Svatební průvodce: Svatební hry

- Svatební průvodce: Svatební hry
Rubrika:  Praktická

Svatební průvodce: Svatební hry

01.10.09, 11:30, autor: Plavovláska
Součástí svatební zábavy jsou různé hry, scénky a soutěže. Samozřejmě, že si můžete prostě konzervativně zatancovat waltz a dál se nestarat. Ale pokud se budete chtít bavit, nahlédněte do naší malé inspirace.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

V přestrojení za cikánku může některá ze svatebčanek (nebo svatebčanů) přinést karty a skleněnou kouli a číst všem přítomným z ruky – samozřejmě věštby musí být veskrze pozitivní a vtipné, proto by se mělo jedna o někoho, kdo přítomné zhruba zná. Za předpovědi vybírá peníze, které pak předá nevěstě.

 

Několik dívek se také může převléci se za nevěsty a předstírat, že jsou v jiném stavu a že jim ženich údajně přislíbil sňatek. Ženich se musí vykoupit a za každou "falešnou nevěstu" té skutečné něco dát.

 

Obdobnou hrou je, že se jen jedna žena převleče za "žebračku s dítětem" přijde mezi svatebčany a s dítětem na rukou (jedná se samozřejmě o panenku) prosí o peníze na jídlo pro opuštěné děťátko. Samozřejmě, že dává hlasitě najevo, že miminko je ženichovo. Svatbčané jí podle vůle dávaji. Co se vybere, opět se předává něvěstě.

 

Další možnou zábavou jsou různé hry při tanci. Čím víc se stupňuje společenská únava, tím jednodušší hry volíme. V našem výčtu proto nejprve uvedeme ty, které volíme až nakonec:Kotek
Muži tančí pro pobavení ženám nebo naopak. Tady nejsou žádná pravidla a nikdo nevypadává, takže se jedná o velmi jednoduchou zábavu pro hodně společensky "opotřebené" lidi.Kradená polka

Oblíbená je kradená polka, kdy v rytmu polky tančí libovolný počet párů. Na přerušení hudby se muži zastaví a snaží ukrást taneční partnerku jinému tanečníkovi. Taneční tempo se postupně může stupňovat. Nikdo nevypadává, takže jde jen o tence, kde se střídají partneři. Teoreticky může vypadnout ten pár, který se nedokázal vyměnit.

 

Bramborový tanec
Není to už úplně nejjednodušší hra, ale dá se ještě stále provádět v pozdním večeru, kdy volíme spíš pomalou tanční hudbu v intimním osvětlení. Páry tančí s bramborem vtisknutým mezi svými čely. Jakmile jim brambor spadne, vypadávají ze hry. Těžší variantou je tanec s mincí.Kradená židle
Tohle už je ovšem hra spíš pro začátek taneční zábavy, protože přece jen vyžaduje rychlost a koordinaci. Postavte doprostřed tanečního parketu o jednu židli méně než je počet tanečníků. Na přerušení hudby si musí všichni sednout. Ten, který to nestihne a židle na něj nezbyde, vypadává ze hry. Takto se hraje dokud nezůstane jeden - vítěz.

 

Toulavý klobouk
Touto hrou doporučuji taneční hry začínat. Je soutěživá a týká se především mužské části svatebčanů, takže je velký předpoklad, že testosteronu budou celé kbelíky :). Určitě osazenstvo příjemně zahřeje a navnadí do dalších her. Organizátor položí jednomu z tančících mužů na hlavu klobouk. Ten se ho snaží zbavit tak, že jej během tance předává na hlavu jinému muži v tanečním páru a ten zase jinému muži. Jakmile hudba přestane hrát, ten, u kterého klobouk zůstane, vypadává ze hry.

 


Máte-li další náměty na hry na svatbách, napište nám je na mail redakce@zenax.cz, rádi je do našeho Svatebního průvodce vložíme.

 

 

 

Přečtěte si také:

Svatební průvodce: Svatební zvyky

Svatební průvodce: Svatební hostina

Svatebni průvodce: Svatební den

Svatební průvodce: Svatební hudba

Svatební průvodce: Svatební květiny

Svatební průvodce: Svatební šaty

Svatební průvodce: Svatební místa

Svatební průvodce: Svatební oznámení

 

 

Svatební šaty

Svatební účesy

 

 

 
  • Zuza 30.01.15, 21:59

    Rozbalit 1. Svatební moderátor

  • Zuza

    Nám se o svatbu postaral skvělý svatební moderátor pan Nepustil http://www.milannepustil.cz. Nemuseli jsme vůbec nic řešit a hosté se skvěle bavili. Určitě doporučuji.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1753596

RSS:
Toplist