Hledáme si partnera

- Hledáme si partnera
Rubrika:  Smyslná

Hledáme si partnera

15.11.08, 10:10, autor: Plavovláska
Nejenom, že si partnera budeme hledat, ale pokusíme si ho potom i udržet. Ale začněme od začátku: Partnera jakého? Proč? Co do něj čekáme? A co můžeme nabídnout?

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Je až s podivem, kolik lidí si hledá partnera. Hledá a nenalézá. Přitom lidstvo je prokazatelně přemnoženo, žen je sice nepatrně více než mužů, ale dá se říct, že jsou síly víceméně vyrovnány, tak kde je ten zakopaný pes? Proč pořád někdo někoho hledá?

 

Schopnost najít či nenajít si partnera není vnější záležitostí. Je to jen v nás. Každý z nás si může za to, v jakém stavu se nachází. Pokud si hledáme partnera dlouhodobě a nenacházíme, není chyba v nich, ale v nás.

 

 

Teenagerský "limit ošukatelnosti"

Nejsnáze se seznamují mladí lidé do 20 až 25 let. Běží to jako po másle, protože jejich seznámení je řízeno pudově. Stejně jako poslouchají své pudy - nasytit se, vyspat se, tak i pud "rozmnožit se", ale naštěstí jsou v drtivé většině dnes už antikoncepčně gramotní, takže se nám teenageři nemnoží jako králíčci.

 

V současnosti již nejsou povázaní žádnými morálními imperativy a nenesou tíhu světa na sobě v  tom, že ten koho si najdou, bude jejich vyvolený na dalších padesát let. Jejich kritériem pro výběr partnera je jen to, zda vybraný objekt splňuje "limit ošukatelnosti" (úžasný termín že? Přiznám, že nejsem autorem, ale zachytila jsem ho mezi mládeží).

 

A to tajemství snadnosti hledání partnera je právě v oněch kritériích. Rozhlédněte se kolem sebe. Kolik lidí z těch, se kterými si nerozumíte, nesedíte se s nimi, nebo mají jen jiné zájmy by prošlo "limitem ošukatelnosti"? Jste-li upřímní, pak opravdu hodně. A nepleťte do toho city, ty do takového limitu opravdu nepatří. Jen zda je vám protějšek fyzicky příjemný či nikoliv.

 

 

Výběrová síť houstne ve věku 25 - 35 let

S přibývajícím věkem, se nám s přibývajícími kritérii začne síto zhušťovat a vhodných patnerů také náhle ubývat. Najednou už nás nezajímá jen to, zda jsou vhodní do postele, ale také jací jsou, jaké mají zájmy, co dělají, čím se živí, z jaké pocházejí rodiny, zda jsou ochotni už mít rodinu vlastní - a to je panečku víc než hodně husté síto. Kupodivu i toto "zahuštění" souvisí s pudy a to s pudem zachování druhu. Po 25 roku našeho věku ať již chceme nebo ne, tak zvažujeme rodinu a partnera si začínáme vybírat dle toho, zda je  nám schopen takové rodinné zázemí poskytnout.

 

Někteří lidé jsou schopni si toto uvědomit, že je velký rozdíl mezi první skupinou s jejím limitem a touto druhou skupinou zakladatelů rodin a dokáží dovést model do extrému. Znám nejeden případ, kdy žijí spolu partneři v dlouhodobém svazku, protože se dohodli, že se k sobě dokonale hodí. Rozhodli se tak rozumově, ale současně nechtějí přijít o svůj "limit ošukatelnosti", tak sice žijí spolu, ale každý svým vlastním sexuálním životem.

 

Takže dochází až k tak extrémním situacím, že  jde partner za svou vyvolenou v potřebě se pomilovat, ale je odmítnut, protože slečna už dnes sex měla jinde. A tak si dají pusu, řeknou si, jak se budou jejich budoucí děti jmenovat a jdou spát každý do své postele. Že ne? Ale to se mýlíte. Tohle je skutečná situace ze života jednoho mého známého. A rovnou se přiznám, že mě by takový vztah určitě nesedl a raději bych byla sama. Ale je to soukromá věc a není na nás abychom ji soudili.

 

 


Kritická chyba 35 - 40 let

Lidé, kteří jsou vě věku 35 - 40 let stále svobodní, jsou ve skutečnosti hodně nebezpeční. Znamená to totiž, že  buďto jsou jejich kritéria prakticky nesplnitelná, nebo oni sami nesplňují limit ani těch nejnižších kritérií ostatních potenciálních partnerů. Svobodná žena, nebo svobodný muž (rozuměj nerozvedený, bezdětný) v tomto věku by měl být pro normálního "hledače partnera" nebezpečím s výstrahou. Jsme-li my sami v této kategorii, pak se musíme sebe ptát, kde děláme chybu.

 

V tuto chvíli lidé z této skupiny mají tendence svá kritéria razantně snižovat z důvodu syndromu "ujíždějícího vlaku". Určitě to znáte - nechcete si zadat, důstojně kráčíte, ale v tom vidíte, že vlak, který je poslední do místa kam jedete se rozjíždí, tak se dáte na zběsilý úprk, důstojnost-nedůstojnost. Také svobodný člověk, který je v tomto věku se většinou vykašle na své nároky, potlačí  vlastnosti, které mu do teď stálý svazek znemožňovaly a v jakési přetvářce jde zběsile hledat. Bohužel, vezme často zavděk čímkoliv co potká a to jsou pak teprve životní tragédie.

 

Tato kategorie je nejsnáze přístupná kritické chybě při výběru partnera, protože se rozhoduje pod tlakem.

 

 

 

Kalné vody 40 +

Je pravda, že úplně svobodných lidí se v této kategorii moc nenachází. Majoritu zde mají lidé rozvedení a zklamaní z předešlých vztahů. Většinou se už jedná o lidi zkušené, s "jizvami na duši" z minulého (minulých) vztahu. Tito lidé už většinou vědí co chtějí a nemají iluze. Bohužel často o těch druhých, iluze o sobě si spíše drží.

 

Znamená to, že volit partnera v této kategorii obnáší, že nám nebude příliš důvěřovat, bude od nás pořád očekávat něco nepříjemného, nějakou "zradu" a sám sebe často bude litovat, jak on chudák v předešlém vztahu trpěl a co musel snášet a v čem všem mu bylo křivděno. Také velice často způsobíme alarm v jeho hlavě v okamžiku, kdy mimovolně uděláme něco, na co byl v minulosti u předešlého partnera (partnerky) alergický.

 


Buďme sami k sobě upřimní

Hledáme si partnera? Pak začněme tím, že budeme sami k sobě upřimní. Podívejme se nejdřív sami na sebe. V jaké jsme kategorii a jací jsme my sami. Zkontrolujme svá kritéria. Je zajímavé, že ženy mají po 30 zpravidla 3 x vyšší kritéria na muže, než v opačném případě. Tedy muži na ženy. Proto si také muž v tomto věku snadněji najde ženu než je tomu naopak. Upravme svá kritéria do reálné podoby včas tak, abychom se nedopustili kritické chyby v okamžiku, kdybychom pod tlakem svá kritéria odhodili úplně. Zapracujme na sobě. Sundejme nějaké to kilo, zajděme si k holiči, začněme se zabývat nějakým koníčkem, sledujem dění, filmy, hudbu a dostaňme se do pohody.

 

 

Tedy - zvyšme svou "tržní cenu"

Ne to není nic nemorálního. Čím bude vyšší naše hodnota na partnerském trhu, tím větší šance máme uspět. A věřte mi, že svěží partner, zdravě vypadající, se zájmy o kterých je schopen poutavě hovořit (tedy není nudný), který je každým coulem  v pohodě, je velmi žádaným artiklem ve všech výše uvedených kategoriích. A budete-li žádaným artiklem vy, pak budete mít si z čeho vybírat.

 

 

 

(Příště si povíme o tom, jak zvýšit svou "tržní cenu")

 

Přečtěte si také:

Přenošený vztah

Sex s tebou mě nebaví

Rozešli jsme se, co dál?

Nevěra, žárlivost, kariéra a další ničitelé vztahů

Nevěra a její nejčastější důvody

Když pravda je horší než lež

Pomoc, miluji svého kolegu!

 

ANKETA: Hledáte si partnera (partnerku)?

 • Neregistrovaný 15.11.08, 22:02

  Rozbalit 1. Pravda

 • Neregistrovaný

  Jo, to je vlastně pravda. Někdo svobodný či nerozvedený ve věku nad 35 je divný. Mohl sice žít ve vztahu druh - družka, ale pokud ne...

 • Kukačka 15.11.08, 22:04

  Rozbalit 2. To by mě zajímalo, jak se pozná ten drhuhovskej

 • Kukačka

  vztah?

 • Neregistrovaný 20.11.08, 16:09

  Rozbalit 3. souhlasím

 • Neregistrovaný

  přesně jste to vystihla!

 • Neregistrovaný 01.12.08, 19:21

  Rozbalit 4. Po přečtení prvních odstavců..

 • Neregistrovaný

  Nevim přesně kdo tohle psal, ale zřejmě nějaká postarší dáma.. Je mi osmnáct let, pohybuju se jak mezi staršími tak mezi mladšími a limit ošukatelnosti jsem v životě neslyšel. Jestliže přirovnávate mládež ke králíkům, volte slova vellmi opatrně!!! Pravděpodobně ste si moc neužila teď to druhým vyčítáte... Vystavěla jste si svůj hodnotový systém na vlastní nezralosti a nedokonalosti a vše ostatní jste odmítala... Je to váš problém, ale aspoň se v tom psaní trochu kroťte....

 • Neregistrovaný 02.12.08, 17:01

  Rozbalit 5. plavovláska :-)

 • Neregistrovaný

  Takřka ve všem souhlasím s tím 18 letým mladíkem. Paní je zřejmě opravdu blondýnka...Ani neměla odvahu se pod to podepsat vlastní jménem, no ani se nedivím, tak proč to ale píše?. Nevím, kde nabrala tolik znalostí, je snad psycholožka či sexuoložka? V každém případě jí závidím odvahu radit jak zvýšit svoji "tržní cenu"... I ten výraz je velmi zvláštní v použítí s mezilidskými vztahy, ale budiž. Již se těším jak budu zvyšovat svoji tržní cenu :-)
  Tomáš Navrátil

 • Kymmi 19 09.05.09, 18:36

  Rozbalit 6. ??

 • Kymmi 19

  I když nemám žádný zkušenosti co se týče vzahů a ani si nedělám žádné iluze, když to kolem sebe vidím, tak i přesto bych rád věděl, kdo jste !!! Tak jak to tady všecno píšete to zní docela přesvědčivě, ale jestliže v tom nemáte dostatek zkušeností a poznatků myslím, že by nebylo dobrý šířit mezi lidmi nepodložené informace...

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1313184

RSS:
Toplist