Trápí vás bolest kloubů?

- Trápí vás bolest kloubů?
Rubrika:  Zdravá

Trápí vás bolest kloubů?

26.09.08, 00:00, autor: Plavovláska
Nejčastěji se jedná o arthritidu nebo dnu. Obojí trápí lidstvo od nepaměti. Již na starých egyptských mumiích bylo toto onemocnění zjištěno. A dnou, čili podágrou, trpěli snad všichni panovníci. Třeba Karel IV, Rudolf II nebo Jindřích VIII.

Čtenost -   Diskuze: (10
 

Dna

Pokud se jedná o bolesti způsobené onemocněním zvaném dna, je potřeba kromě léčby, dodržovat poměrně přísnou dietu. Nesmíte jíst uzeniny, vnitřnosti, luštěniny a zvěřinu. Ona vlastně zvěřina je důvodem toho, že dna, nebo-li podágra, byla označována jako nemoc šlechty. Těm se na stolech objevovala zvěřina až příliš často. A až později se vlastně přišlo na to, co onemocnění způsobuje.

 

Jedná se o formu atritidy, která je způsobena neschopností organismu metabolizovat kyselinu močovou. Ta se pak v podobě krystalků usazuje v kloubech a způsobuje neskutečné bolesti. A to dokonce nejen při zátěži, ale i v klidovém stádiu. Dna se vyskytuje desetkrát častěji u mužů než u žen. U těch se objevuje nejčastěji v menopauze.

 

Na dnu je bezesporu nejlepší čaj z kopřivy a to i preventivně, protože zbavuje ledviny právě kyseliny ostomočové a tělo ji vyloučí. Dále je skvělý čaj z přesličky, řebříčku, šípků a máty. A to jak jednotlivě, tak i v čajové směsi. Všechny tyto bylinky (čaje) lez zakoupit v lékárnách.

 

 

Artritida

Mnohostranně účinná je čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva. Pomáhá výborně vylučovat škodliviny z organismu. Vynijající je též mrkvová a celerová šťáva. Těmito šťávami se léčili nemocní artritidou již ve starém Egyptě.

 

Opravdovým zázrakem při bolestech kloubů je ovšem čaj z bobokové listu (vavřínu). Tato, naší dobou nedoceněná bylina, dokáže pravé divy. Umí velmi zdárně vyplavovat sůl z organismu a umí zbavit často i mnohaleté bolesti. Je ovšem třeba přesně dodržovat následující režim.

 

Čaj z bobkového listu

5 g bobkového listu

300 ml vody

 

Bobkový list vařímě 10 minut ve vodě. Pak ho dáme horký do termosky, kde ho necháme 4 hodiny louhovat. Přecedíme jej a pijeme malými doušky následujících 12 hodin. Dokončit pitnou kůry je ale třeba před 20 hodinou večerní. Tuto proceduru opakujeme po 3 dnech, pak po týdnu a následně pak vždy po třech měsících.

 

 

 

 

Protiartritidový koktejl

1 lžíce jablečného octa

1 lžička medu

250 ml teplé vody

 

Jablečný ocet  upravuje rovnováhu pH, čistí organismus od toxinů a ulevuje bolestem kloubů.

 

Nezapomínejme na lék na 99 nemocí, kterým je Bezinkové víno. Při bolestech kloubů užívejme 100 ml dvakrát denně.

 

 

Klouby je dobré také zevně potírat kostivalovou mastí či tinkturou, kterou můžeme zakoupit v lékárně, nebo si ji můžeme připravit doma:

 

 

 

 

Kostivalová tinktura

Hrst pokrájeného kostivalového kořene

250 ml alkoholu nebo francovky

 

Smícháme a necháme několik dní odležet. Touto tinkturou potíráme a masírujeme bolestivá místa.

 

 

Můžeme používat i kostivalové obklady: do silného odvaru z kostivalu ponoříme plátýnko, které poté přikládáme na bolestivé místo a teple obalíme.

 

 

 

Přečtěte si také:

Trápí vás bolest zad?

Trápí vás bolest hlavy?

 
 • vld 25.06.09, 10:37

  Rozbalit 1. Bolesti kloubů

 • vld

  Na většinu zde popsaných problémů se nedávno objevily nové,účinnější preparáty.Sám jsem je vyzkoušel.Více soukromě na : aachj1@gmail.com

 • Henrieta 03.02.13, 13:37

  Rozbalit 2. Je mi to divné...

 • Henrieta

  Pán aachj1, keď sú tie preparáty, o ktorých píšete dobré, tak prečo "tajíte" o čo sa jedná, ich názov??? ... S podobnými diskus. prispevkami mám také skúsenosti, že sú to díleri, ktorí chcú predať produkt. Majte sa!

 • Petr 28.06.14, 06:14

  Rozbalit 3.

 • Petr

  Na dnu nejvíce pomáhá Enzycol, to vím z vlastní zkušenosti i od známých.

 • Misha85 19.05.15, 10:52

  Rozbalit 4. Benegen 4

 • Misha85

  Zdravím :) dlouho jsem měla problémy s koleny, hrála jsem hrozně dlouho volejbal.Potom mi lekař doporučil místo různých lečeb (je to známý:)) at zkusim Benegen 4 :)! nejzajímavější na něm je, že se pije :D ale za měsíc se dostavily výsledky a pozitivní ! :) Můžu jen doporučit ! máte s ním ještě někdo zkušenosti ? piju ho už asi pulroku, a vojebal hraju zase jak profesionál !:D

 • Petra Horzánová 16.12.16, 12:51

  Rozbalit 5. bolest kloubů

 • Petra Horzánová

  Nejvíc se mi osvědčily doplňky stravy s kolagenem. Kolagen je nerozpustná bílkovina, kterou klouby potřebují. Já zakoupila kolagen v lékárně doplňky stravy s kolagenem od české firmy Rosenpharma, moc mi tyto doplňky stravy s kolagenem pomohly

 • Jana 02.01.22, 23:43

  Rozbalit 6.

 • Jana

  Já jsem z těch přípravků už docela naštvaná... zkoušela jsem už více přípravků na klouby, ale pořád trpím na hrozné bolesti. Máte to také tak?

 • Lenka 05.01.22, 18:52

  Rozbalit 7.

 • Lenka

  Nesmíte to tak rychle vzdávat, já jsem v průběhu asi 5 let vyzkoušela několik přípravků, než jsem našla ten nejlepší, který mi opravdu dokázal pomoci od bolesti kloubů.

 • Jana 07.01.22, 14:22

  Rozbalit 8.

 • Jana

  A za jak dlouhou dobu jste si všimla, že vám ten přípravek začal opravdu pomáhat od bolesti kloubů?

 • Lenka 10.01.22, 12:40

  Rozbalit 9.

 • Lenka

  Po tom co jsem začala pravidelně užívat doplněk stravy https://enerex-vitaminy.cz/slachy-a-klouby/19-joint-rx-628557371802.html na klouby jsem se asi za měsíc mohla zase celkem svobodně pohybovat bez bolesti. Obsahuje totiž vyvážené dávky, které klouby potřebují.

 • Lelca 24.08.22, 18:26

  Rozbalit 10.

 • Lelca

  Ahoj, tak to mě klouby nebolí od chvíle, kdy se pravidelně a zdravě hýbu. Chodím totiž velmi často na různé procházky a tůry do přírody. Je to pro tělo mnohem zdravější, než se mořit někde v zadýchané posilovně, nebo běhat a ničit si klouby ještě víc. Teď jsem si koupila i ty trekové hole, aby se i dobře šlapalo. Hodně věci do přírody kupuji tady: https://armik.cz/.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2219829

RSS:
Toplist