radost – je tím nejdůležitějším, co budete příštích několik měsíců potřebovat. A můžete si jich koupit hned několik, nebo se můžete za každý úspěch novým hrníčkem odměnit. Nikdy a ničeho, kromě neslazené vody a čerstvé zeleniny si nesmíte vzít na jedno jídlo víc, než co se do vašeho hrnečku vejde.

 

 

 


2.    Zapamatujete si, že musíte jíst každé 2-3 hodiny – nejdéle za 4 hodiny. Delší hladovění je velice špatné. Vzbudíte si vnitřního hlídače, velkého, černého, věčně hladového psa, který může za to, že tloustnete. Můžete ho oklamat jedině tím, že budete dodávat pravidelně stravu. On nevyhlásí poplach a vaše tělo nezačne zběsile ukládat zásoby. Naopak. Budete-li jíst opravdu takto pravidelně, velké černé psisko usne hlubokým spánkem a začne chrápat a tělo nebude ukládat vůbec nic, jen si tahat živiny.

 

 

 3.    Musíte hojně pít. V létě víc, protože se potíme, v zimě můžeme méně. Důležité je si uvědomit, že naše tělo začne při hubnutí vyplavovat ketolátky, které budou zamořovat organismus. Pokud bychom málo pili, budeme se cítit špatně – začne to nejspíše bolestmi hlavy. Hlídejte si pitný režim a vyplavujte škodliviny z těla.

 

 

 4.    Hýbejte se. Snažte se nastartovat váš metabolismus pravidelným pohybem. Ve skutečnosti stačí 40 minut 3 x týdně v odpovídající tepové frekvenci a nastartujete váš metabolismus natolik, že budete spalovat tuky i když právě nebudete běhat či šlapat na rotopedu. Dokonce budete spalovat tuky i ve spánku.

 

 

 


5.    Neodříkejte si nic. Žádné jídlo není zakázané. Máte-li chuť na sladké, dejte si kostičku čokolády, nebo jeden bonbon. Je lepší svoji chuť na sladké včas utišit, než pak zajít do cukrárny a napráskat se šlehačkových dortů, nebo sníst celou bonboniéru. Ještě jednou: Žádné jídlo není zakázané. Nikdy ho ale nesmíte sníst víc než co se vejde do vašeho hrníčku a samozřejmě,  čím je tučnější či sladší, tím méně často ho do jídelníčku zařazujeme.

 

 

 

 

6.    Nejezte mimo stanovené intervaly. Ani neochutnávejte. Čím dřív si zvyknete, tím lépe pro vás. Za pár týdnů to bude pro vás absolutně bezbolestné.

 

 

 7.    Pečlivě žvýkejte. Užívejte si jídlo a vychutnávejte si ho. Jíte normální jídlo jako každý jiný. Nemáte žádnou dietu. Jíte totéž co ostatní, ale jíte méně. Proto si jídlo užívejte. Vychutnávejte si ho.

 

 

 8.    Važte se jednou týdně, svou váhu si zapisujte. Měřte se též krejčovským metrem a obvody pasu, prsou, boků, stehen a paží si taktéž zapisujte.

 

 9.     Najděte si někoho, kdo s vámi bude vaše úspěchy případné neúspěchy konzultovat a kdo vám bude držet palce. Ideální je samozřejmě někdo neutrální. Založte si třeba tady na Ženě X anonymní blog po nějakou přezdívkou blog a pište tam své zkušenosti, pocity, úspěchy a selhání. Uložte sem vaše fotky Před a Po. Pochlubte se. Stydíte-li se, můžete svůj obličej zakrýt.

 

 10.    Můžete se podělit o své zkušenosti. Rádi si nové poznatky přečteme!

 

 

 

 Přečtěte si také:

Bazální metabolismus? Co s ním?

Zlaté desatero hubnutí

Hubnutí bez trápení

 

 

 

Diety:

Sedmidenní dieta

Dieta s tukožroutskou polévkou

Dieta modelek

Dieta Scarsdale

Dieta kliniky Mayo

Dieta podle Glykemického indexu

Dieta Štefana Margity

Rozlišovací dieta

Dieta podle krevních skupin

Dieta Angeliny Jolie

 

 

ANKETA: Vyzkoušíte naši Hrníčkovou dietu?


Celkem: 162 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2010
 • Neregistrovaný 15.10.08, 10:12

  Rozbalit 3. Jo

 • Neregistrovaný

  Tohle vypadá moc dobře, do toho jdu. Ale jak je to s chlebem třeba? Mám ho nacpat do hrnku?

 • Plavovláska 15.10.08, 11:47

  Rozbalit 4. Chleba

 • Plavovláska

  Pokud chcete jist chleba nebo jiné pečivo tak si představte ten 150 ml hrniček, pokud tam ten chleba nenapěchujete nebo neudusáte, tak se by se vám tam vešel necelý krajíček chleba, ovšem jen tence namazaný - něčím. Už by se vám tam k němu nevlezlo třeba vajíčko natvrdo nebo 10 dkg salámu. Hrníček musí byt zarovnaný a nesmíte dělat kopeček :). Ten hrníček je opravdu určující pokud jste si tedy nepořídila kyblíček místo hrnečku ovšem :)

 • NiceSimi 24.10.08, 11:41

  Rozbalit 5. paráda

 • NiceSimi

  :)

 • Neregistrovaný 12.01.09, 18:13

  Rozbalit 6. Hrníčkovka

 • Neregistrovaný

  Vážně to funguje, s kolegyní v práci chodíme normálně na oběd, který si rozdělíme na poovinu, kterou sníme za dvě a půl hodiny. Vše si představíme v hrníčku na kávu. Za týden už je to opravdu vidět a cítíme se lépe. Všem vřele doporučujeme.

 • Jana 12.09.09, 10:49

  Rozbalit 7. naděje

 • Jana

  ahoj pravě jsem dočetla váš recept na hubnutí a zdá se mi že bych to také mohla absolvovat ,no nic tím asi nezkazím celí život jsem byla v uvozovkách větší a já bych to chtěla změnit a být taky krásná,jít si koupit pěkné věci a neposlouchat na vás nic nemáme.Tak mi prosím držte palce a já startuji

 • novik 11.12.09, 20:43

  Rozbalit 8. to by mohlo vyjít!

 • novik

  Ahoj všichni.Tak tahle "dieta" se mi zamlouvá.Řekla jsem si že je prostě čas se sebou něco udělat...už pár týdnů se snažim dodržovat jíst kařdé 2-3 hodiny a je pravda,že po čase si tělo samo hodiny pohlídá a ozve se že má hlad:)Jenže stejně mi přišlo,že toho sním i tak moc.Hrníček je super nápad..už vidim jak bych do něj stěží nacpala knedlik zelí a kachnu:Da hlavně nemusim vařit zvlášť....což při provozu hladového manžela a dvouletého caparta jde blbě.....tada pokud chcete trávit celý den v kuchyni:)...Takže JDU DO TOHO:)A prosím podělte se o své uspěchy a neůspěchy....když neni člověk sám,jde to líp:)

 • Zdena 14.01.10, 18:32

  Rozbalit 9. dieta

 • Zdena

  dnes jsem si přečetla hrníčkovou dietu a velice mě láká ozkouším to velice to potřebuji

 • Zdenka 16.01.10, 14:12

  Rozbalit 10.

 • Zdenka

  Tak jo, jdu do toho.Nic jiného mi totiž nezbývá, s váhou 82 se cítím špatně. Je zajímavé, že právě tuhle dietu mi doporučil můj kardiolog minulý týden.Trochu přitvrdil, řekl mi 5 koflíků(hrníčků) denně a žádný alkohol.Prý zhubne každý.Tak teda začínám - do příští kontroly v dubnu mám mít o 10 kg méně.Napíšu jak to jde! Zdenka

 • naděje 22.02.10, 08:18

  Rozbalit 11. dotaz

 • naděje

  chci se zeptat,když si dám snídani množství jednoho hrnku,tak si k němu mohu dát třeba hrnek kakaa nebo kaka?díky

 • Mišák 23.02.10, 14:27

  Rozbalit 12.

 • Mišák

  Naděje, já bych řekla, že to kakao můžeš brát jakou jinou tekutinu (krom alkoholu samozřejmě) a k tomu jídlu si ho dát,ale asi né zas,aby se to stávalo pravidlem. Dala bych si třeba kakao,ale 1-2 do týdne. Jinak já piju každý den na lačno citron.štávu ve vodě a taky jsem si zvykla. Ted jdu tady do toho s váma!!! Hrnkům zdar!!!

 • Zuzana 02.03.10, 14:19

  Rozbalit 13. Všichni za jednoho-jeden za všechny:-)

 • Zuzana

  Vypadá to víc než dobře a i rozumě.Diet je fůra,ale pravda je ,že 90%je o penězích a tak jsem víc než nadšená a oznamuji vám,že od zítřka jdu do toho.Jsem teď nadšená i vystrašená zároveň,ale když vidím ty lidičky tady tak jdu do toho.Trápím se už dost dlouho a chci se stím poprat,takže 3.3.2010 ZAČÍNÁM lidičky

 • Jana 19.03.13, 18:56

  Rozbalit 14. Enkii

 • Jana

  Ahojky
  Nemáte rovnou i radu na povadlou kůži :.)Myslím,že po této nedietě bude třeba :.)

 • džejpi 03.08.13, 13:50

  Rozbalit 15. poslední jídlo

 • džejpi

  Chtěla jsem s zeptat, do kdy se má jíst poslední jídlo?Tedy poslední jídlo dne. Chodím spát pravidelně kolem 23 hodiny. Kdy naposledy mám jíst?

 • Dana 07.07.15, 17:13

  Rozbalit 16. Daňďa

 • Dana

  Hrníčková dietka se mi zamlouvá a jdu do ní.Jak budou první změny dám vědět.Držím všem palečky.

 • Lenka 19.12.22, 20:38

  Rozbalit 17.

 • Lenka

  Holky při jakém sportu se nejrychleji a zdravě hubne? Můžete mi poradit prosím?

 • Tereza 21.12.22, 09:28

  Rozbalit 18.

 • Tereza

  Já jsem chtěla začít hubnout, a tak jsem začala běhat. Jenže do toho mi často mluvila počasí nebo tma. Proto jsem si domů pořídila běhací pás a to mi naprosto vyhovuje.

 • Lenka 21.12.22, 23:28

  Rozbalit 19.

 • Lenka

  Jaký ten běhací pás jste teda pořídila jestli se můžu prosím zeptat?

 • Tereza 22.12.22, 11:21

  Rozbalit 20.

 • Tereza

  No jasně, koupila jsem běhací pás https://www.fitham.cz/trinfit-gara-t600i Má pevnou konstrukci a díky podložce, kterou jsem k tomu dostala se při používaní netřepe a tím pádem se ani zbytečně neničí.

 • Tereza 30.01.23, 20:47

  Rozbalit 21.

 • Tereza

  Když jsem začala hodně přibírat, tak jsem to také začala hned řešit. Začala jsem pravidelně chodit, pak běhat a pak i chodit do posilovny. Pořídila jsem si k tomu i chytré hodinky https://www.armodd.cz/armodd-roundz-4-cerna/ pro zaznamenávání denní aktivity a hodně mi to pomohlo k tomu, abych cvičila pravidelně a pořád se zlepšovala.

 • Lenka 31.10.23, 20:00

  Rozbalit 22.

 • Lenka

  Díky moc za tip. Hrníčkovou dietu jsem ještě nezkoušela, ale zní to zajímavě. Já jsem nedávno zjistila, že ve svém jídelníčku mám žalostně málo ovoce a zeleniny, tak se to snažím napravit. Začala jsem tím, že jsem si z https://www.all-the-best.eu/ koupila odšťavňovač a dělám si teď každé ráno šťávy. To je podle mě krok tím správným směrem.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2221574

RSS:
Toplist