Hledáme si partnera III

- Hledáme si partnera III
Rubrika:  Smyslná

Hledáme si partnera III

21.01.09, 00:00, autor: Plavovláska
V dnešním díle si povíme něco o "zakázaných partnerech". I když nestor sexuologie a vztahů MUDr Miroslav Plzák tvrdil, že psychicky zdravá žena si mezi rizikovými partnery nevybírá, je stále mnoho žen, které vlítnou do celoživotních problémů volným pádem.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Musíme si velice zdůraznit nejpodstatnější věc při výběru partnera - kvůli nám se nezmění!

 

Je to alfa a omega na počátku vztahu. Nepřehlížejte ždáné výrazné rizikové signály, protože člověk, do kterého jste se zamilovala se kvůli vám opravdu nezmění. Jen může některé své projevy (například žárlivosti, sklony k násilnictví, gamblerství)dočasně zmírnit, či umně skrýt. Později ovšem budete stejně konfrontována se skutečností. Domnívat se, že se  láskou podaří změnit partnera, se může tak leda Barbie o Kenovi, ale dospělý člověk ví, že to NELZE!

 

 

Pro ženy

A jaké jsou tedy nejdůležitější kategorie "zapovězených partnerů", které si podle pana Plzáka zdravá žena nikdy nevybere? Ve skutečnosti jsou tři základní - Násilník, alkoholik a žárlivec.

 

 

1. Násilník

Existují muži, kteří mají sklony k agresivnímu chování.  Neumí se ovládat a vztek si vybíjejí na někom slabším = ženě! Nechci rozebírat, proč tomu tak je, zpravidla se jedná samozřejmě o problém z dětství. Zajímavé na nich je, že tato jejich vlastnost vůbec nesouvisí s inteligencí. Mohou to být a často i jsou vzdělaní, iteligentní lidé například  lékaři, profesoři, vysocí bankovní úředníci. Svou inteligenci pak vynakládají na to, aby co nejefektivněji ženu týrali a před svým okolím sebemenší náznaky skryli. Týraných žen je však skutečně velké množství. Těch pár utýraných a ubitých je opravdu jen velmi malá špička ledovce. Proto dávejte si velký pozor na jakýkoliv projev násilí vůči vám od samého počátku vztahu. Pokud se stane, že vás ještě ve stavu zamilovanosti jakkoliv fyzicky napadne (např. facka), vemte nohy na ramena a utíkejte, co vám budou nohy stačit. Možná jste zamilovaná a možná se bojíte, že rozchod bude bolet, ale je také možné, že si svým včasným úprkem ušetříte pozdější peklo na zemi a možná zachránite život sobě i svým případným dětem. Hlavně nevěřte tomu, když bude pak třeba i na kolenou klečet a tvrdit vám, že už to nikdy neudělá. To je jen jejich obvyklý rituál. Udělá to znovu a opakovaně. Nenechá toho kvůli vám.

 

 


2. Alkoholik (feťák, gambler)

Používáme sice nadále termín alkoholik, ale samozřejmě se to vztahuje na všechny kategorie závislostí. Tedy závislosti na alkoholu, či jiných omamných látkách a samozřejmě sem spadá i gamblerství. Tohle je zpravidla kategorie, která se špatně skrývá ale z počátku špatně rozeznává. Jak máte rozeznat u nově poznaného  člověka, že pije každý den, nebo je to jen lahvička při přijemném večeru s vámi? Přesto si můžete všímat jasných signálů: Chodí denně například na pivo s kamarády? Potřebuje denně "špeka"? Bere drogy? Pokud si chcete ušetřit doživotní trápení a život na pokraji sociálního minima, pak od takového člověka honem pryč. Například takový gambler je schopen zlikvidovat celou svou rodinu a majetek a nelze mu to nijak vysvetlit. Postává váš nový chlapec u hracích automatů? Pryč od něj. Nenamlouvejte si, že je to jen teď a je to pár korun. Během velice krátké doby může vzásobníku mincí blikajícího monstra skončit třeba váš nový byt, auto či šperky po babičce.  A nevěře tomu, že se kvůli vám změní. Je to stejně pravěpodobné, jako to, že potkáte čaroděje ze země Oz.

 
3. Žárlivec

Když jste se poznali, dělalo vám dobře, že vás chce mít jen pro sebe a běda, když se ve vaší blízkosti objeví jiný, byť neznámý muž! Zpočátku je to docela příjemné. A jak se pokaždé omlouvá: Žárlím, protože tě miluji ... Ó ano, lásko.


Jenže velice brzy se vám to začně zajídat. Když na vás vylítne kvůli každému úsměvu, či pozdravu známého na ulici. Nakonec nebudete moct jít koupit ani maso do řeznictví, aby vás nepodezíral, že jste si to šla rozdat se zdatným bouračem mezi visící vepřové půlky v chladírně. Nebude vám příjemné, že vám kontroluje mobil, že vám čte maily, že vám brousí v history na ICQ. Nebude vám příjemné, až vám bude zakazovat jít na kafe s kamarádkami, bude vám volat do práce a kontrolovat, kdy odcházíte, ověřovat si, zda skutečně děláte přesčas. Nebudete si nakonec jistá ničím, bude vám kontrolovat kapsy, čichat k vašemu oblečení a trávit hodiny a hodiny výslechy, hádkami a urážkami.   Tak dámy pozor, první příznaky jsou nenápadné, důsledky hrozivé!!

 

 

 

Sporná podkategorie ženatý (zadaný) muž

Některé zdroje (především ty dřívější) uvádí mezi zapovězenými partnery i muže ženaté. Ovšem tady se situace mění v závislosti na společenském a kulturním vnímání instituce manželství. Dochází zde k velmi radikálním posunům ve vnímání. Vždyť se v současné době rodí více než polovina dětí mimo manželství a už poměrně velká část lidí vědomě připouští to, co sexuologové a vztahoví odborníci vědí už dávno, tedy existenci posloupné monogamie. V průměru jednou za 7 - 10 let měníme partnera a tomu jsme pak věrní opět po tento časový interval. Ženatý  muž tedy apriori do kategorie zakázaných partnerů nepatří, ale pokud byste z toho měla mít špatné svědomí a neunesete možnost, že nebudete jeho příští partnerkou, ale jen dočasnou milenkou a až se vás nabaží, poslušně se vrátí k ženě, pak pro vás je to skutečně zakázaná kategorie. Zde je přístup velmi individuální.

 

 

 

Sporná podkategorie děvkař

A tohle je ještě spornější než ženatý muž. Existuje spousta žen, která je naopak vysoce přitahována muži, kteří jsou "sexuálně žádaní". Mnohé páry dnes již praktikují sex ve třech nebo ve čtyřech. Sex je stále více vnímán jako něco, co nemusí mít žádnou souvislost s láskou. Jedná se jen o věc příjemnou. A přístup je pak také velice individuální. Přejete-li si mít partnera, který je jen váš a který se nebude otáčet za jinými a který vám nebude "zahýbat", pak pro vás je tato kategorie zakázaná. Protože takový sukničkář dokáže své partnerce, která má "majetnický postoj" udělat ze života pravé peklo. Noci strávené v slzách u okna představami, co právě dělá ten můj, s kým je ... Takový vztah ve vás může vypěstovat velice silnou neurózu. Proto  do ničeho takového nechoďte.

 

 

A to je pro dnešek všechno. Příště si povíme o zakázaných partnerkách.

 

 

Nepřehlédněte:

Hledáme si partnera I

Hledáme si partnera II

 

 

Přečtěte si také:

Rozešli jsme se, co dál?

Přenošený vztah

Nevěra, žárlivost, kariéra a další ničitelé vztahů

Jsem single a co má být?

Nevěra a její nejčastější důvody

Sex s tebou mě nebaví

Když pravda je horší než lež

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1493474

RSS:
Toplist