Nevěra a její nejčastější důvody

- Nevěra a její nejčastější důvody
Rubrika:  Smyslná

Nevěra a její nejčastější důvody

28.09.20, 00:00, autor: Plavovláska
Nevěra je katem vztahů. Bolí a těžko se s ní vyrovnáváme. Objektivně vzato však nemá ve valné většině velký význam a je velká škoda, že to neumíme rozlišovat.

Čtenost -   Diskuze: (20
 


Jiný objekt, jiné praktiky


Nejrozšířenějším důvodem nevěry je prostá touha, se pomilovat s někým jiným. Vyzkoušet si jak, to jinde chutná, vyzkoušet nové praktiky a v neposlední řadě se jedná o potřebu mimořádného sexuálního vzrušení, které nový sexuální partner sebou nese.  Stává se to samozřejmě, pokud jste v dlouhodobém partnerském svazku. Pokud má potřebu váš partner, se kterým jste měsíc si jít zkoušet, jak to chutná jinde, prostě jste si jen špatně vybrala. Nemá pak většinou cenu v takovém svazku setrvávat. V období zamilovanosti a milostné fascinace je prakticky zhola nemožné sexuálně toužit po někom jiném, než po svém miláčkovi. V dlouhodobém svazku, kdy už milostná fascinace odpadla, partnera už skutečně milujeme, nicméně už nás ani zdaleka tak nevzrušuje jako na začátku, naopak velice často se nám i proti vlastní vůli stane, že nás milostně vzruší prostě někdo nový – cizí. Tomuto důvodu ve skutečnosti není potřeba přikládat žádný velký význam. To je totiž přesně ten důvod, který význam nemá vlastně žádný. Je to jen řešení potřeb.

 

 

Pomsta

Je-li vám partner nevěrný proto, aby se vám za něco pomstil – třeba za vaši nevěru, nebo nějaké jiné vaše provinění, pak se vůbec není potřeba tímto zabývat. S největší pravděpodobností ublíží víc sobě, než tomu komu se pomstít chtěl. Je ze sebe zoufalý a nešťastný. Pokud se vám někdy stane, že „to  budete chtít vrátit“ a měl-li by to být jediný důvod. Nedělejte to! Nepřinese to vůbec nic dobrého. Partnerovi se nepomstíte, sobě ublížíte daleko víc. Takováto nevěra zpravidla nekončí rozchodem přímo. Ale je jen pověstnou špetkou do mlýna blížícího se konce vztahu.

 Náhoda

V žebříčku výskytu důvodů nevěry patří určitě na příčky nejvyšší. Nejčastěji totiž k nevěře dojde prostou náhodou. Nějaká společnost, setkání, večírek, trocha alkoholu a do toho příjemný sexuální objekt a je vymalováno. A samozřejmě - taková nevěra je naprosto bezvýznamná. Řešit něco takového rozchodem nebo rozvodem je v naprosté většině zhůvěřilost.

 

 

Dohoda

Dohoda je nepřijatelnější důvod nevěry. Prostě se mezi sebou partneři dohodnou, že si budou žít sexuálním životem nezávisle na sobě. Nijak to nenaruší jejich vzájemné vztahy a soužití. Ale to sem snad ani nepatří, protože tady ve skutečnosti o nevěru ve smyslu zrady nejde. Taková nevěra neohrožuje soužití vůbec. Oba jsou většinou natolik vztahově vyspělí, že vědí, že tělesná nevěra nijak významná není. Samozřejmě vždycky tady hrozí nebezpečí, že i při takovém „zahýbání“ se jeden z partnerů prostě zamiluje jinde. Je to možné. Zkušení partneři ale vědí, že většinou stačí jen chvíli počkat a situaci nehrotit. Pak, až odezní milostná fascinace novým objektem a nastoupí normální racionální uvažování, vrací se zpět k sobě navzájem.
Dlouhodobé odloučení

Tady dochází k nevěrám velice často. Pokud spolu partneři dlouhodobě nežijí. Pracovně jsou třeba v zahraničí, nebo z jakýchkoliv důvodů jsou odloučeni. Kupodivu těmto partnerům je vcelku jasno o co jde a i když se to mnohým nemusí zdát, jedná se zpravidla o nejstabilnější manželství vůbec. Jsou si totiž vzácní, těší se na sebe, když se potkají neřeší hlouposti a malichernosti, protože umí využívat společný čas - mají ho přece tak málo. No a z nevěry nedělají vědu.

 
Mám na to

Teoreticky je možné tam  vsunout slovíčko „Ještě“ – tedy: Ještě na to mám. Platí to tehdy, když člověk ve středním věku náhle má pocit, že mu ujíždí vlak a že je třeba zachránit co se dá. Dokázat si, že ještě nejsem starý a že ještě mám na to „něco ulovit“. Ale není to jen tento případ. Velice často si chodí takto lidé spravovat pošramocené sebevědomí. Když jim partner říká, že jsou neschopní, nehezcí, nepřitažliví, v posteli dřeva. To většinou vede k tomu, že pak tito „utlačovaní“ mají potřebu si to ověřit v praxi. A pokud opravdu zjistí, že to s nimi tak zlé není, ba právě naopak, narazí na někoho, pro koho jsou atraktivní, tak dokonce je velmi pravděpodobné, že pak onoho svého „utlačovatele“ nadšeně opustí. Pokud si tedy nevěru vykoledovat chcete – ponižujte svého partnera co nejčastěji.

 

 

Řešení problémů

 

Nejvážnějším důvodem nevěry je řešení dlouhodobých problémů ve vztahu.  Láska vyprchala a jeden druhého vidí jinak. Nerozumí si, nechápou se, hádají se. Velice často je důvodem sexuální neuspokojenost, kdy jeden z partnerů odmítá nebo nestačí na nároky druhého. Nejsou schopni si o tom promluvit a situaci řešit. Tady už nejde jen o nějaké ukojení sexuálních potřeb, tady si už ten druhý hledá (ať už vědomě, či podvědomě) nového partnera. Už nehledáme někoho na pomilování, ale rádi bychom s ním trávili čas, šli do kina, na výlet, strávili víkend. Baví nás s ním třeba něco připravovat, vařit, stavět. Sdílíme s ním pocity a povídáme si s ním. V takovém případě jsme na nejlepší cestě nejen být nevěrný, ale změnit svůj dosavadní život. Pokud máme opravdu velké problémy ve stávajícím vztahu, je velká pravděpodobnost zamilovanosti a brzkého ukončení dosavadní známosti.

 


Samozřejmě jistě existuje mnoho dalších důvodů nevěry, ale většina z nich je naprosto malicherných. Nevěře je přikládán zbytečně velký význam. Kdybychom se dokázali oprostit od určitého majetnického postoje, pak by se zřejmě všem žilo podstatně lépe. Vím, je to hodně těžké …

 

Moderní manželská psychologie doporučuje i v případě odhalené a těžko rozdýchatelné nevěry, aby se manželé nerozváděli a nepálili za sebou mosty. I když se váš partnera (ka) zamiluje do někoho jiného, zpravidla po roce milostná fascinace končí a "nevěrníci" zjišťují, že jim v původním vztahu bylo přece jen lépe.

 

Doporučuje se instituce -manželské prázdniny. Prostě si od sebe dejte volno na blíže neurčenou dobu. Pravděpodobnost, že až se partner "vyskotačí" jinde, tak se k vám rád vrátí je obrovská. Nejhorší co můžete udělat jsou  hádky, problémy, hysterické scény a vzájemné ubližování si.

 

Když se dělal průzkum mezi manželi, kteří slavili zlatou svatbu (50 let spolu), zjistila se v každém tomto manželství "zajizvená nevěra". Byli si navzájem nevěrní, někdy i opakovaně, ale dokázali se s tím vyrovnat a odpustit si. Přitom oni sami hodnotí svá manželství jako šťastná. O čem to tedy je? Šťastné manželství je to, kdy se partneři dokáží vypořádat s obvyklými manželskými problémy. A nevěra tímto naprosto běžným manželským problémem je.

 

ANKETA: Řešíte partnerovu nevěru rozchodem?


Celkem: 860 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2009
 • Blassen 04.06.09, 14:11

  Rozbalit 1. a co ty ?

 • Blassen

  Ahoj,
  a mě by zajímalo, jak je na tom, právě autorka článku. ;-)

 • Plavovláska 05.06.09, 19:26

  Rozbalit 2. to Blassen

 • Plavovláska

  S čím? Formuluj přesně prosím :)

 • Blassen 06.06.09, 14:31

  Rozbalit 3.

 • Blassen

  vlastní zkušenosti s nevěrou

 • Pointik 12.06.09, 08:56

  Rozbalit 4. just.response

 • Pointik

  Předpokládám že autorka má ať už své nebo odkoukané zkušenosti právě takové, jaké jsi se dočetl v článku. Mimochodem, pěkná práce. Jen je tento pohled opravdu už vyzrálého člověka a dlouhodobějšího vztahu. Uznávám a souhlasím : ]

 • Martin 09.09.09, 09:40

  Rozbalit 5.

 • Martin

  Velice zajimavý článek, z vlastní zkušenosti bych řekl , že to autor docela pekně vystihuje .... jenomže tohle funguje pouze do chvíle něž se k tomu přimotají pohlavní nemoci .

 • Matyáš 12.01.11, 22:29

  Rozbalit 6.

 • Matyáš

  Zajímalo by mě, jestli by si autorka udržovala taky takový odstup a nadhled, kdyby byla přímo v té situaci. Je hezké tady napsat, že nevěra vlastně nic neznamená a měli bychom to brát jako součást vztahu. Ale tak to podle mě nefunguje... Pokud člověk miluje, tak by se měl snažit řešit problémy jinak než nevěrou. Pokud to cítí oba partneři, je třeba situaci nějak řešit, například švédskou (nebo ruskou) trojkou. Ale riziko, že se partner(ka) zamiluje, když mu/jí "dovolíme" nevěru je příliš vysoká...

 • pavel 18.06.11, 20:42

  Rozbalit 7. nevěra

 • pavel

  ten článek napsala obyčejná kurva tak je to pro ní normální

 • j 13.09.11, 08:24

  Rozbalit 8.

 • j

  docela mi ten článek zvednul náladu...no tak já jdu na prázdniny.-))

 • Lili 05.01.12, 09:54

  Rozbalit 9.

 • Lili

  Nevím, proč se tady všichni rozčilujete a nadáváte autorce. Já osobně jsem téhož názoru. Pokud se jedná o něvěru na jednu noc, pak jsem schopná se s tím vyrovnat. Netvrdím, že mi to neublíží a přejdu to mávnutím ruky, ale jsem schopná to po čase přejít, když těch nevěr není 50 ročně (všechno má své meze).
  Pokud se jedná o vztah, pak s tím mám problém a myslím, že v takovém vztahu nemá smysl pokračovat.
  Samozřejmě "manželské prázdniny" je hodně utopie, především v případě manželského svazku s dětmi.

 • Renata 24.04.12, 15:42

  Rozbalit 10.

 • Renata

  no, ono je to v podstate pravda, ale nevera dokáže hrozne ublížiť človeku, ja to viem pred pol rokom som prišla manželovi na neveru a neni nič horšie, než zažívať toto v manželstve, musí sa s tím človek zmierit, ale zmení to pohlad na svet a potvrdí mi to každý komu sa to stalo, pisatelke podľa mna nie

 • Hynek 22.11.12, 17:26

  Rozbalit 11.

 • Hynek

  Ohledně té nevěry stojí za to vyzkoušet www.indexvernosti.cz/

 • xman 06.05.13, 13:18

  Rozbalit 12.

 • xman

  Stalo se mi něco podobného, po 12 letech. Teprve teď vidím, že má žena má těžké problémy s psychikou, sama ze sebou.Máme jedno malé dítě, chtěl jsem rodinu zachovat, ale opravdu to nejde, je agresivní, chce žít se svým milencem, který má ve všem pravdu a já jsem ten zlý a špatný , který ji zničil život.Říká, že je zamilovaná a se mnou nikdy nic tak krásného nezažila.Boužel, s takovou ženou už žít opravdu nemůžu, dcerku miluji, máme krásné dítě,naštěstí se na výchově oba dohodnem. Je to smutné , že to takhle dopadlo.

 • Karel 11.12.20, 11:31

  Rozbalit 13.

 • Karel

  Myslím si, že je mi manželka nevěrná. Jezdím často pracovně do zahraničí a myslím si, že když nejsem doma, tak moji postel zahřívá někdo jiný. Nevíte jak nastražit skryté kamery do domu, aby to nikdo nepoznal?

 • Tomáš 15.12.20, 13:44

  Rozbalit 14. Skryté kamery

 • Tomáš

  V dnešní době sehnat skrytou kameru opravdu není vůbec žádný problém. Skrytá kamera se může ukrývat totiž opravdu úplně všude. Můžete pořídit skrytou kameru, která bude v nástěnných hodinách nebo například v propisce. Doporučuji se podívat do obchodu, kde prodávají špionážní techniku

 • Karel 16.12.20, 20:13

  Rozbalit 15.

 • Karel

  Máte s takovým obchodem zkušenosti? který prodává špionážní techniku? pokud je takhle někde kamera ukrytá, tak kam se přenáší nebo ukládá záznam zní?

 • Tomáš 17.12.20, 23:09

  Rozbalit 16.

 • Tomáš

  Podívejte se na stránky obchodu 1obchod .com, kde najdete spoustu možností skryté kamery, která dokáže ukládat záznam na kartu nebo i třeba do počítače přes wi-fi nebo na server. Je to podle toho, co si vyberete. Některé kamery mají i vnitřní paměť.

 • Dominika 23.10.21, 02:10

  Rozbalit 17.

 • Dominika

  Holky máte prosím zkušenost s používáním skryté kamery k dokázaní nevěry? Mám to dělat nebo ne? Co myslíte?

 • Radka 28.10.21, 21:05

  Rozbalit 18.

 • Radka

  Já jsem to udělala a jsem za to strašně ráda. Teď mám nového přítele a na exmanžela už se mi podařilo zapomenout. Zjistila jsem, že mě podváděl se 4. Skrytou kameru jsem koupila chytře do nástěnných hodin, takže si ničeho nevšimnul. Akorát se musíte připravit na to, co tam pak uvidíte no. Já viděla úplně vše....

 • Dominika 30.10.21, 01:35

  Rozbalit 19.

 • Dominika

  Kolik stojí skrytá kamera v nástěnných hodinách?

 • Radka 31.10.21, 17:48

  Rozbalit 20.

 • Radka

  Já jsem to tehdy našla na stránkách internetového obchodu, který se zabývá špionážní technikou https://www.1obchod.com/106-nastenne-hodiny-s-wifi-ip-kamerou.html Koupila jsem je za nějaké 4 tisíce. Jejich zprovoznění bylo opravdu jednoduché, je k tomu podrobný návod.

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1495819

RSS:
Toplist