Tipy na domácí pedikúru

- Tipy na domácí pedikúru
Rubrika:  Krásná

Tipy na domácí pedikúru

15.04.21, 00:00, autor: Michaelle
Každá žena to zná. Po dlouhé zimě a deštivém jaru nastává doba,kdy přichází čas odhalit chodidla. Dámy, nezapomeňte se proto během dietních příprav na plavkovou sezonu postarat také o svá chodidla. Toto léto se totiž budou nosit hlavně sandálky, ve kterých neupravené nohy nevypadají vůbec pěkně. Přinášíme vám několik jednoduchých triků, díky kterým budete mít nožky jak z alabastru a v nových botách přímo zazáříte.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

„Tuto sezonu jsou moderní hlavně sandálky všeho druhu jednoduché kožené až po ty s antickými motivy“, říká Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty, která na letošní léto připravila novou kolekci moderních sandálek. „Nezapomeňte si tedy ještě před premiérou nového páru letních bot udělat dobrou pedikúru“ dodává. Pro krásné nožky nemusíte chodit daleko, někdy stačí zajít pouze do koupelny a s našimi praktickými radami můžete mít za chvilku pedikúru jako ze salonu.

 

 

Jak na domácí pedikúru

Nejprve nohám dopřejte lázeň s horkou vodou, která připraví pokožku na další ošetření. Koupel by měla trvat 10 – 15 minut. Zkuste si do vody kromě koupelové soli přidat také pár kapek citrónu, který pomáhá změkčovat kůži. Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty, abychom snížili riziko vzniku plísní. Následně můžeme začít s obrušováním zrohovatělé kůže. Ideální je na to pemza, případně skleněný pilník, který má tu výhodu, že je jemnější a dá se snadno omývat. Nejvíce pozornosti věnujte patám, které jsou namáhány chůzí a dochází zde k častému zrohovatění kůže. Během domácí pedikúry se raději vyvarujte používání „seřezávače“, žiletky nebo břitvy. Nešetrným použitím těchto pomůcek si můžete spíše ublížit než pomoci. Po úpravě pemzou nebo pilníkem můžeme nohy “dobrousit“ ještě peelingem. Bohatě vám k tomu postačí i ten tělový.

 

 

Sexy nehty

U pedikúry nesmíme zapomínat ani na nehty, které by měly být vždy pečlivě upravené. Pokud na nich máte starý lak, tak ho nejprve důkladně odlakujte. Ke stříhání je důležité použít kvalitní nůžky nebo speciální kleštičky určené přímo na pedikúru. „Nehty zásadnězastřiháváme rovně, aby bolestivě nezarůstaly. Proti zarůstání je také dobré kupovat si vždy správnou velikost bot. „Pokud nás obuv tlačí, nemůžou nehty správně růst a mají tendence zarůstat“, vysvětluje Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty. Malíček se nestříhá, stačí pouze použít pilník. Poté, co nehty ostříháte, je lehce zapilujte, předejdete tak nepříjemnému třepení. Na závěr domácí pedikúry nezapomeňte na mastný krém, kterým dodáme pokožce finální péči. Aby nohy zůstaly krásně měkké, zkuste si je před spaním namasírovat olivovým olejem a vzít si na noc ponožky. Ráno budete svědky zázraku. Pokud olivovou terapii použijete alespoň dvakrát týdně, zapomenete, co to znamená ztvrdlá
pokožka na nohou.

 
Zdroj: CCC Boty Archív 2014
  • Michala 25.03.21, 21:17

    Rozbalit 1.

  • Michala

    Z vlastní zkušenosti mohu říct, že někdy ke mně do salonu chodí lidi opravdu s nehty v hrozném stavu po domácím zásahu. Vím, že je teď doba zlá, ale opravdu někdo si dokáže nehty špatnou manipulací zničit. Mám nakoupené kvalitní brusky a přístroje od https://sapex-pedikura.cz/ , díky kterým se mi napáchané škody klientů daří napravit. Jen někdy kroutím hlavou třeba nad prací levných salonů, kde jim dokáží ještě přitížit.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1275379

RSS:
Toplist