Spánek pomáhá novopečeným maminkám zhubnout, tvrdí vědci

- Spánek pomáhá novopečeným maminkám zhubnout, tvrdí vědci
Rubrika:  Zdravá

Spánek pomáhá novopečeným maminkám zhubnout, tvrdí vědci

26.06.22, 00:00, autor: Černovláska
Ukazuje se, že když se ženy snaží po porodu zhubnout, stejně důležitý jako cvičení může být i spánek.

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Průzkum institutu Kaiser Permanente mezi ženami, které nedávno porodily, ukázal, že pokud maminky ještě půl roku po porodu spaly v noci v průměru 5 či méně hodin, měly třikrát vyšší pravděpodobnost, že váhu, kterou během těhotenství přibraly, neshodí.Server HealthDay News uvádí, že výsledky výzkumu jasně prokázaly, že délka spánku je významný a nezávislý faktor při snaze shodit váhu.


Erica P. Gundersonová z institutu Kaiser Permanente tvrdí, že pro mnoho žen je shazování váhy po porodu velmi důležité. Pokud se jim totiž zhubnout nepodaří, hrozí jim dlouhodobá nadváha.


Jiné studie ukazují, že až 20 procent žen si z těhotenské váhy nechávají kolem šesti kilogramů ještě jeden a půl roku po porodu. Může za to strava, nedostatek cvičení, ale i nedostatek spánku."Nedospanost může vést ke změnám v hladině hormonů, které regulují chuť k jídlu," vysvětlil dr. Sirimon Reutrakul z University of Chicago.

 
Zdroj: Archív 2009
 • Valounek 28.06.22, 08:40

  Rozbalit 1. Spánek

 • Valounek

  Za mě byl spánek v těhotenství základ toho, abych se hlavně nezbláznila. Jenže jelikož mám od mala problémy s usínáním a nervy, tak to bylo občas docela peklo a nespala jsem, ani když jsem mohla. Ale pak jsem našla tenhle článek: https://www.atlaso.cz/domaci-medunkovy-sirup-nejen-pro-sladky-spanek/ a zkusila ten meduňkový sirup. Teda dlouho jsem neviděla, že by mě něco takhle rychle uspalo bez nějakých nepříjemných myšlenek před spaním. ;-)

 • Andrea 29.08.22, 23:36

  Rozbalit 2. Spánek s miminkem

 • Andrea

  Já jsem spala když spalo miminko. Přes den jsem uspala malou v nosítko, měla jsem Rischino Flexible, pak jsem ji uložila do postele a spala také

 • Helča 04.12.22, 17:19

  Rozbalit 3.

 • Helča

  Tak toto můžu z vlastní zkušenosti potvrdit. Spánek je při hubnutí opravdu velice důležitý. Já právě se spánkem bohužel měla v poslední době celkem velké problémy. Hlavně teda s jeho nedostatkem. Chtěla jsem se vyhnout farmaceutickým produktům, tak jsem se na to rozhodla vyzkoušet CBD, viz https://www.cbdcko.cz/cbd/ Zafungovalo to teda mnohem lépe, než jsem čekala. Je mi jasné, že ne každý musí mít stejnou zkušenost, jako já, ale určitě to za zkoušku stojí.

 • Eva 21.12.22, 19:38

  Rozbalit 4. Spánek

 • Eva

  Spánek pomáhá všemu. Hubnutí, psychické a fyzické odolnosti atd. Já jsem po porodu chodila spát hned se synem. Hodně se budil, tak abych se vyspala co nejvíc. Po porodu jsem nám taky musela koupit nové matrace tady https://www.matracky.cz/ , protože jak jsem v těhotenství hodně přibrala, tak jsem hodně proležela matraci.

 • Valounek 06.01.23, 09:37

  Rozbalit 5.

 • Valounek

  To je možná pravda, ale kdy se má novopečená maminka vyspat, když to kolem ní pořád jenom křičí a vyžaduje to pozornost? Jsem ráda za ty čtyři hodiny, co si denně urvu. Jasně, mám sice špunty do uší od https://www.spankovna.cz/ ale ty mi stejně nezabrání v tom, abych se zvedla a kojila. Protože to manžel prostě nedovede. :D

 • Aneta 05.06.24, 19:47

  Rozbalit 6.

 • Aneta

  Pořízení chytrých hodinek od armodd.cz bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem pro svůj spánek udělala. Funkce monitorování spánku mi poskytuje detailní přehled o tom, jak dobře spím. Tichý budík mě probouzí jemně vibracemi, což je daleko příjemnější než ostrý zvuk budíku. Hodinky mě také podporují v pravidelných relaxačních cvičeních, která mi pomáhají zklidnit se před spaním. Díky těmto funkcím jsem zlepšila kvalitu svého spánku a cítím se lépe po celý den.


 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2221565

RSS:
Toplist