Snář

- Snář
Rubrika:  Tajemná

Snář

21.12.08, 06:00, autor: Plavovláska
Zdají se vám sny, které něco určitě znamenají jenomže vy nevíte co? Určitě ano. Doby vykladačů snů, kteří byli hojně rozeseti po tržištích jsou nám už na hony vzdálené. Přitom ve snech naše podvědomí rozkrývá věci, které v bdělém stavu ani nevnímáme, natož abychom jim rozuměli.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Asi historicky nejznámějším vykladačem snů byl Josef Egyptský. Připomeňme si, že se dostal do Egypta, protože ho tam jeho bratři, kteří žárlili na jeho přízeň, kterou měl u otce, prodali do otroctví.

Josef se v Egyptě dostal k faraonovu dvoru a právě díky tomu, že dokázal správně vykládat sny, dostalo se mu výsadního postavení. Zřejmě nejnámějším jeho výkladem bylo, když varoval Egypt před přicházejícími hubenými lety a včas dal postavit sýpky (už jako správce faraonova jmění). A tak v době, kdy okolní svět hladověl, Egypt měl dostatek obilí nejen pro vlastní lidi, ale mohl prodávat i okolním zemím.

 

A onen sen který ho k tomu přiměl? Viděl sedm krav tučných jak se pasou, pak přišlo sedm krav hubených a spolklo oněch sedm krav tučných a i přesto zůstaly vychrtlé. Josef vyložil tento sen tak, že přichází sedm let tučných - tedy bohatých na úrodu a že je třeba si vytvořit velké zásoby, protože potom přijde sedm let hubených - tedy neúroda a hladomor.

 

Josefovi a celému Egyptu se správný výklad jeho snu vyplatil. Ponechme stranou, zda se jednalo o Josefovy ekonomické schopnosti, či skutečně šlo jen o prostý sen. Ono totiž nejpravděpodobnější řešení je, že se jednalo o kombinaci obou. Tedy o ekonomické schopnosti, kdy vypozoroval z historie a ekonomických zákonů jakési střídání období a pak v čase spánku byl vlastním podvědomím varován.

 

A zřejmě takhle sny fungují. Naše vlastní podvědomí nám často ukazuje věci, které v bdělém stavu nevidíme a neumíme rozluštit. Zdají se vám sny o rozchodu s partnerem? Zřejmě se jedná o signály, které v bdělém stavu nevnímáte nebo si je neumíte vysvětlit, ale vaše podvědomí ano. Zdá se vám, že se blíží nějaké nebezpečí? Platí totéž. Vaše podvědomí třeba vnímá blížící se nemoc, nebo čte živočišné signály, které v bdělém stavu už jako lidé číst neumíme.

 

Pro naše předky měly naše sny obrovský význam a byly celé školy vykladačů snů. Vážně, tedy na vědecké úrovni, se začal sny zabývat zřejmě až Sigmund Freud, známý lékař a zakladatel psychoanalýzy, který studoval sny právě jako obrazy našeho podvědomí natolik, že jako jednu ze svých prvních odborných publikací vydal Výklad snů v roce 1900.

 

Nicméně naši předkové si dokázali vytvořit jakési symboly, které alegoricky upozorňují na blížící se nebezpečí, varují před nemocemi, či naopak vyzývají k akci, která bude mít pozitivní důsledky. Ortodoxně se brát asi tyto symboly nedají, přesto i ony mohou při pochopení vašeho snu pomoci.

 

Všímejte si především snů, které vám hluboce utkví v paměti. Které se vám i během dne vybavují, nebo se dokonce opakují. Takové si výkladu zaslouží.

 

Připravili jsme pro vás malý snář, který vám snad pomůže se ve  snech trošku zorientovat.

 

 

Snář: hesla písmeno A

Snář: hesla písmeno B

Snář: hesla písmeno C

Snář: hesla písmeno Č

Snář: hesla písmeno D

Snář: hesla písmeno D'

Snář: hesla písmeno E

Snář: hesla písmeno F

Snář: hesla písmeno G

Snář: hesla písmeno H

Snář: hesla písmeno CH

Snář: hesla písmeno I

Snář: hesla písmenko J

Snář: hesla písmeno K

Snář: hesla písmeno L

Snář: hesla písmeno M

Snář: hesla písmeno N

Snář: hesla písmeno O

Snář: hesla písmeno P

Snář: hesla písmeno R

Snář: hesla písmeno Ř

Snář: hesla písmeno S

Snář: hesla písmeno Š

Snář: hesla písmeno T

Snář: hesla písmeno U

Snář: hesla písmeno V

Snář: hesla písmeno Z

Snář: hesla písmeno Ž

 

 

 

ANKETA: Zdají se vám sny, jejichž význam byste rádi znali?

 • Neregistrovaný 26.12.08, 16:12

  Rozbalit 1. Snář

 • Neregistrovaný

  Souhlas, člověk ví sám, který sen si pozornost zaslouží a který ne...Mám osobně zkušenosti s tím to snářem http://www.medo.cz/jaromir/kniha_snar/index.html ten malý zde k nahlédnutí je...hodně malý, nic by tam člověk nenašel. Nebo ne to důležité...

 • xAsnMwCBnX 12.06.10, 16:31

  Rozbalit 2. lCaPJkcyQisJeu

 • xAsnMwCBnX

  xKUt0e <a href="http://pnyxzsmhjxbv.com/">pnyxzsmhjxbv</a>, [url=http://fzyhehopfumb.com/]fzyhehopfumb[/url], [link=http://sspffzvahekq.com/]sspffzvahekq[/link], http://spdujarihgwk.com/

 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2946574

RSS:
Toplist