Svatební průvodce: Svatební místa

- Svatební průvodce: Svatební místa
Rubrika:  Praktická

Svatební průvodce: Svatební místa

27.03.09, 00:00, autor: Plavovláska
Dobře vybrané místo dokáže svatbě vtisknout tu správnou atmosféru. Kolikrát za život se žena může cítit jako princezna?

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Dnes se neoddává jen v kostelech a obřadních síních, ale také na hradech a zámcích, na louce, golfovém hřišti nebo třeba na lodi. Lidé se rádi berou na místech, která pro ně něco znamenají, na místech prvního setkání apod.Hrady a zámky – svatební místa jako z pohádky

V Česku je mnoho hradů a zámků, kde umožňují pořádání svateb. Nijak se neostýchtejte toho využít, protože to není nějaká úsluha pro vás, tyto památkové objekty na svatbách nezřídka vydělavají víc, než za běžný provoz. Tím samozřejmě myslím ty méně známé hrady a zámky, či ty, které jsou ve vzdálenější lokaci od velkých městských center. Někdy je však lepší  volit méně atraktivní a známý zámek. S výjímečnou svatbou si tam dají práci a u některých jsou i stylové restaurace, kde vám mohou uspořádat svatební hostinu třeba ve znamení středověkého menu. Namátkou jmenujme hrady třeba Karlštejn, Pernštejn, Český Krumlov či zámky Konopiště, Velké Losiny, Červený hrádek nebo Milotice. Na mnoha z nich byly natočeny známé české pohádky a proto si ve svatební den, kdy žena touží být princeznou, může toto princeznovství dopřát skutečně se vším všudy. V některých hradech a zámcích se konají pouze církevní obřady, v některých jen občanské a někde je možnost obojího.

 

Karlštejn

 

 

Pernštejn

 

 

 

Hluboká

 

 

Konopiště

 

 

Vranov nad Dyjí

 

 

Buchlovice

 

 

Červená Lhota

 

 

Červený Hrádek

 

 

 

Bouzov

 

 

Milotice

 

 

Neobvyklá místa

I svatební obřad může vyjádřit osobnost snoubenců. Již není vyjímkou, že se snoubenci berou v například desítky metrů nad zemí v letajícím balónu. Existují i místa, kde vám přímo takovou službu nabídnou. Můžete se brát však i pod vodou nebo zavěšeni na lanech nad propastí. Tady hodně záleží na osobě oddávajícího, zda se s vámi do něčeho takového pustí.

 


Stylová svatba

Existují samozřejmě i stylové svatby, kdy je možné se brát třeba ve skanzenu v krojích, nebo ve stylu country na některém westernovém statku - s kolty proklatě nízko u pasu. Můžete ovšem vyjet někam na ranč i  se všemi svatebními hosty, tam se ubytovat třeba na víkend a během toho víkendu uspořádat svatbu třeba na louce nebo zahradě tak, jak to známe z filmů americké provenience.Svatební cesta vyvrcholením svatebního období

Často se stává, že pro samé starosti s předsvatební přípravou úplně zapomenete na svatební cestu. Přitom právě svatební cesta je vyvrcholením svatebního období. Po všech těch hodinách stresu si zasloužíte pořádný odpočinek! Svatební cestu neodkládejte na neurčito a zahrňte ji do svých svatebních plánů. Pokud si ji naplánujete několik týdnů po svatbě, nelze ji již pokládat za svatební cestu, ale za obyčejnou dovolenou, neboť už dávno nebudete novomanželé!Svatební cesta – jakou vybrat?

Vaše představy o svatební cestě se možná nebudou shodovat. Muž si bude přát aktivní dovolenou, žena zatouží po relaxaci. Nejlepší je samozřejmě kompromis nebo kombinace obojího (např. pobytu u moře s možností sportovního vyžití). Svatební cesta u moře se stala v posledních letech jakýmsi pravidlem, ale stejně tak si můžete vychutnat pobyt v lázních nebo třeba v malém horském městečku. Stejně tak je možné volit adrenalinovou svatební cestu. Můj zcela soukromý tip - můžete se nechat unést komandem a věznit někde v horách na samotě. Bude se jednat určitě o zcela nezapomenutelný celoživotní zážitek.

 

 

Přečtěte si také:

Svatební průvodce: Svatební oznámení

 

 

Svatební šaty

Svatební účesy

 

ANKETA: Přejte si mít svatbu na zámku?


Celkem: 59 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 • Tmavovláska 31.03.09, 18:24

  Rozbalit 1. Červená Lhota!!!

 • Tmavovláska

  Axiom neaxiom, Plavovlásko, chtělo by si to ověřit, jak vlastně vypadá Červený Hrádek a nešířit tady blbosti o Červené Lhotě, že...

 • Dominika 12.12.20, 06:39

  Rozbalit 2. Svatba

 • Dominika

  My budeme mít také svatbu na zámku. Předběžně už máme domluvený termín, ale svatba bude až v dubnu, takže máme ještě čas na přípravy :-) . Mě to ale baví, alespoň budeme mít svatbu zařízenou v klidu. Nesnáším ten spěch na poslední chvíli. To bych zapomněla zřídit spoustu věcí. Už mám i vyhlédnuté svatební šaty :-) . Padly mi do oka v tomto salónu https://www.pujcovna-renata.cz/svatebni-saty/ a už se nemůžu dočkat, až si je obléknu na obřad :-) .

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1789869

RSS:
Toplist