Třetina žen zapomene jednou měsíčně vzít antikoncepční pilulku

- Třetina žen zapomene jednou měsíčně vzít antikoncepční pilulku
Rubrika:  Novinky

Třetina žen zapomene jednou měsíčně vzít antikoncepční pilulku

24.08.15, 00:50, autor: Plavovláska
Přitom i vynechání jedné pilulky zvýší možnost otěhotnění o celou jednu třetinu. Výzkumy prokazují, že se mladé ženy přiklánějí k modernějším formám antikoncepce.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Spokojenost se zvolenou antikoncepcí rozhoduje o tom, zda žena v jejím užívání vytrvá. Pro každou desátou je problém dodržet pravidelný rytmus užívání pilulek. Nepříjemné vedlejší účinky, jako jsou nepravidelný cyklus, přibývání na váze, změny nálady a bolesti hlavy či prsou vedou k přerušení antikoncepce 46 procent žen. Novinářům to řekla lékařka gynekologicko-porodnického oddělení brněnské Nemocnice Milosrdných bratří Martina Novotná.

 

"Dalších 14 procent žen odradí problémy s užíváním, vysoká cena nebo strach z hormonů. Polovina žen proto ukončí antikoncepci do roka a mezi dospívajícími dokonce už do tří měsíců," uvedla lékařka. Necelá čtvrtina žen podle ní vysadí pilulky, protože chce otěhotnět.

 

Hůře dodržují režim braní pilulek ženy s nepravidelnou pracovní dobou, například letušky či podnikatelky. Častěji od antikoncepce upouštějí při potížích také ženy, které nemají úplnou důvěru ve svého lékaře a se svými problémy se mu nesvěří. Jinak by jim vysvětlil, že potíže jsou přechodné a časem ustoupí, nebo se alespoň zmírní.

 

"Zhruba 60 procent žen udělá někdy v braní pilulek chybu, jednou za měsíc ji zapomene každá třetí. Přitom výpadek jedné pilulky zvyšuje riziko nechtěného otěhotnění o třetinu," uvedla lékařka.

 

Řešením podle lékaře Ivo Apetauera je antikoncepce, která omezí riziko špatného užívání a zároveň má co nejméně nežádoucích vedlejších účinků. Odpověď přinesla španělská studie, které se účastnilo 458 gynekologů a 26.250 žen ve věku od 18 do 49 let, které ve zvoleném období přišly k lékaři na kontrolu. Z těchto žen 87 procent mělo stálého partnera.

 

Porovnání skupin žen, které užívají antikoncepci delší dobu, a těch, které ji mají méně než 18 měsíců, ukázalo příklon žen k modernějším formám. V první skupině bralo pilulky 65 procent, vaginální kroužek mělo 23 procent a antikoncepční náplast 12 procent. Ve druhé skupině mělo pilulky i kroužek po 39 procentech žen a náplast 22 procent.

 

"Nedodržení užívacího režimu bylo zjištěno u 71 procent uživatelek pilulek, 32 procent uživatelek náplasti a u 21,6 procenta uživatelek kroužku," uvedl Apetauer zjištění studie.

 

Pohotovostní antikoncepci, která ochrání před nežádoucím otěhotněním ženu, která žádnou antikoncepci nemá, nebo ji opomněla vzít, užije podle studie občas 14 procent žen s pilulkami, 11 procent žen s náplastí a 6,3 procenta uživatelek kroužku.

 

"Čísla svědčí o tom, že moderní forma antikoncepce ženám více vyhovuje a méně často dělají chyby v jejím užívání," shrnul lékař.

 

 


Přečtěte si také

Antikoncepce: Pearlův index

10 mýtů o hormonální antikoncepci

Antikoncepce: Náplast Evra

Antikoncepce: Hormonální tablety

Antikoncepce: Chemická, spermicidní

Anitkoncepce: Podkožní implantáty, injekce

Antikoncepce: Nitroděložní tělísko

Antikoncepce: Bariérové metody

Antikoncepce: Přerušovaná soulož

Antikoncepce: Metoda neplodných dnů

 

Podle antikoncepce si prý vybíráme partnera

 

ANKETA: Stalo se vám, že jste zapomněla vzít antikoncepční pilulku?


Celkem: 63 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2008
 • Neregistrovaný 01.11.08, 17:33

  Rozbalit 1. Michalka

 • Neregistrovaný

  Mě se to stává málogdy,ale s tou náplastí bych si připadala jak voznačkovaná.

 • Neregistrovaný 01.11.08, 17:47

  Rozbalit 2. Honza

 • Neregistrovaný

  A to se fšude slíkáš,že by to všichni viděli?:-)

 • Neregistrovaný 01.11.08, 17:56

  Rozbalit 3. Michalka

 • Neregistrovaný

  třeba v bazénu. ty tam chodíš oblečenej?

 • Neregistrovaný 02.11.08, 09:36

  Rozbalit 4. Honza

 • Neregistrovaný

  Chodim do bazénu zásadně úplně nahej a koukám právě po těch holkách co se chráněj,takže bys mi možná podla do voka:-)

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
291961

RSS:
Toplist