Trápí vás chřipka?

- Trápí vás chřipka?
Rubrika:  Zdravá

Trápí vás chřipka?

27.01.19, 00:00, autor: Plavovláska
Agentury hlásí nástup chřipkového období, ostatně jako každý rok. Je na to teď ta pravá doba. Víme, čím se můžeme proti chřipce bránit, nebo si alespoň od ní rychleji pomoci?

Čtenost -   Diskuze: (8
 

 

Chřipka patří mezi nejběžnější infekční nemoci a určitě se jen velice těžko najde člověk, který ji nikdy neměl. Spíš jsme zvyklí ji mít dvakrát ročně, na jaře a na podzim a když se nám náhodou vyhne, tak to považujeme za velké štěstí.

 

K příznakům chřipky patří vysoké teploty, kašel, únava, bolest hlavy a kloubů. Je velice podstatné léčit chřipku doma nejméně dva dny. Tím doma mám na mysli přímo v posteli.

pa

Není dobré ji podceňovat, protože umí být opravdu velice zákeřná. Mohou se k ní totiž přidružit těžké komplikace. Je nebezpečná pro lidi s onemocněním srdce, cév, pro diabetiky a lidi s nemocnými ledvinami. Při obzvlášť těžkém a dramatickém průběhu může dojít až k smrti pacienta.

 

Samozřejmě, máme-li takto těžký průběh tak neprodleně vyhledáme lékaře, o tom vůbec nediskutujme. ale pohovořme si o tom, jak si můžeme od běžné chřipky hodně ulevit vlastním úsilím a nebo ještě lépe úplně chřipce předejít.

 

Chvála citrónu

I když se vám může zdát, že se tím příliš často opakuji, ale naprosto skvělou záležitostí je v tomto opět náš starý známý citron. Kromě toho, že obsahuje vitamin C, který je zvlášť pro oslabené tělo nezbytný, prokázalo se, že má mírné dezinfekční účinky. Mikroorganismy umírají při koncentraci kyseliny citrónové v roztoku při poměru 1:2000. Svými antiseptickými účinky je proto v období chřipek nenahraditelný. A nenamlouvejme si že je to jen kvůli vitaminu C. Ten ostatně v horkém čaji a zamíchaný kovovou lžičkou nezůstane vůbec žádný. Tím hlavním důvodem, proč nám horký čaj s citronem pomáhá je právě skutečnost, že je vysoce účinným antiseptikem.

 

 

Pokud chceme tělu dodávat přírodní vitamin C, který je samozřejmě nesrovnatelně lepší než průmyslově vyráběné mixy, pak používejme hojně citrony a další citrusové plody. Například si můžeme dělat citrónovou vodu, nebo pojídat pomeranče či mandarinky. Úžasným zdrojem vitaminu C je hodně nedoceněné a opomíjené kiwi. Vám ale radím - pijte horký čas s citronem, jezte citrusy a kiwi.

 

 

Med, citron, slivovice - je možné si přát více?

Pokud jste už dospělý člověk a můžete si to dovolit, pak mám pro vás skvělý tip, jak se brzy z těch nejtěžších příznaků dostat - přímo zázračný Protichřipkový nápoj, který je prověřen generacemi lidí před námi. Pokud ho neznáte, vyzkoušejte. Myslím, že na něj pak už nedáte dopustit.

 

 

 

Co pro děti?

Mléko a med přátelé. Přece do vašeho maličkého nebudete lét slivovici!  Mléko (200 ml) ohřejte na teplotu maximálně 40 stupňů a odstavte z plotýnky. Ihned do něj pak vmíchejte lžíci medu a dejte dítěti vypít co nejrychleji. V žádném případě nesmíte mléko s medem vařit - všechno dobré v něm by se znehodnotilo a účinek by byl nulový.

 

 

 

 

 

Česnek, česnek a zase česnek

Již při prvních příznacích chřipky je nenahraditelný česnek. Dejte se do toho naprosto zodpovědně. Jezte horkou česnečku klidně i několikrát denně, dávejte si topinky hojně natřené česnekem. Pokud už máte rozvinutou chřipku natolik, že vám dělá problémy spořádat topinku a polévku, tak si nastrouhejte dva stroužky česneku do lžičky medu a spolkněte to. Ovšem ta česnečka - té se pokud možno nevzdávejte, opět ji snězte co nejvíce horkou, klidně i vypijte z hrníčku a hned se potit do postele.

 

 

No a taky křen

Křen totiž kromě toho, že obsahuje velké množství vitamínu C, tak má účinky jako přírodní antibiotikum a proto přátelé - malý zázrak, jak nepolykat pilule a neničit si jimi játra a ledviny: Smíchejte med a křen v poměru 1:1. Tedy lžíce medu a lžíce strouhaného křenu. Tuto směs užívejte první den léčení po hodině jednu lžičku - alespoň 12 hodin.  Uděláte-li to, na antibiotika určitě nedojde.

 

 

 

Jo a cibule!

Na tu nesmíme zapomenout, moc bychom jí tím křivdili. Proti kašli si připravíme speciální záležitost: nakrájíme cibuli na kostičky, dáme do uzavírací zavařovací sklenice a zasypeme mletým cukrem (podle velikosti cibule zhruba dvě lžíce). Dáme do chladničky. Po nějaké chvíli si začne cibule pouštět šťávu a od toho okamžiku užíváte lžičku každou hodinu. Na kašel, který chřipku provází, lepší kapičky v lékárně nekoupíte.

 

Taky si můžete připravit skvělý nápoj, který vám uvolní dýchací cesty při chřipkové rýmě a ucpaném nosu: jednu velkou cibuli nakrájíme na plátky a povaříme 15 minut v půl litru vody. Spaříme si lžičku fenyklových semen 100 ml vařící vody (semena nevaříme jen spařujeme). Oba výluhy smícháme a až bude vlažný, tak ho osladíme medem dle chuti. Tento nápoj popíjíme po celý den.

 

 

A samozřejmě bylinky ...

Už jste si mysleli, že jsem na bylinky zapomněla? Kdepak. Mám pro vás skvělé protichřipkové čajíčky:

Především bezový čaj chřipkobijec, který má velké protizánětlivé účinky a posiluje činnost dýchacího ústrojí.  Vaří se samozřejmě ze sušených bezových květů a při chřipce je výrazným pomocníkem. Potřebujete-li být v pořádku za dva tři dny, pak jej zhusta popíjejte. Do hrnku čaje z bezových listů, můžete přidat lžičku sušené máty - bude se vám lépe dýchat, sníží se vám horečka a máta bude vyplavovat z těla toxiny. Šálek každé dvě hodiny při akutním stavu vám zaručeně velice rychle pomůže.

 

Přidáte-li do bezového čaje s mátou ještě ve stejném poměru sušený lipový květ a řebříček, pak se léčebné účinky ještě zvýší.

 

Pokud chřipku vůbec nechcete dostat, pijte v jarním a podzimním období pravidelně šípkový čaj. Je vynikající jako prevence. Dáte-li si denně šípkový čaj, v případě že někdo ve vašem okolí onemocněl, pak několik šálků denně, je velmi pravděpodobné, že chřipku vůbec nedostanete.

 

 

 

Na závěr

- Když už chřipka jednou propukne - nehrajte si s ní. Nekupujte drahé léky, on vám obyčejný Paralen prokáže stejnou službu jako mnohonásobně dražší léky, které se vyrábějí ze stejného paracetamolu jako Paralen.

 

- Zůstaňte doma v posteli nejméně dva dny a pusťte se hrdinně do boje podle výše uvedených rad.

 

- Zvlhčujte si vzduch v místnosti. Bude se vám lépe dýchat a začnete brzy odkašlávat. Stačí vlhký ručník na topení.

 

- Dopřávejte si horké koupele s eukalyptovým olejem. Pomůže vám to od bolestí hlavy a uvolní zduřelou nosní sliznici.

 

 

Přečtěte si také:

Trápí vás bolest kloubů?

Trápí vás bolest zad?

Trápí vás bolest hlavy?

 
Zdroj: Archív 2010
 • Dominika 18.02.22, 14:12

  Rozbalit 1.

 • Dominika

  Chtěla bych se zeptat, hlavně v této době by mne to hodně zajímalo z hlediska covidu a chřipek. Má smysl si kupovat doplňky stravy, které obsahují vitamín C? Je to pro tělo a jeho imunitu dobré?

 • Aneta 19.02.22, 16:53

  Rozbalit 2.

 • Aneta

  Právě v tomto období, kdy potřebuje tělo mnohem lepší obranyschopnost, je to velmi důležité. Sama jsem to začala řešit hned na začátku pandemie a začala jsem kupovat vitamín C Lipo C askor forte, který navíc obsahuje i testovací proužky, díky kterým se můžete otestovat, jestli máte vitamínu C dost nebo ne. Je to přípravek s lipozomálním vstřebáváním, díky tomu tělo přijme a vstřebá mnohem více vitamínu.

 • Dominika 21.02.22, 00:17

  Rozbalit 3.

 • Dominika

  Kde ho kupujete? Mají to v lékárně?

 • Aneta 22.02.22, 19:38

  Rozbalit 4.

 • Aneta

  Jasně, stačí si dát do vyhledávače Lipo C Askor a hned ho najdete v několika lékárnách. Určitě se stačí podívat i na stránky výrobce jakdelezit.cz

 • Jiří 06.10.22, 01:13

  Rozbalit 5.

 • Jiří

  Berete nějak pravidelně vitamín C? Pomáhá vám k lepší imunitě? Nebo jsou to jen vyhozené peníze a nemá smysl brát doplňky stravy obsahující vitamín c?

 • Radka 18.10.22, 00:51

  Rozbalit 6.

 • Radka

  Pro tělo má vitamín C rozhodně smysl. Začala jsem brát doplněk stravy s liposomálním vstřebáváním, díky kterému dokáže tělo pojmout velké množství vitamínu C. Na imunitu a celkovou obranyschopnost těla je to opravdu velmi dobré.

 • Jiří 21.10.22, 06:19

  Rozbalit 7.

 • Jiří

  Co to přesně teda berete prosím? Ten vitamín C?

 • Radka 26.10.22, 00:50

  Rozbalit 8.

 • Radka

  Kupuji si vitamín C s liposomálním vstřebáváním https://enerex-vitaminy.cz/profivit/31-liposomalni-vitamin-c-8588006007060.html Tělo tak dokáže přijmout vitamínu co nejvíc a to je pro mě prostě důležité.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2178334

RSS:
Toplist