Téma: Kulínský

- Téma: Kulínský
Rubrika:  Co na to muž?

Téma: Kulínský

14.07.08, 00:01, autor: Plavovláska
Dnešním tématem byla kauza bývalého sbormistra Bambini di Praga, pana Kulínského. Ale nejenom ona. Opočenský, Katarský princ, kdo je a kdo není vinen? Snižit hranici trestní odpovědnosti na 14 nebo dokonce 13 let?

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Petr: Katarský princ a Opočenský vinni nejsou. Prostě proto, že nikoho do ničeho nenutili. Jen si koupili nabízenou službu. Od těch samých dívek, jako mnoho jiných mužů před nimi. Kulínský je problematičtější. I kdyby vedl sbor dospělých žen, zavánělo by to přinejmenším "sexuálním harašením". Ať už to bylo jak chtělo, pokud měl sex s dívkami, které byly jeho "podřízené" a na jeho rozhodování závislé, pak to prostě není košer, bez ohledu na věk frekventantek. Osobně mi přijde ale skoro neuvěřitelné, že by drůbežárna, jakou holčicí sbor opravdu je, dokázala roky utajit, že je sbormistr "ojíždí". Pravda bude někde tam venku ...

 

Filip: Jistěže je Kulínský vinen, vůbec nepochybuji o tom, že to bylo ještě mnohem drsnější než to, co se probíralo v tisku. A už vůbec nepochybuji, že některé maminky o tom věděly. Každopádně by stálo za to zvážit snížení věkové hranice, kdy je to trestné, z patnácti např. na třináct let. Kdyby šáhnul na moji holčičku tak mu ho každopádně ustřelím :).

 

Martin: Podle mne je bývalý sbormistr Bambini di Praga vinen. Zkrátka ty dívky v tomto věku by o tom podle mne tak dlouho a intenzivně nedokázaly lhát a „prokecly“ by se. Na druhou stranu je divné, že si toho nikdo z jejich blízkých nevšiml. A co se týká Katarského prince a jeho souložení s 13-ti letými dívkami, jde opět o zvyklosti, kulturu a další okolnosti, v nichž vyrůstáme. Právě proto já si něco podobného osobně představit nedokážu, ale na druhou stranu u něj to prostě naprosto beru a nijak mu to nevyčítám.

 

Mirun: Rozhodnout zda je či není vinen nejsem schopen, informace mám jen z médií a tvořit si nějaký „názor“ na základě těchto zdrojů by bylo nefér ke kterékoliv ze zúčastněných stran. Na druhou stranu, tito lidé žijí mnoho let v určitém úzkém kruhu, pan Kulínský je sameček, tíží ho tedy sexuální potřeby, má v kolektivu moc, a spousta děvčat ve 14ti letech jsou již fyzicky hotové ženy, (které navíc extrémně rády provokují zejména starší muže) takže mi přijde skoro nemožné, že by občas něco s některou z nich neměl. Takovou situaci by dlouhodobě zvládl bez ztráty kytičky pravděpodobně jen eunuch. Pokud to bylo s oboustranným souhlasem, nedělal bych z toho vědu, sex není nic nezdravého a pokud si to oba přejí, věk nerozhoduje. Pokud si to však vynucoval, přál bych mu něco opravdu hodně ošklivého, bolavého a aby to hodně dlouho trvalo. Sex s 14ti letou dívkou si představím velmi lehce, když mi bylo 14, žil jsem již sexuálním životem a mé 14ti leté vrstevnice mi přišly jako úplně logické sexuální cíle se vším, co k tomu patří. Takže to, že mi je dnes o mnoho více neznamená, že by se někam tento vzor ztratil. Dnes mě ale tato věková skupina nijak neláká, možná z toho důvodu, když porovnám své vzpomínky na své 14ti leté sexuální zážitky s tím, co se dá později zažít s někým, kdo už ví o čem sex je.

 

Lukáš: Kulínský je celkem případ sám pro sebe, ale jsem moc mladý na to, abych k tomu mohl psát. Rozhodně to není něco co bych schvaloval. Aby lezl skoro dědeček na malý slečinky. Pro mě třeba není problém se vyspat se slečnou od 16 vejš, ale nevím jestli bych si to dokázal rozdat s 14 nebo dokonce 13 holčičkou. To mně přijde hodně ujetý. No, co se týka kauzy s Katarským princem: Za to spíš může naše soudnictvýí, politika, blbci ve vládě. Pustit skoro hlavouna  státu do své země, to je prostě k smíchu! Pedofilie je prostě pedofilie a vždycky bude. Někde si ujetý staříci musejí kompenzovat svoje promarněné mládí.

 

Richard: Pokusím se omezit svůj někdy poněkud technicistní pohled na svět a netvrdit, že biologicky je třináctiletá dívka ve většině případů dospělou reprodukceschopnou ženou. Nebudu tvrdit, že je mnohdy nesmírně obtížné rozeznat, jestli je dívce 13 nebo 18 či 20. Ne, nebudu vyzývat k pohledu na plakát Ewy Farne. A neřeknu, že bych sex s obdobně disponovanou dívkou rozhodně neodmítl.
Zkusím objektivní pohled, začnu od konce a spojím causy pana Opočenského a Jeho královské Výsosti. Obě jsou pro mě víceméně stejné. Pánové sice souložili s dívkami pod 15, ale tyto dívky byly profesionálky. Pánové nepřicházeli do parku s pytlíkem bombónů a neubližovali školačkám. Přijali nabídky na koupi služby od sice mladě vypadajících, ale protřelých profesionálních obchodnic s vlastním tělem. Koupit službu od toho, který ji pravidelně, soustavně, dobrovolně a za úplatu poskytuje, ať už je to kdokoli, rozhodně není trestným činem. Ať už to byl sochař nebo princ, nikoho k ničemu nenutili, nikomu nepůsobili příkoří. Což se ovšem už v žádném případě nedá říct o rodičích zmíněných dívek nebo zprostředkovatelích těchto obchodů. Ti jsou ve skutečnostmi těmi, kteří páchali zlo, kteří dopustili, aby se dívky prostituovaly. Ti jsou těmi, kteří zasluhují přísný trest.
Btw., causa katarského prince mě velmi zajímá. Tedy ona sama tak zajímavá není, řádně jmenovaný ministr spravedlnosti využil práva, které mu zákon ukládá a nežádá zdůvodnění. Zajímavá začíná být až od okamžiku, kdy se do věci vložila tehdejší nejvyšší státní zástupkyně a ministra spravedlnosti kritizovala. Média se kupodivu nepostavila na stranu v souladu se zákonem jednajícího ministra. Nevím, zda Libuši Benešovou vedla touha po pomstě, snaha získat kladné body pro pozdější politickou kariéru nebo něco jiného, ale její jednání považuji za bezprecedentní zradu. Ve válce by ji poprávu za úsvitu uvázali šátek přes oči…
Nevím, zda pan Kulínský sboristky k sexu či erotickým hrám nutil. Vím však, že za dvě desítky let prošly jeho sborem stovky dívek. Desítky z nich celá ta léta letoucí mlčely… Podle mě je absurdní, že by v tak obrovském počtu osob a tak dlouhou dobu na jeho údajné jednání neupozornil, že by se ututlalo. Jeho trest pak považuji za nespravedlivý. Neměl (konečně stejně jako sochař a princ) být odsouzen.

 

Honza: Kulínský je dle mého názoru vinen a pevně věřím, že se dívky celou dobu bály promluvit ze strachu o svůj celoživotní sen. V dnešní době rodiče často nevidí trápení svých dětí, takže je klidně možné, že matky dívek si ničeho celou dobu nevšimly. Vzhledem k tomu, že celý dívčí sbor je v podstatě uzavřená společnost, nevidím žádný důvod, proč by nebylo možné nekalé praktiky před okolním světem utajit. Co se týká Opočenského a Katarského prince – pedofil je stále pedofil: dneska se tomu sice často říká nemoc, ale všechny pedofily bych házel do jednoho pytle a zavíral na doživotí (kdyby u nás byl trest smrti, byl by pro pedofily na místě). Sex s třinácti- až čtrnáctiletou dívkou si dovedu představit, ale ne nucený. Dnešní dívky jsou tak vyspělé, že poznat rozdíl mezi plnoletou a neplnoletou dívkou začíná být nadlidský výkon a pokud je taková dívka vyzrálá i psychicky a se sexem souhlasí, nevidím v tom problém.

 

Mikeš: Vinen.

 

Michael: Nedávno jsem potkal po jednom obchodním jednání v baru velmi atraktivní dívku kolem 22 let. Tak nějak při našem společným rozhovoru z dívenky vypadlo, že byla dlouholetou členkou Bambini di Praga. To víte, to bych přece jenom nebyl já, abych se  ihned nezeptal, jak to bylo s Kulínským. Dozvěděl jsem se, že možné to asi bylo, že byl neustále obklopen slečnami, ale že ji osobně nikdy neobtěžoval a choval se k ní maximálně korektně. V tu chvíli mě ale bohužel našel jeden ze společníků z předchozího jednání v náladě a prohlásil: „Slečno, na toho pozor! Ten vás ukecá a pak přefikne.“ A tak jsem svou poznámku o tom, jak je celá kauza určitě výmysl, protože si nedokážu představit jinou, která by stála za takový hřích, mohl už jen polknout. Sám vím, jak bylo obtížné vyhnout se kontaktu s 13-14 letýma dívenkami, když jsem jednou dělal vedoucího na táboře a jak snadno by se to dalo vyložit jinak. Myslím si, že jsem ve svých 13 už byl dostatečně odpovědný za to, co jsem dělal. Proto se kloním k tomu, že by měla být snížena hranice odpovědnosti za vlastní skutky o rok až dva.

 

Bowie: Omlouvám se, ale tyhle kauzy moc nesleduji. Nezajímaji mě. Obecně je pedofilie v naší společnosti jasně definovaný trestny čin a každý kdo se ho v České republice dopusti by měl být dle zákona potrestán. Sex se čtrnáctiletou si opravdu představit nedokážu. Upřímně řečeno si ho nedokážu představit se žádnou teenagerkou. Kde bych ji „sbalil“? Jak? Proč?!

 

Michal: Nesledoval sem to a ani mě to nezajímá. Já bych jim sekal ptáky rovnou za to že mají sex s dětmi a byl by klid oni by si to rozmysleli pokud by se nad nimi vznášela hrozba sekerky u koulí.

 

Zajímá vás něco víc o našich respondentech? Čtěte zde.

 

Minulá témata: Sex ve třechRozchod, Prostituce,  Lze milovat dvě ženy současně?, Balící technika, Nevěra, Ženská krása

 

 

 

Zajímá Vás co si muži z našeho panelu myslí o problémech, nad kterými sama přemýšlíte? Chcete jim položit nějakou otázku? Napište nám, na co se máme zeptat. Pokud to budou zajímavé a nové otázky, radi je "pánům božským" položíme. Vaše otázky či návrhy na témata zasílejte na adresu redakce@zenax.cz.

 

 

ANKETA: Měla by být snížena hranice trestní odpovědnosti?


Celkem: 50 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

  • Lobo 16.06.09, 15:29

    Rozbalit 1. vinen

  • Lobo

    nejsem idiot a tohle je zcela jasný. jsme chlapy,ale on využíval postavení,situace a jejich mladistvé tuposti. tomu se říká znásilnění zadarmo a doufám,že né bez trestně.

 
Profil blogu
Profil sekce "Co na to muž?"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:37

Přístupů:
120489

RSS:
Toplist