Vhodná péče o pleť v létě

- Vhodná péče o pleť v létě
Rubrika:  Krásná

Vhodná péče o pleť v létě

21.07.21, 00:00, autor: Michaelle
Hřejivé sluneční paprsky má ráda většina z nás, dobíjejí energii a dodávají vitamín D. Abychom si však mohli v klidu dopřávat slunce, musíme se důkladně chránit proti UVA a UVB záření Používání vhodné kosmetiky a kvalitních krémů je základ.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Celoroční ochrana

Důležité je chránit pokožku proti škodlivému vlivu UVA a UVB záření po celý rok, nejen v letních měsících. Sluneční paprsky obsahují volné radikály a ty zapříčiňují stárnutí pokožky po celý rok. Během roku byste měli chránit pleť krémy, které mají minimálně SPF 10. Během léta je vhodné na obličej používat SPF 20-30, záleží na vašem fototypu. „U dětí v létě používejte ochranný stupeň 30 a výše. Malá batolata nevystavujte přímému slunci vůbec. Nemají ještě zcela vyvinuté potní žlázy a hrozí rychlé přehřátí. Je také dobré aplikovat na obličej krémy určené přímo na tvář a ne opalovací mléka na tělo. Ochranné pleťové krémy dodají v létě potřebnou hydrataci a nezapříčiní nepříjemný pocit mastnoty, který na tváři zanechají opalovací mléka,“ říká Iveta Slavíková internetového obchodu Krasa.cz. Pokud jedete autem nebo autobusem, je ochrana také nutná, protože škodlivé UVA záření proniká i sklem. Chystáte se na aktivní dovolenou? Tak si pořiďte opalovací mléka speciálně vytvořená pro aktivní pohyb na slunci. Ta jsou odolná proti vodě a potu. Praktickým pomocníkem je také transparentní sluneční sprej na vlhkou pokožku, který můžete použít ihned po koupání a už nemusíte čekat, až uschnete.

 

 

Make-up s ochranou

Dobrým doplněním k ochranným pleťovým krémům je také make-up s UVA a UVB ochrannou. „V současné době je na trhu spoustu ochranné kosmetiky proti slunečnímu záření. Včetně oblíbených BB krémů, které nabízí široké spektrum sluneční ochrany až po SPF 50. Ochranu poskytuje také spousta kompaktních pudrů a tekutých i tuhých Make-upů. Důležité je chránit si i rty, které jsou velmi náchylné ke spálení. Použít můžete speciální tyčinky nebo rtěnky, které mají dostatečné SPF,“ říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz. Kromě krémů a kosmetiky je vhodné používat také speciální doplňky stravy, které pomáhají tělo více ochránit od škodlivého slunečního záření. Ideální je Beta Karoten. Ve slunečních měsících byste měli také mít dostatečný přísun minerálů, jako jsou zinek, chrom, vápník a mangan. Dobrým doplňkem je též používat na pleť vitamín E – přírodní antioxidant. Ten pomáhá ochránit pleť od UV záření a zbavovat pokožku škodlivých látek a volných radikálů, které se na naší pokožce objeví každý den. Vitamín E si můžete pořídit ve speciálních ampulích, které jsou určeny přímo na pokožku.

 

 

After sun péče

Péči také věnujte regeneraci pokožky po opalování. Důležitá je kvalitní hydratace. Pokud je pokožka zarudlá, jako první pomoc poslouží Panthenol, Aloe vera gel, bílý jogurt nebo tvaroh. Spálenou nebo zarudlou pokožku natírejte každé dvě hodiny. Na podrážděnou kůži od slunce je dobré dát vychlazený sáček zeleného čaje. Důležité je také hodně pít. V horkých dnech i 4 litry tekutin. Po opalování používejte místo klasických sprchových gelů olejové, po kterých vydrží pokožka déle opálená. A nezapomeňte na dostatečný přísun vitamínu C.

 
Zdroj: TZ, Archív 2013
  • Radka 07.10.21, 11:55

    Rozbalit 1.

  • Radka

    O svoji pleť se starám podle mě dobře, ale i tak jsem se vždy trápila s akné. Žádné mastičky nezabíraly, tak jsem se rozhodla vyzkoušet produkty s CBD. Vyzkoušela jsem tento CBD olej https://www.cbdcko.cz/cbd-oleje/cbd-konopny-olej-full-spectrum-10-10ml/ a konečně jsem našla něco, co na moje akné funguje.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1398365

RSS:
Toplist