Vykládání karet aneb chcete znát svou budoucnost? 4. díl

- Vykládání karet aneb chcete znát svou budoucnost? 4. díl
Rubrika:  Tajemná

Vykládání karet aneb chcete znát svou budoucnost? 4. díl

10.02.09, 00:00, autor: J.Harcová
V minulých třech dílech jsem si řekli základy výkladu karet, významy jednotlivých karet a karetních spojení. Dnes si řekneme něco málo o tom, jakými způsoby lze karty vykládat ...

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Základní metodou výkladu karet, je metoda Velkého osudu, nebo též zvaná Egyptská. Jedná se o metodu, kterou jsme zmínili již v prvním díle. Používá se k ní všech 32 karet a vykládá se ve čyřech řadách po osmi kartách. Takto vykládáme všechny věštby, kdy nám jde o co možná nejpřesnější a nejpodrobnější věštbu.

 

 

 

Ale existují samozřejmě desítky a možná i stovky dalších možných způsobů výkladu karet. Ty já například používám jen velice zřídka. Nejčastěji z nich pak Šťastnou hvězdu nebo Mystický kříž a to jako doplněk k hlavní věštbě Velkého osudu. Když potřebujeme něco blíže vysvětlit, nebo objasnit nějakou situaci, která vyplynula z hlavního výkladu. Tedy tímto způsobem zpravidla nevykládáme klientovi osud, ale jen mu odpovídáme na nějakou jeho otázku, nebo problém který má a tiží ho.

 

 

Výklad z kruhu

Jedná se o metodu, kterou nepoužívám prakticky nikdy. Je možné ji použít ale třeba při příležitostech, kdy ani tak moc nezkoumáme budoucnost, jako spíš bavíme společnost.  (Ano i takové situace nastávají. Běžnou celkem záležitostí je, že si firmy na své podnikové večírky volají kartáře, a ti pak svým výkladem baví přítomné zaměstnance). Pro pobavení a větší zapojení druhé strany do akce - klient sám si vybírá karty a pak je pokládá na další karty v kruhu.

 

Začneme tím, že zamíchané karty, všech 32 samozřejmě, položíme na stůl mezi sebe a klienta. Necháme ho sejmout levou rukou na tři hromádky směrem k němu. Tyto hromádky sebereme, nemícháme a poskládáme rubem nahoru do tvaru kruhu.

 

 

Poté necháme klienta, aby si vybral z kruhu devět karet. Těchto devět karet musí skládat v ruce na sebe podle pořadí, v jakém si je vybral a nesmí je míchat. Pak těchto devět karet které má v ruce musí postupně pokládat na dalších devět karet v kruhu. Pořád rubem nahoru, aby nebyl vidět význam karet.

 

Kruh, kde je odebráno devět karet

 

 

 

Devět dříve odebraných karet je položeno na dalších devět karet v kruhu

 

Vy budete dvojice karet odebírat v pořadí, v jakém je klient vytváří a shromažďovat do ruky. Nesmíte je míchat. Až je hotovo, zrušíte zbytky kruhu (odsunete zbylé karty na okraj stolu) a začnete klást karty, které máte v ruce. Kladete je do šesti řad po třech kartách, ale teď už je skládáte nahoru lícem, abyste mohli číst význam.

 

 

 

Čtete jednotlivé trojice samostaně. Nakonec se pokusíte zformulovat věštbu první devítky karet a pak druhé devítky.

 

 

Šťastná hvězda

Vybereme z balíčku karet OSK (osobní kartu), zpravidla srdcovou dámu, jedná-li se o ženu, nebo srdcového krále, je-li klient muž. Tuto OSK dáme bokem a zbytek karet zamícháme, složíme do hromádky, položíme na stůl mezi sebe a klienta a necháme jej klasicky na třikrát sejmout směrem k němu levou rukou.

 

Hromádky sebereme, položíme doprostřed stolu předem vybranou a odloženou OSK a začneme klást karty. Nejdříve tři karty do vějíře přímo na OSK, potom tři karty do vějíře nad OSK, tři karty do vějíře pod OSK, tři karty do vějíře napravo od OSK a další tři karty do vějíře nalevo do OSK. Zbytek karet, co máme v ruce odložíme bokem.

 

 

 

Začneme pak s výkladem Štastné hvězdy. Nejdříve význam tří karet ležících přímo na OSK. Jedná se zpravidla o záležitosti, které danou osobu právě teď nejvíce tíží, ve kterých žije, které ho bezprostředně ovlivňují, nebo prakticky v zápětí potkají. Pokud odpovídáme na nějakou konkrétní otázku, měli bychom z těch tří karet vyčist okamžitý stav dané situace.

 

Tři karty ležící nad OSK čteme jako myšlenky klienta, tedy co si myslí, jak danou situaci vidí on, čeho se bojí nebo co si přeje. Tuto fázi nemusíme nahlas moc pitvat, je spíš pro nás vodítkem. Když uvidíme, že se klient něčeho opravdu bojí, pak když se mu to objeví i ve výkladu budoucnosti, snažíme se mu to sdělit se zřetelem právě na tuto skutečnost (tedy s přihlédnutím k jeho strachu).

 

Tři karty pod OSK čteme jako podhoubí, ze kterého zkoumaná situace vyrůstá. Tedy věci, jejichž je současná situace přímým následkem. Můžeme tam vyčíst iniciátory situace, kdo nebo co za to může. Třeba vykládáme-li na rozchod nebo  rozvod, je pravděpodobné, že pod OSK uvidíme hlavní důvod rozchodu - například faleš, nevěru, pomluvy, obchod - práci ... Stává se, že klient až nyní s vámi pochopí, proč se děje to co se mu právě děje.

 

Karty nalevo od OSK znamenají blízkou budoucnost. Tedy bezprostřední vývoj situace.

 

Karty napravo od OSK vykládáme naposledy a tam bychom měli přečíst vývoj dané situace do budoucna. Tedy buďto přímo odpověď, nebo náznak odpovědi na danou klientovu otázku s konečným řešením.

 

 

 

Mystický kříž

 Z balíčku 32 karet vybereme OSK (červená dáma nebo král) a položíme bokem. Zamíchané zbylé karty klient sejme levou rukou směrem k sobě.

 Hromádky sebereme, doprostřed stolu položíme OSK, nad ni tři karty z balíčku, pod ni tři karty z balíčku a pak po každé straně OSK kartu jednu. Nad prostřední kartu tří karet na každé straně položíme potom vždy jednu kartu, čímž nám vznikne  kříž. Vykládáme význam karet ve sloupci nad OSK, pod OSK, vlevo OSK a napravo od OSK. Karty v řadě mají význam spojovací či dokreslující, podstatné jsou jen ty v samotném kříži.

 

 

 

Existuje mnoho dalších způsobů výkladu, já se domnívám, že pro ilustraci uvedné způsoby stačí. Budete-li mít zájem, abych pro vás vyhledala a popsala další způsoby či karetní rarity, napište mi třeba do komentářů pod článek.

 

Příští díl by měl být už poslední v této řadě. Povíme si v něm něco málo o psychologii výkladu karet, etice kartářů, a nakonec o komercializaci této oblasti.

 

Napřečtenou příště!

 

 

Přečtěte si také:

Vykládání karet aneb chcete znát svou budoucnost? 1.díl

Vykládání karet aneb chcete znát svou budoucnost? 2. díl

Vykládání karet aneb chcete znát svou budoucnost? 3. díl

Vykládání karet aneb chcete znát svou budoucnost? 4. díl

Vykládání karet aneb chcete znát svou budoucnost? 5. díl

 

 

 


Naše kartářka a věštkyně bude na Vaše dotazy odpovídat průběžne i na facebooku. Pokud tedy chcete mít šanci na zodpovězení svých dotazů, pak se staňte fanouškem a klaďte dotazy. Hodně štěstí!

 

 
 • Klarka 29.03.13, 18:31

  Rozbalit 1.

 • Klarka

  Dobrý den, váše články se mi moc líbí a měla bych zájem o další příklady vykládáni a jejich postupu. Bylo by to možné sem přidat nebo zaslat na můj mail kloudova.klara@centrum.cz?moc předem děkuji! Přeji Vám hodně úspěchu.

 • Kamila 03.11.13, 15:04

  Rozbalit 2. vyklad kariet

 • Kamila

  mala by som aj ja zaujem o viac sposobov vykladania zo zolikovych kariet, poslite mi prosim vas na mail kami181190@azet.sk ďakujem

 • dusan 28.08.16, 17:45

  Rozbalit 3. frenky

 • dusan

  mnek sem tkovou lasku platonickou kteamneneilovala ale spiš přitahoval seji voti dobi smeseneviely ani neidame jei meno je marije bangova bengali chici sedozveet jeslyona namnemisly nebo ne chciznat mujoud jakto dopadne jesly mamvštesti vlasce nebo ne

 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2946549

RSS:
Toplist