Nevěrná Milena

- Nevěrná Milena
Rubrika:  Smyslná

Nevěrná Milena

30.06.15, 00:00, autor: Plavovláska
Milena je na cestě do Liberce. kam jede na obchodní jednán. Má se setkat s ředitelem firmy, která by mohla odebírat až čtvrtinu produkce podniku, který vlastní spolu se svým manželem.

Čtenost -   Diskuze: (10
 

Jednání proběhlo víc než uspokojivě. Dohodli se na podmínkách, se kterými byli oba spokojeni během první půlhodinky. Mohli se rozloučit, ale neudělali to. Roman, jak se pan ředitel jmenoval, pozval Milenu na oběd, "když tak brzy skončili" a ona přijala.

Byl mladý a sympatický, cítila se s ním výborně, tak proč ne? Po obědě se jim nějak nechtělo rozejít se a tak se Roman nastylizoval do průvodce Libercem. Dokonce i výlet na zasněžený Ještěd podnikli, škoda jen, že viditelnost byla takřka nulová.

Pak následovala večeře. Milena sice měla pokračovat ještě týž den na Prahu, kde měla domluvenou akci s kamarádkou, ale už při večeři věděla, že neodjede. Proto pražské přítelkyni  zavolala z toalety, že přijede až druhý den.

Když se vrátila ke stolu navrhnul jí Roman, zda by nechtěla v Liberci zůstat přes noc, že ji odveze na hotel a že by si pak spolu mohli jít někam zatancovat. Samozřejmě, že se mírně zdráhala, ale my už víme, že s tím počítala. Proběhlo večerní tancování, popíjení v baru a samozřejmě neodmyslitelný doprovod na hotelový pokoj.

Roman odcházel nad ránem, protože měli jen jednolůžák a v šest se střídaly směny na recepci. Ta noční o Romanovi věděla a za patřičný obnos i jeho přítomnost v Milenině apartmá akceptovala.

Po jeho odchodu Milena přemýšlela, zda má chvíli spát, ale pak se rozhodla, že se osprchuje a vyjede do Prahy. Bude mít dost času, může se stavit v Říčanech, kde se rýsoval zajímavý dodavatel pro jejich provoz. Aspoň by si s ním mohla nezávazně popovídat a případně dohodnout nějaké další, konkrétnější jednání.

Vyšla ze sprchy, oblékla se, nalíčila, posbírala si svršky a právě když chtěla z pokoje odejít, zazvonil na nočním stolku telefon:

"Máte na recepci návštěvu..." dozvěděla se.

Mrkla na hodinky: "Sedm ráno? Tak to bude asi Roman, něco zapomněl," usmála se v duchu a šla dolů. Roman to nebyl. Byla to mladá, trošku buclatá blondýnka s velkými kruhy pod uplakanýma, červenýma očima.

Hned se k Mileně vydala a spustila na ni zhurta. Ta hned pochopila, že má před sebou Romanovu manželku. Z jejího velmi emocionálního až hysterického projevu pochopila, že je včera sledovala, že proseděla noc v autě před hotelem a že teď si to přišla "vyřídit".

Projev mladé paní se stupňoval co do hlasitosti i do údernosti. Padaly stále ostřejší vulgarismy a skoro to vypadalo, že bude rozlícená manželka Milenu inzultovat. Náhle se ale paní zlomila. Slzy jí tryskaly proudem a prakticky zhroucená zašeptala:

"Neničte mi manželství, máme roční dítě ...", pak se otočila a nechala stát Milenu v hale.

 

Jak jí měla vysvětlit, že ten, kdo jí ničí manželství není ona, ale především její muž?Po chvíli vyšla zpět do svého pokoje, posbírala si věci a odešla z hotelu. Nemohla se na nic soustředit, měla hlavu plnou ranního výstupu, hodně ji to zasáhlo, hlavně proto, že měla náhle pocit, že potkala samu sebe před patnácti lety.

Tenkrát byla rok vdaná a čerstvá maminka, celá šťastná, s hlavou plnou ideálů. Měla skvělého muže Ivana, alespoň tenkrát si to myslela. Společně rozjížděli firmu a protože bylo potřeba, nebyla ani na mateřské. Malou Milenku brala do práce už od tří týdnů. Ještě si z ní jejich účetní dělala legraci, že malá je na výletě na vybetonovaném dvorku, kde nechávala kočárek se spícím miminkem stát.

Ani si přesně nevzpomíná, kdy se to stalo, že začala mít pocit, že se něco děje. Když poprvé našla v Ivanových kalhotech při přebírání prádla prezervativy, i když oni je nepoužívali? Nebo když pak z něj poprvé ucítila cizí parfém? Nebo když tvrdil, že je s kamarádem na flámu a on ten kamarád přišel za ním k nim domů a hledal ho?

Začala ho podezírat a sledovat. Ano, velice brzo podezření nabralo jistotu. Ivan měl milenky. Ne jednu, ale několik, vlastně hodně. Udeřila na něj, ale všechno zapřel. Ještě ji obvinil z toho, že je odporná žárlivá stíhačka a pokud mu bude dělat výstupy, tak si skutečně nějakou najde.

Člověk rád uvěří milosrdné lži a tak i Milena ráda přistoupila na to, že se mýlila. Že Ivan je jí věrný i když podvědomě znala krutou pravdu. Rozhodla se mu dát druhou šanci. Situace se opakovala, a tak Ivan dostal třetí šanci, čtvrtou šanci....

Čekalo ji pět let trápení, slz, probdělých nocí, výčitek a hádek. Byla obviňována z toho, že je paranoidní, byla posílána k psychiatrovi, nebo rovnou do blázince. Vyvrcholilo to tím, když si Ivan našel milenku přímo v podniku, který se už za těch pět let utěšeně rozrostl a čítal více než stovku zaměstnanců v provozu.

Dívenka se zřejmě cítila velmi silná v kramflecích, protože jednoho dne přišla za Milenou a natvrdo jí řekla, že s Ivanem chodí a žádala ji, aby jim nestála v cestě. Tedy, aby se odstěhovala z Ivanova domu a vypadla z jeho firmy a života.

Milena se tenkrát opravdu rozzuřila. Dům i firmu měli napůl a nebylo tedy odkud vypadnout. Zavolala Ivana k sobě do kanceláře, aby si to vyříkali všichni tři. Ivan přišel, viděl a reagoval. Uchopil sebevědomou konkubínu za pačesy a vyhodil ji z kanceláře. Mileně pak tvrdil, že je to blázen, a že si všechno vymyslela. Děvenka dostala okamžitou výpověď a Milena si poprvé po šesti letech vzala dovolenou a odjela na týden do Orlických hor. Bez dcerky, tu nechala u babičky.

Byla celou dobu sama na penzioně. Chodila na procházky, poslouchala hudbu, měla vypnutý mobil a přemýšlela. Co s tím? Má prásknout dveřmi a odejít? Má se stát samoživitelkou? Má se zařadit mezi všechny ty rozvedené maminky, které si zoufale hledají partnera a dítěti tatínka?

Nehrozilo jí sice, že by se ocitla na hranici životního minima a musela chodit prosit o každou korunu na sociálku, ale i kdyby ji Ivan vyplatil z firmy, věděla, že by to opravdu hodně dlouho trvalo, na to měli příliš dobré právníky. A bylo jí jasné, že by byli spíš při něm než při ní.

Vzpomněla si také na kamarádku, která přistihla manžela při nevěře, okamžitě se sbalila i s dítětem a odešla od něj. Pak se snažila půl roku vrátit zpátky a když jí to konečně dovolil, žije s ním teď tak, že si nesmí dovolit nic říct. Když jen nesouhlasně pípne, tak jí muž řekne, že se klidně může sbalit a opět vypadnout.

Rozhodla se, že s Ivanem zůstane a ten týden pohřbívala své ideály. To, s čím do manželství šla. Připravovala se na život bez lásky. Ta stará, naivní mladinká Milena umřela. Z hor se vrátila žena, která byla připravena na tvrdý život.

Během půl roku zhubla na svou váhu "za svobodna". Začala chodit do břišních tanců, po večerech s kamarádkami do barů a za nedlouho přišel první milenec. Pak druhý, třetí ... Ani neví kolik jich už bylo.

Jediné čím se při výběru řídila bylo to, jestli se jí muž líbil, byl jí sympatický a na ničem jiném nezáleželo. Nehledala si partnera, nechtěla se rozvádět, chtěla se jen bavit stejně jako její manžel.

Dnes sedí v autě, jede z Liberce, kde prožila krásnou noc s mužem, který byl o osm let mladší než ona. Oběma se to líbilo a ani jeden tomu nepřikládali žádný zvláštní význam. Kdyby nepřišla ráno ta zhroucená paní...

Milena o ní přemýšlí jako o sobě. Kdyby se teď setkala Milena pětatřicetiletá s Milenou dvacetiletou... Ne, nechtěla by, aby s jejím životem souhlasila, jen by si moc přála, aby ji dokázala pochopit.

Je kousek před Prahou. Na jednání v Říčanech nemá ani pomyšlení, pojede rovnou za kamarádkou. Je u nich na návštěvě přítel z USA a jmenuje se Sam. Je mu něco málo kolem třiceti a kamarádka Pavla si myslí, že by se měli seznámit.

Zajela k pumpě, natankovala a zašla se na toaletu upravit. Řasenka, linky, rtěnka a růž na tváře. Lehce přepudrovat. Zálibně se prohlédla v zrcadle. Moc jí to sluší. A Sam je prý velmi pěkný a okouzlující muž.

 

 

(Povídka z cyklu Plavovlásčiny lásky 2005)

 Alice: Největší dar

Jana: Už navždy

Dita: Mobilní milování

Daniela: Řekni jen slovo

Anička: Osobní peklo

Pavlína: Život ze snů

Nelinka: Dar nebo prokletí

Sylva: Rubíny ve stříbře

Linda: Nejistá citová investice


 

ANKETA: Chápete Milenu?

Hlasuj pro možnost ne

Celkem: 381 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2005, sxc.hu
 • Neregistrovaný 02.11.08, 09:55

  Rozbalit 1. Petra

 • Neregistrovaný

  A gde ta ženská nechala city? To jí stačí bejt kvůli prachům s manželem,mít každou chvíli jinýho chlapa..a necejtit lásku? nebo uš sem tak staromódní a city v dnešní době nejsou in?

 • Alias 12.11.08, 00:55

  Rozbalit 2. Těžko říct..

 • Alias

  Spíše záleží na každém zvlášť.. Mně osobně ale život bez citů přijde prázdný.. Mám potřebu někoho milovat..
  p.s. tu paní ale svým způsobem chápu...

 • pavel 09.07.09, 15:27

  Rozbalit 3. zlatokopka

 • pavel

  tyhle zlatokopky nesnáším, kdyby neměla díru je na světě naprosto zbytečně.

 • pravda 08.04.10, 10:12

  Rozbalit 4. ?

 • pravda

  no myslím že jsem tuto povídku již někde viděl, tak nevím, jestli to je přepis nebo co, ale jestli je, asi bych to tam raději uvedl :-)

 • Plavovláska 08.04.10, 12:05

  Rozbalit 5. Autorská práva

 • Plavovláska

  Tato povídka je původní autorská - poprvé jsem ji vydala 23.ledna 2005 na serveru www.pooh.cz - od té doby již určitě byla opakovaně zveřejněna bez souhlasu a vědomí autora mnohokrát - nicméně autorská práva nadále vlastním já :)

 • .,llllklpú,khfdc 11.04.10, 13:15

  Rozbalit 6. nmkkj

 • .,llllklpú,khfdc

  m,m kmkmjm,,,k,

 • Renáta 12.04.10, 12:46

  Rozbalit 7. ach ta čeština!

 • Renáta

  prosím než odešlete své komentáře, přečtěte si, co z vás vypadlo za ostudu! Zřejmě někteří nechodili do školy....

 • Vetinari 25.04.10, 09:27

  Rozbalit 8.

 • Vetinari

  No, v příběhu je pár nesrovnalostí (např. jsou v jednolůžáku, ale ráno odchází z apartmánu, apod.). Ale jinak ji docela chápu. Prostě se zařídila jako většina chlapů a nenechá sebou vyje*bávat.

 • Simča 29.07.10, 17:15

  Rozbalit 9. hnus

 • Simča

  Nemohu pochopit jek může pan učitel zbalit 15ti letou holku to je hnusné

 • Gigolo 30.04.16, 17:25

  Rozbalit 10.

 • Gigolo

  Zasukej si s mladym peknym svalnatym muzem za penize www.gigolo4you.cz

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1759466

RSS:
Toplist