Svatební průvodce: Svatební květiny

- Svatební průvodce: Svatební květiny
Rubrika:  Praktická

Svatební průvodce: Svatební květiny

10.06.09, 09:15, autor: Plavovláska
Květiny jsou součástí svatební výzdoby a podílí se významnou měrou na celkovém dojmu slavnosti. Správně naaranžovaná květinová výzdoba dokáže udělat ze stanu pohádkový pavilón.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Nejlépe je, si nechat udělat celou svatební výzdobu "na klíč". Tedy květinové studio vám dodá případně i instaluje květinovou výzdobu prostor, ve kterých se bude svatební obřad a poté hostina konat, provede výzdobu stolů, případně ozdobí květinami svatební dorty a samozřejmě naaranžuje svatební kytici. Vlastně tato kytice je při svatební výzdobě tím nejpodstatnějším, protože od ní se pak odvíjí veškerá další květinová výzdoba.

 

 

Květinová výzdoba a svatební tabule

(Obrázek zvětšíte poklepáním na náhled)

 

 

 

 

 

 

 

 

Podle svatební kytice pak mají kytičky i družičky, ve stejném duchu má i ženich květinu v klopě a i další svatebčané. Původní svatební "květinou" byla myrta. Připisovala se jí magická moc, ale to už dávno neplatí. Dnešní květinové výzdoby se řídí především vkusem nevěsty a ženicha a samozřejmě jsou silně ovlivněny módními trendy.

 

Motivy svatební kytice se mohou objevit i na nevěstiných šatech, nebo jako ozdoba ve vlasech, ale může je mít třeba i ženich na klobouku.

 

 

Družičky

 

 

 

Voničky do klopy pro ženicha i hosty

 

 

 

Květinová výzdoba svatebních dortů

 

 

 

Výzdoba svatebního vozu

 

 

 

Svatební kytice
Svatební kytice by měla doplňovat osobnost nevěsty a dobře ladit ke svatebním šatům. Rozevlátá kytice, kytice ve tvaru kapky nebo kytice s výraznými či velkými květy se hodí k vysoké nevěstě a extravagantnímu svatebnímu oblečení. Kulatá květina s drobnými kvítky se hodí k drobné nevěstě a k šatům romantického stylu. Výběr svatební kytice se může řídit i barvou nevěstiných vlasů. Nevěsta tmavých vlasů si může vybírat vlastně jakoukoliv. Světlovlasá nevěsta může volit jemné světlé tóny oživené tmavšími, barevně výraznějsími doplňky. Zrzavé nevěsty by měly volit oranžové a vínové kytice, které budou ladit s barvou jejich výrazných vlasů.

 

 

Svatební kytice

 

 

 

 

 

 

Přečtěte si také:

Svatební průvodce: Svatební šaty

Svatební průvodce: Svatební místa

Svatební průvodce: Svatební oznámení

 

 

Svatební šaty

Svatební účesy

 

 
 
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1789904

RSS:
Toplist