Téma: Žárlivost

- Téma: Žárlivost
Rubrika:  Co na to muž?

Téma: Žárlivost

03.08.11, 00:42, autor: Plavovláska
Žárlivost a její důvody, o tom byly popsány celé stohy papírů. Je žárlivost důkazem lásky? Nebo naopak? Důkazem nelásky? Zvyšujeme záměrně "svou cenu" tím, že vyvoláváme žárlivost umělou? Nebo je to tak, že v kvalitním vztahu se prostě nežárlí? Zeptali jsme se našich mužů ...

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Horst: Jsem velký žárlivec a musím říct, že po svých zkušenostech jsem čím dál větší .
Na druhou stranu, omezování partnera v tom jestli někam může jít nebo nemůže, není řešení. Pokud někdo chce být nevěrný, tak bude a nezabráníte tomu.
GD: Každý žárlí, nejsem výjmkou. Ale ne každy rychle zapomíná, to zas já mám paměť jak cedník.

 

 

 

Mikeš: Ano jsem dost žálivý, zpravidla chodíme všude spolu.

 Richard:
Asi ano, žárlím. Snad přiměřeně. Možná za to mohou mé majetnické sklony Partnerka pochopitelně může naprosto všechno, rovnoprávnost ve všem si ženy euroatlantické civilizace prosadily definitivně v minulém století. Otázka je spíše co je vhodné a co už ne. Dámská jízda rozhodně nevhodná není. Dýchánek s bývalým přítelem je však pro mě naprosto nepřijatelný. Zjednodušeně řečeno je legitimní žádat vše, co nemůže partnerovi ublížit.
Mirun:
Žárlivosti a majetnickým sklonům se asi člověk uvnitř sebe nevyhne, ale jsem liberál a nikomu nic nezakazuji, jednak proto, že nesnáším aby někdo něco zakazoval mně a druhak protože zákazy stejně nefungují. Člověk nezmění toho druhého tím, že mu udělá mantinely – partnerův charakter je partnerův charakter a nemohu se na to dívat tak, že on se přizpůsobí mně, ale tak, že já jsem buď ochoten se s jeho povahou smířit, nebo s ním nemám vůbec nic mít. Pokud mám partnerku která bude mít potřebu neustále souložit s kýmkoliv koho uvidí, tak zakazovat jí chodit ven je dost naivní prostředek. Pokud tu potřebu nemá, tak zakazovat jí chodit ven je pro ni urážlivé a ponižující.  Každá partnerka si může dělat co uzná za vhodné a totéž vyžaduji já sám.

 

 

Lukáš:  Já nejsem človek který by strašně žárlil, ale bez žárlivosti to taky nejde. U mě se to dá celkem dobře poznat pokud začnu žárlit tak jsem se zamiloval, ale to spíš tak že se jen vyptávám a když me nechce neco říct tak teprve začnu skoumat proč mě to nechce říct. Nikdy jsem nemel problém přítelkyni kamkoliv pustit přece jen jsme v době kdy už žena nemusí být vždy v doprovodu svého přítele a dělat mu všude ocásek nebo naopak. Občas je prostě potřeba, aby se šel bavit každý se svými kamarádkami.

 

 

Tomáš: Žárlím (jen na oko, ale to jí neříkejte). Rozhodně nemám příjemné pocity, když se dozvim, že si chce vyrazit sama s nějakým jiným mužem, ale toleruji to. Přílišná žárlivost je zabiják vztahu.
Michal:
Nežárlím a považuji to za dost nepříjemnou vlastnost. Chci volnost a dávám volnost.

 

 


Jirka:
Moje partnerka má dovolený sex s někým jiným, ale já o tom nechci vědět nic konkrétního. Kdybych o tom totiž něco konkrétního věděl, tak by bylo zle. Z toho nejspíš plyne, že žárlím. Ven chodíme v naproste většině případů odděleně a oběma nám to vyhovuje.

 

 


Michael: Na žárlivost ani moc netrpím. Jen kapku, když se někde cítím odstrčený, ale to se moc často nestává. Svým partnerkám důvěřuju a nemám problém ji někam pustit – přece člověk člověka nemůže vlastnit.

 

 

Jiří: Kdo tohle řeší je magor, ženská se buď ohlídá sama, anebo je to mrcha a zahne dřív nebo později a to třeba u baráku ve sklepě, nemusí na to chodit ani na disko.

 

 

 

Zajímá vás něco víc o našich respondentech? Čtěte zde.

 

 

Minulá témata:

Poprvé

Svatba

Násilí

Co vás vzrušuje?  

Peni

Kulínský 

Sex ve třech

Rozchod

Prostituce

Lze milovat dvě ženy současně?

Balící technika

Nevěra

Ženská krása

 

 

 

Zajímá Vás co si muži z našeho panelu myslí o problémech, nad kterými sama přemýšlíte? Chcete jim položit nějakou otázku? Napište nám, na co se máme zeptat. Pokud to budou zajímavé a nové otázky, radi je "pánům božským" položíme. Vaše otázky či návrhy na témata zasílejte na adresu redakce@zenax.cz

 

ANKETA: Žárlivost je


Celkem: 204 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 • Jaro 13.01.09, 19:32

  Rozbalit 1. Žárlivost není nemoc ale slabost

 • Jaro

  Proto se nedá léčit. Žárlivost je spojena jen se špatnými vlastnostmi a pudy lidí – strach, sobectví, slabošství, nedůvěra apod. Žárlivci jsou v podstatě politováníhodní ubožáci, kteří trápí sebe i partnera. Svojí slabost, sobectví a ubohost ospravedlňují tvrzením, že se jedná o projev lásky. Je to stejně tak hloupé a ubohé tvrzení, jako žárlivost sama.
  Zatímco láska je potřeba dávat, starat se o pohodu a štěstí druhých, žárlivci mají starost jen a jen o sebe.

 • Marci 15.06.09, 13:35

  Rozbalit 2.

 • Marci

  Nevím, jestli se to dá takhle paušalizovat.Žárlivost je zelenooká příšera, která si hraje s tím, koho požírá- řekl Shakespeare.Myslím, že je třeba jako u všeho rozlišovat mezi žárlivostí zdravou a chorobnou.Pokud se špehování partnera, slídění v jeho soukromí a neustálé podezírání stane životním programem žárlivce, je to moc a moc zlý a řekla bych, že až neřešitelný.Myslím, že patologickou žárlivost vám z duše nevyrve ani ten nejlepší psycholog, že ve vás zůstane a bude tam hlodat a hlodat, až sežere všechno krásný, co jste v sobě měli.Vím to, protože sama žárlím a dobře vím, že často absurdně a neodůvodněně a přehnaně.Je fajn, že si to zatím uvědomuju.Jenže nevím, jak dlouho budu svý emoce zvládat.Čím víc někoho miluju, čím déle jsme spolu, tím víc mě ten vztah ničí.Respektive ničí mě má povaha, má nejistota, nedůvěra k lidem obecně a žárlivost.Šťastní jsou ti, co nežárlí.Fakt šťastní.

 • David 10.08.11, 19:28

  Rozbalit 3. K názoru od Marci

 • David

  Pokud vím, základ řešení osobních psychických problémů je, přiznat si že mám problém.
  Z tohoto úhlu pohledu bych řekl, že jste "šťastná" žena, protože si jste vědoma problému.
  Nemám s psychologií (kromě života) nic společného. Říkám to, protože se sám s takovou žárlivostí u své ženy potýkám už 8 let. A je opravdu těžké s tím něco účinného dělat, protože už jen alespoň částečně pochopit v čem je vlastně problém, stojí tolik času, že mezitím člověk naděla spoustu chyb.

  Nedokážu Vám dát jinou radu, než ... Mluvte o tom se svým partnerem. Ale prosím ve smyslu toho co píšete. Tzn. "Vím že s tím mám problém."

 • Muž 15.09.11, 09:24

  Rozbalit 4.

 • Muž

  Dobrý de,

  moje reakce bude zcela jednoduchá, prostě známe sami sebe a víme čeho jsme schopni tak si představujeme co bychom udělali v kůži partnera tak se toho bojíme.Takže si uvědomujeme co nám se podařilo udělat a jak moc jsme se snažili získat někoho zadaného a to se nám automaticky projeví do našeho vztahu.
  Já jsem nikdy neměl problém získat ženu i zadanou tak teď tím trpím u ženy, kterou miluji a je to moje manželka, ale zase to beru jako zpětnou vazbu za to co jsem dělal.Takže lidé život máme velice krátký, užívejme si každé vteřiny strávené se svými nejbližšími a nežárleme, protože stejně pokud to tak má být tak o partnera přijdeme, prostě je to tak.Tak místo vysedávání tady vyražte do přírody nebo za sportem, Vaše tělo si to zaslouží....

 
Profil blogu
Profil sekce "Co na to muž?"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:37

Přístupů:
122989

RSS:
Toplist