Téma: Svatba

- Téma: Svatba
Rubrika:  Co na to muž?

Téma: Svatba

26.08.08, 08:47, autor: Plavovláska
Až polovina dětí se rodí nesezdaným párům. Není to nijak mimořádná situace, v severských zemích jako je Švédsko či Finsko je tento trend dlouhodobý a soustavně se prohlubující. Naše mladé páry se "do toho" také nijak nehrnou. Jaký na to mají názor muži? Je či není svatba důležitá? Nebo snad litovali někdy toho, že se oženili?

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Mirun: Nevím. Osobně mu důležitost nepřikládám. Litoval, ale ne tím klasickým způsobem kvůli „špatnému výběru“ ale z principu, protože manželství a děti mně omezují nutností být zodpovědný. Myslím že jsem se měl oženit a mít děti až na to budu zralý, což odhaduji tak na 60 let, kdy (dle příkladu mého otce) ustoupí mé osobní sobectví a začnu mít chuť se dělit o svůj život s ostatními.

 


Horst: Vždycky jsem zastával názor, že svatba je jen kus papíru, který nic neřeší a je to vlastně zbytečnost. Ale (asi to bude už věkem nebo co) poslední dobou tak trochu měním názor na tento akt. Před rokem jsem byl dokonce na svatbě mé sestry jako její svědek a celý ten obřad mě natolik zaujal, že jsem dostal chuť do toho taky hned praštit
Richard: Konformní asi nebudu. Občanská svatba je důležitý právní akt, ale nic nebrání tomu, aby se tu nebo tam zopakovala. Tedy právní akt, jehož závaznost je dobrovolná.
Jako naprosto jinou kategorii cítím sňatek církevní. Zde mám naopak na mysli zcela konformně křesťanský. Katolicismus nebo protestantismus v tomhle roli nehraje, odlišnosti nepůsobí. Církevní sňatek je podle mého neodvolatelný slib.
Svatbu jsem měl, nelitoval jsem nikdy a nelituji ani teď. Nelitoval jsem dokonce ani při rozvodu… 

 Míchael:
Svatbu považuju za majetnický akt a asi o ní nebudu uvažovat dřív, než přijdou děti. Přece jenom na světě je nějakých cca. 3,5mld žen, tak jak můžu vědět, že zrovna ta jedna je ta jediná? Nějak ten model klasické rodiny ve 21st. trochu přestává být to jediné, po čem by měl člověk toužit. Možná mě kapku poznamenala doba, kdy už nám ve školce předčítali, jak máme naši socialistickou vlast chrániti a budovati. A nebo je to holt jenom nový trend, co k nám přichází ze staré Británie a je to prostě moderní.
Jirka:
Budu se ženit hlavně z důvodu, že pro přítelkyni je to významná část jejího života a bere to tak, že si mě tím tak nějak pojistí... Já ji tyto iluze nechci brát a tak si jí vezmu, navíc ji vidím jako matku svých dětí, takže proč ne.
Tomáš:
Zatím ženatý nejsem ale svatbu rozhodně plánuji. Svatbou pár demonstruje okolnímu světu (a vlastně i sobě) svůj úmysl společného soužití na delší časový úsek. Je to krásný zvyk a rád bych ho vyzkoušel. (alespoň jednou za život).
Mikeš:
Svatba - časem možná ano, jinak dnes je to dle mého zbytečný papír, moje přítelkyně byla již vdaná, po necelém půl roce se rozváděli a rozvod trval přez 3 roky ...

 Michal:
Důležitý akt to možná je pro někoho, já plánuji svatbu v blizké budoucnosti.  Ale je to jen formalita, která ulehčí některé věci s úřady. Jsem s přítelkyní vic jak 5 let, takže myslim, že to na našem vztahu už nic nezměni.
Lukáš:
K čemu je vůbec svatba? Cár papíru nebo to má nějaký hlubší význam ? Svatba pro mě nic neznamená. Pokud někoho opravdu miluju, tak k tomu nepotřebuji nejaký dokument, který říká, že jsme spolu a máme stejná příjmení. Nikdy jsem nepovažoval svatbu za něco co by stvrzovalo vztah, přece to záleží na tom jaké city k sobě chovají. Nejsme přeci v komunismu, kdy se lidi brali už v 18 letech. Pokud někdy budu milovat natolik, že nabídnu manželství, tak rozhodně písnu. Teď to rozhodně nehrozí.
GD:
Ano svatba je důležitá a proto se neožením. Nepotkal jsem tu pravou a jsem líný si udržet vztah.Jiří:
Asi jak pro koho, pro mě osobně nejspíš jen canc papíru, kterým (když na to přijde) je potřeba se pořádně ohnat u soudu, aby byl "spravedlivě" rozdělen majetek.

 

 

 

Zajímá vás něco víc o našich respondentech? Čtěte zde.

 

Minulá témata:

Násilí

Co vás vzrušuje?  

Penis,

Kulínský 

Sex ve třech

Rozchod,

Prostituce, 

Lze milovat dvě ženy současně?,

Balící technika,

Nevěra,

Ženská krása

 

 

 

Zajímá Vás co si muži z našeho panelu myslí o problémech, nad kterými sama přemýšlíte? Chcete jim položit nějakou otázku? Napište nám, na co se máme zeptat. Pokud to budou zajímavé a nové otázky, radi je "pánům božským" položíme. Vaše otázky či návrhy na témata zasílejte na adresu redakce@zenax.cz

 

 

ANKETA: Co takhle svatba, princi?


Celkem: 27 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

  • Katka 18.06.09, 15:07

    Rozbalit 1.

  • Katka

    Jsem vdaná 5 let, nikdy jsem toho nelitovala, naopak. Názor, že je to jen kus papíru neuznávám. Je jasné, že to není pojistka na partnera, na druhou stranu se tím ještě víc zlepšily vztahy mezi námi i okolím. Nejsem ta "kterou zbouchnul", ale jsem "jeho žena". Nevím, jak slovy vysvětlit ten rozdíl, ale snad to takhle stačí.

 
Profil blogu
Profil sekce "Co na to muž?"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:37

Přístupů:
123107

RSS:
Toplist