Jsem single a co má být?

- Jsem single a co má být?
Rubrika:  Smyslná

Jsem single a co má být?

17.02.21, 00:00, autor: Plavovláska
Už je opravdu daleko doba, kdy se holky vdávaly v osmnácti letech a kluci měli štěstí, když za svobodna doklepali vojnu. Když bylo holce už víc než dvacet, dívali se na ni ostatní skrz prsty, čím to asi bude? A zůstat úplně sama? Být zdrojem nekonečných vtípků? Nemyslitelné! Dnešní doba je jiná. Být single je totiž IN.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Být single má totiž spoustu výhod. Vybírám jen čistě namátkou a neřadím je ani podle důležitosti:1.    Můžete se operativně rozhodovat
No ano. Když vám zavolá kamarádka, jestli byste s nimi nejela na víkend do Slovenského rudohoří, můžete se rozhodnout na místě a nemusíte se s nikým na ničem domlouvat. Nebo když vám přátele zavolají v deset hodin večer, že jdou na mejdlo k Marušce, tak záleží jen na vás, jestli k Marušce půjdete taky. Můžete si dovolit odjet na dovolenou na Last minute, třeba zítra ráno a s nikým to nemusíte konzultovat. Úžasná svoboda!2.    Zařizujete si věci podle sebe
Od toho, co si koupíte do bytu, jestli chcete záclony nebo žaluzie, jakou chcete postel, barvu sedačky, přes  řešení internetového připojení, nebo výběru dovolené. S nikým toto nemusíte konzultovat a hádat se.3.    Nikdo vám nevnucuje svůj názor
Jsme dospělé a máme vlastní názory. Pokud jsme single, tak se nám nestane, že by nám každý večer partner předhazoval, jak jsme hloupé, že sympatizujeme s pravicí, či jak nerozumíme sociální politice, nebo jak chápat prezidenta Bushe. Nikdo si z vás nebude utahovat za to, že upřednostňujete procesor od Intelu před AMD, nikdo vás nebude peskovat za špatně nabindované klávesy ve vaší oblíbené počítačové hře. A taky nikdo nebude tvrdit, že jste hloupá, pokud budete chtít jet na dovolenou na Francouzskou riviéru a ne do jeskynních komplexů Tora Bora v Afghánistánu.4.    Jste pánem svého času
Pokud se rozhodnete zůstat v práci přesčas, nemusíte to nikomu vysvětlovat. Pokud se protáhne váš pobyt na diskotéce, nemusíte nikomu volat a omlouvat se. Pokud jedete na pátek do vinného sklípku, nemusíte si vymýšlet sobotní ujeté vlaky, pokud tam budete chtít zůstat do neděle. Když  se zdržíte v koupelně, nikdo na vás nebude bušit, že za čtvrt hodiny začíná kino a když se rozhodnete, že budete obědvat o dvě hodiny později, protože se vám teď nechce jít vařit, tak na vás nebude nikdo dělat kyselé ksichty a pak povídat při skleničce kámošům, jak nedostane ani pořádně najíst.
5.    Nikdo vás nenutí dělat věci, které nechcete
Nikdo vás nebude nutit jet na závody trucků, když budete chtít jet na Hlubokou. Nikdo po vás nebude chtít, abyste skákala padákem, nebo zorbingovala s kopce dolů, když byste mohla jít na příjemné masáže, nebo k holiči. Nikdo si nevleze pod auto a nebude na vás řvát: „Podej mi imbusák“ (Sakra, jak mám vědět co je imbusák?) Nikdo vás nepožene na kolech na stokilometrovou projížďku v terénu, kde všichni ostatní požívají lana a cepíny.  Nejhorší věta je: „Hele zkus to, uvidíš, že se ti to bude líbit!“ Nejenom, že se to líbit nebude, ale váš partner vás pak neopomene před přáteli zostouzet, jak totálně nemožná jste na tom kole byla, až jste už po dvoustech kilometrech pípla, že vás bolí noha! A hlavně: Nikdo vás nenutí sledovat nekonečné sportovní přenosy a pokud je nějaká olympiáda, tak neřve jako blázen ve tři ráno, když nějakej  tatrman přeskočí laťku!
6.    Nikdo si na vás neléčí pracovní stresy

Přijdete domů z práce a v klídku si uvaříte kafe, nebo čaj, natáhnete se na sedačku a pustíte si nějakou hezkou muziku. Nikdo vám nevtrhne do bytu a nebude vám cpát do hlavy tuny slov o tom, co mu zase šéf provedl, jak se na něj ředitel zle obořil, jak mu kolega vyfoukl projekt, a jak je ajťák línej a nic nedělá a on musí všechno dělat za něj. A bere stejný prachy! Pokud byste nedostatečně projevovala své pohoršení a zhnusení, nebo nedej bože se v zoufalství nad jeho problémy nekácela pod konferenční stolek, seřve vás, že je to jako mluvit do dubu. Nic vás nezajímá, myslíte jen na sebe a jste děsný sobec. Tak toho všeho budete ušetřena, když zůstanete single.7.    Nemáte tchýni
A to je prostě bomba! Nevtrhne vám partnerova maminka do bytu, nepřeje prstem po skříni, jestli tam nemáte prach, nepůjde do ledničky a nevynadá vám za to, že kupujete light jogurty: „protože tohle není jídlo pro chlapa, který pracuje!“ Nebude útrpně hladit synáčka po hlavičce, jakože si teda musí své odtrpět, ale ať přijde zítra domů (!), že mu maminka nachystá jeho oblíbené buchty a svíčkovou.

 Znáte tenhle vtip?
Povídá paní kamarádce:  Moje dcerka se opravdu šťastně vdala a dobře si vybrala. Představte si, její  manžel pere, vaří, žehlí, chodí nakupovat, stará se o děti, vyzvedává je  ze školy, obstarává všechny věci na úřadech a když přijde dcerka domů, tak jí rovnou řekne, aby si sedla a odpočinula a uvaří jí kafíčko. A ona si chodí k holiči, na kosmetiku a do orientálních tanců ... No prostě uměla si holka vybrat.


Ale syn, ten si vybral moc špatně! Představte si, že doma pere, vaří, žehlí, chodí nakupovat, stará se o děti, vyzvedává je ze školy, obstarává všechny věci na úřadech a když přijde ta jeho  domů, tak jí rovnou řekne, aby si sedla a odpočinula a uvaří jí kafíčko. A ona si chodí k holiči, na kosmetiku a do orientálních tanců ... Takovou mrchu si vybral.
8.    Po nikom nemusíte uklízet

Nikdo vám nehází špinavé ponožky na zem, nikdo nenechává talířky na stolku, nedrobí do sedačky, nedělá kolečka od skleniček na skleněné desce. Po nikom nemusíte umývat vanu, čistit umývadlo. Nikdo vám nenechává zvednuté prkénko na záchodě, nikdo nerozsype chipsy do postele. A nikdo vám nenechá kuchyni ve stavu Bejrút po bombardování, když si tam půjde namazat chleba máslem (Na co sakra, je potřeba při mazání chleba lívanečník!!!)9.     Nikdo vám nesní vaše oblíbené pamlsky

Tady jsem dlouho váhala, jestli je to pozitivum nebo ve své podstatě negativum, ale rozhodla jsem se pro pozitivum. Proč bychom si nemohli smlsnout na naší oblíbené švýcarské oříškové čokoládě, když na ni dostaneme chuť? Já vám řeknu proč! Protože nám ji miláček do posledního drobečku sežral a šuplíku nechal provokativně prázdný obal! Dobře, uznávám, po čokoládě se tloustne a mohl to udělat z přehnané péče o naše zdraví. Co ale dělají ty papíry od šunky v ledničce? Copak si vážně myslí, že si nevšimneme, že spořádal všechnu šunku a budeme olizovat vychlazený mastný papír?!10.    Milujete se kdy chcete a s kým chcete

Tento bod je nejúžasnější. Člověk není tvor monogamní a proto se mu tak těžko žije v páru. Ale pokud žádný pár není? Líbí se vám ten skvělý nový kolega od „ajťáků“? No jasně! Ta jdeme do něj! Nebo na dovolené ten úžasný Ital na pláži, nebo …. Co bych vám povídala, svět je plný krásných mužů a milé dámy, když chceme rohlík, nemusíme si kupovat celou pekárnu. Vyzobejme jen ty rozinky, vychutnejme jen to dobré ať si jednou můžeme říct, že náš život stál za to. Nakonec stejně, budeme-li se chtít namnožit, tak si s největší pravděpodobností nějakého partnera vybereme a budeme si užívat všech výše zmíněných „slastí“ soužití. Ale nakonec, proč se pořádně neporozhlídnout, než se pro nějakého rozhodneme?

 

ANKETA: Je dobré být single?


Celkem: 410 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2010
 • Neregistrovaný 30.07.08, 13:57

  Rozbalit 1. :-)

 • Neregistrovaný

  Pokud se ženská bude chovat jako chlap, pak s ní na vážno nebude chtít nikdo nic mít. :-) ženský nejsou, a nikdy nebudou, rovnoceni mužům. :-)

 • Neregistrovaný 04.08.08, 14:10

  Rozbalit 2. Částečně single

 • Neregistrovaný

  Po prodělaném sedmiletém manželství pokládám za ideální společné zájmy a příjemné chvilky, ale bydlení oddělené.

 • suinegzyftam 30.06.09, 13:23

  Rozbalit 3.

 • suinegzyftam

  jenom proto že žena nechce žádnýho chlapa tak se chová jako chlap a neí rovnocenná? lol

 • neregistrovaný 05.08.09, 07:45

  Rozbalit 4.

 • neregistrovaný

  Vážně se takhle dá žít celý život? Tak potom proč tedy právě ty ženy, které dlouhá léta neměly vážný vztah, se potom často vdávají nebo zakládájí rodiny po velmi krátkém vztahu? Teď se všichni tváří, jací jsou borci, když nikoho nemají, ale člověk není vlk samotář.

 • Petrule 31.10.21, 19:41

  Rozbalit 5.

 • Petrule

  Tak já si myslím, že být single není vůbec nic špatného... Naopak, to může být docela dost fajn pro ty, kteří si chtěji ten svůj třeba byt zařídit tak jak chtějí a připravit ho pro případnou druhou polovičku. Já už tak učinila a to díky této firmě zde - http://www.pwinterier.cz to bylo daleko všechno jednodušší :) Doporučuji.

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1344348

RSS:
Toplist