Hledáme si partnera II

- Hledáme si partnera II
Rubrika:  Smyslná

Hledáme si partnera II

03.12.08, 00:00, autor: Plavovláska
V druhém díle cyklu "Hledáme si partnera" se podíváme nejdřív na sebe. Protože - ANO! Hledání partnera začíná u nás samotných.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Čím jsme starší, tím hůř se nám partner hledá. Ale nemylme se, není to tím, že by jich ubývalo, je to jen tím, že se naše nároky soustavně zvyšují. Nevěříte? Ale je to tak. Jsme poznamenáni z předešlých vztahů, kde nám něco na minulých partnerech vadilo a tuto zátěž si přenášíme do vztahů dalších.

 

Když uvedeme opravdu hodně přehnaný příklad: Předešlý partner jedl jablka naprosto děsným způsobem. Strašně u toho mlaskal, prskal, hlasitě polykal, nezavíral pusu - no prostě děs a hrůza. Úplně nás to zhnusilo. Když se pak stane, že náš nový partner, kterého jsme ani v životě jíst jablko neviděli, po něm jen sáhne, zareagujeme neuroticky ...

 

Zátěže z minula aneb lunární vztah

Mám například kamaráda, který žil několik let ve vztahu, který jsem označila jako "lunární". Totiž byl to vztah, který se odvíjel v určitých fázích, jakoby v lunárních cyklech. Jeho partnerka se totiž s ním pravidelně rozcházela a zase se vracela, takže kdykoliv jsem ho potkala, tak jsem se ptala, v jaké fázi cyklu právě jsou - jestli jsou na rozchodu, nebo jestli se vrací. A ona to slečna dělala se vším všudy.

 

Tedy když rozchod, tak se sbalila a odešla od něj z bytu se svými věcmi. Až se situace zklidnila, tak si ji kamarád zase autem i s jejími kufírky a taštičkami nastěhoval zpět. Je pravda, že z toho byl značně neurotický, takže jsem všichni uvítali zprávu, že se jednou už konečně rozešli nějak definitivně. Slečna se totiž neodstěhovala k rodičům, ale k jinému chlapovi a nyní život otravuje jemu.

 

Nicméně - můj kamarád si našel novou slečnu. Ovšem zapřisáhl se, že už nikdy nic takového zažít nechce, žádné takové "lunární slečny" už mu do života nesmějí. S novou slečnou nějaký čas bydlel a normálně spolu existovali a jednou se nějak pohádali a rozhádaní šli spát a když se v noci probudil, partnerka nebyla vedle něj v posteli. Šel se tedy podívat jestli třeba není v kuchyni nebo na wc a nebyla tam. Všude bylo ticho a tak usoudil, že se  odebrala k rodičům, děsně se naštval a začal jí balit kufry, s tím, že teda už "NIKDY nic takového zažít nechce". No a když byl v nejlepším, tak se slečna vbatolila do bytu jen v domácím oblečení a papučích. Tedy bylo jasné, že nikde venku, natož u rodičů, nebyla.

 

Vysvětlení bylo prosté. Jak se spolu pohádali, tak zatímco kamarád usnul, tak slečna nemohla, tak se sebrala a šla drhnout a uklízet koupelnu. Když se celá koupelna blýskala, tak posbírala nepořádek a různé nepotřebné věci a část vynesla do popelnice a část šla uložit  do sklepa. No a když už byla ve sklepě, tak tam něco málo přeskládala. A to stačilo k tomu, aby měla kufry přede dveřmi.

 

Kamarád po předešlých špatných zkušenostech, na které si vypěstoval alergii, zareagoval neuroticky. Uvádím to jako příklad, ale podobné zátěže z minulých vztahů v sobě neseme všichni. Čím více vztahů máme za sebou, tím více zatěží sebou neseme a tím hůře se nám partner hledá. Proto se také nejlépe hledá partner úplně mladým lidem, protože ti jsou bez (špatných) zkušeností a jejich požadavky a nároky jsou ve skutečnosti minimální. Prakticky jen - voníš mi x nevoníš mi.

 


Radovat se ze života

Bude se vám to zdát možná ujeté, ale abychom si mohli partnera najít, budeme se muset stát opět velmi mladými. A tím teď nemyslím, že si odskočime na plastiky a zahladíme vrásky. Prostě - budeme se muset zbavit zátěží. Prvním krokem je se začít radovat ze života.

 

K tomu abychom se mohli radovat ze života musíme začít řešit své problémy. Zdravotní, pracovní  a samozřejmě dořešit minulé vztahy. Tedy odblokovat se.

 

Zdraví

Po zdravotní stránce je to jasné. Pokud jsme nemocní řešíme svou nemoc, ale pokud jsem zdraví, tak se pokusíme dostat do formy. Začněme se hýbat, cvičit, choďme plavat, do posilovny, na kosmetiku, na manikůru ... Prostě dávejme se do kupy. Věřte mi, že nic vám tak nepomůže, jako když se sami budete cítit uvolněně a skvěle. Vitalita z vás tryská a pak už ani nemusíte moc snažit a  energie, která je ve vás, dokáže upoutat a přitáhnout.

 

 

Práce

Pracovní stránku je třeba vyřešit také. Možná máte práci, která se vám nelíbí, nejste spokojeni, nebo už nastoupil syndrom vyhoření. Je třeba to změnit. V práci trávite třetinu svého života a věřte mi, že slovo trávit v tomto smyslu nemá nic společného se slovesem otrávit. Ne, nepracujeme proto, aychom se otravovali a odkroutli si 8 hodin. Je třeba být v pohodě i po pracovní stránce a pokud tedy začínáte nový život, s novým životním stylem, a chcete nového partnera, pak změňte i nudné a otravné zaměstnání.

 

 

Předchozí vztahy

Ano, předchozí vztah je potřeba vyřešit naprosto jednoznačně. I když se vám to možná nezdá a nebude se vá to líbit, pokud půjdete do nového vztahu v době, kdy nebudete mít dořešen úplně ten předchozí, půjde i ten nový vztah brzy "do kytek". Přesně v okamžiku, kdy se dáte "do kupy".

 

Je to taková běžná situace - stěžuje si vám kamarádka, jak se starala o kluka, který byl celý pochroumaný z předešlého vztahu, moc se trápil a ona ho zachraňovala a pomáhala mu, a poslouchala jeho stesky, chodila s ním do kina, jezdila na hory, dělala co mu na očích viděla a pak: "Dala jsem ho dohromady a on se na mě vykašlal."  Ano, přesně tak. Je to běžná situace a lidé naprosto nepoučitelně do ní lezou pořád dokola.

 

Pokud vy, nebo partner nemáte vnitřně dořešený předchozí vztah, je sebevražda do něčeho takového lézt. Pravděpodobnost, že to dopadne dobře je natolik mizivá, že ji lze považovat za statistickou chybu. Stejně jako se musíte varovat toho, abyste se vy nestali "náhražkou" či chcete-li "záplatou" pro někoho, tak ani vy sami si nesmíte takovou záplatu z nikoho udělat. Já vím, že strašně moc potřebujete po rozchodu s někým být, vím jak moc nechcete být sami, nicméně překotný nový vztah není řešení.

 

Počkejte až rozchod přebolí, odpusťte předchozímu partnerovi, nepřejte mu nic zlého a času využijte a zapracujte sami na sobě.

 

 

Na závěr si řekněme, přesněji - zopakujme: Cesta hledání nového partnera začíná u nás. My sami se musíme nabít pozitivní energií a být v pohodě a pak se moc s hledáním partnera ani namáhat nemusíme. Protože jen když jsme v pohodě, vysíláme "signál", kteří lidé kolem nás podvědomě čtou a jsou k nám přitahováni.

 

 

Přečtěte si také

Hledáme si partnera I

Rozešli jsme se, co dál?

Přenošený vztah

Nevěra, žárlivost, kariéra a další ničitelé vztahů

Jsem single a co má být?

Nevěra a její nejčastější důvody

Sex s tebou mě nebaví

Když pravda je horší než lež

 

ANKETA: Umíte "odpustit" bývalému partnerovi?


Celkem: 73 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 • Neregistrovaný 03.12.08, 07:36

  Rozbalit 1. kecy

 • Neregistrovaný

  nemužu souhlasit s vašim kategorizováním.Hlavně co se týče mužů a mladých lidí. Opravdu si myslíte že lidi spolu chodí jen když jim někdo voní x nevoní? myslíte si že všichni chlapi sedi jen s flaškou piva, čumi na fotbal , udělaji se za 2 minuty a jsou spokojeni? Asi máte mindrák a špatné zkušenosti, ale musím vás vyvést z omylu. Mladí lidé nejsou hloupí, tedy aspoň ty co znám. A ti si partnera vybírají velice ostražitě. To samé platí o mužích a jejich udajných slabostech. to že je takových 10% lidí a zrovna vy jste na ně narazila neznamená že jsou to všichni. proto vám v budoucnu přeju aby jste narazila na lepší muže. A hlavně je lepší čerpat z faktů, než z "ověřených" řečí kamarádky... (to myslím nejen k tomuto članku, ale obecněú.díky

 • Neregistrovaný 11.12.08, 00:28

  Rozbalit 2. Vy vole

 • Neregistrovaný

  Vy vole, opravdu se vám musí všechno předkládat explicitně, jaksi po lopatě? Divím se, že jste se s takovou naučil číst. Vyždyť to voní x nevoní tam píšou jako jakousi zkratku, jako termín, jednoznačně vystihující to, že mladí lidé bez minulosti nejsou zatížení při výběru partnera ničím špatným z minula. Vole!

 • Neregistrovaný 12.12.08, 10:48

  Rozbalit 3. hmmm

 • Neregistrovaný

  To jste teda pěkný pako, když hned nadavate :-))))

 • Neregistrovaný 17.12.08, 07:14

  Rozbalit 4. vy vole?

 • Neregistrovaný

  Tak teď vám to explicitně vysvětlím já. neměl jsem na mysli voní x nevoní podle doslova vůně. Myslel jsem to taky jako takovou zkratku. A z toho článku bych spíše usoudil že je to myšleno ve smyslu, že mladí lidé si vyberou partnera jen pokud se jim líbí a protože chtějí prostě mít sex. Tak jsem to pochopil já. Možná to autor myslel jinak. Potom se omlouvám. Ale za zbytek co jsem napsal si stojím. vůl

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1313154

RSS:
Toplist