Praktické tipy, jak si navýšit sebevědomí

- Praktické tipy, jak si navýšit sebevědomí
Rubrika:  Úspěšná

Praktické tipy, jak si navýšit sebevědomí

17.06.21, 00:00, autor: Valerie
Sebevědomí je alfou omegou našeho životního štěstí. Když se máme rády a umíme se podporovat, má to obrovský vliv na naše partnerské vztahy, finanční situaci, kariéru i zdraví. Denně avšak musíme čelit faktorům, které na naše sebevědomí útočí. Vyzkoušejte si pět praktických tipů, jak vnímání sama sebe podpořit.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Tip číslo 1 - Napište si pozitivní seznam

„Umíme na sobě hledat chyby a neustále posloucháme našeho vnitřního kritika. Umění naopak je se pochválit a vidět na sobě pozitiva, která máme,“ komentuje ženské sebevědomí Lenka Černá, koučka a partnerka kampaně Objev svoji krásu. Tak tedy, vezměte si papír a napište si na něj všechny své pozitivní vlastnosti a přednosti. Tento papír si každý den přečtěte a připomeňte si, jak jste skvělá! Nalepte si jej na ledničku, dejte si jej pod polštář anebo si jej klidně noste sebou na pohovory. Než vkročíte do budovy, stačí si pozitivní seznam přečíst. Pomůže vám totiž i v tento stresový moment!

 

Tip číslo 2 - Chvalte se před zrcadlem

Naučte se chválit a podporovat nahlas před zrcadlem. Díky tomu, že se vidíte, mají vaše slova větší sílu. A tak, když se ráno líčíte, řekněte si nahlas pro sebe: “Mám se ráda” nebo “Vážím si sama sebe”. Není to zcela jednoduché, avšak brzy uvidíte, jakou tyto slova budou mít moc!Tip číslo 3 - Zjistěte příčiny vašeho podceňování


Pokud každý den posloucháte vašeho vnitřního kritika a neumíte ho zastavit praktickými pomůckami, budete muset zjistit kořeny vašich nepříjemných stavů. Proč si nevěříte a proč se cítíte méněcenná? Mnohdy naše podceňování řídí náš způsob výchovy, který ovlivňuje tzv. emoční naprogramování. To se dá rozklíčovat pomocí odborníka nebo kouče. „V každém případě se dá se sebevědomím pracovat, a pokud vám to nejde o samotě, nebojte se na sobě zapracovat s profesionálem,“ dodává Lenka Černá.Tip číslo 4 - Pečujte o svůj vzhled i zdraví

To, jak se oblékáme, upravujeme a vystupujeme, ovlivňuje vnímání nás samotných. Když se ráno namažete voňavým tělovým mlékem, dáte si hezký parfém a pěkně se obléknete, hned se budete cítit lépe. Pokud se chcete sama se sebou cítit lépe a důvěřovat si, začněte u vizáže včetně výběru kvalitního spodního prádla. Stejně tak začněte více sledovat, co vkládáte do úst a v jakém stavu je vaše zdraví. Zdravé potraviny a pohyb vám dodají více energie a díky tomu se budete cítit zase o stupínek lépe!Tip číslo 5 - Mějte dny pouze pro sebe


Jsme k dispozici dětem, manželovi, přátelům, ale sebe mnohdy posouváme na zadní pozici. A to je velká škoda, protože bychom přece měly být pro sebe ty nejlepší kamarádky. A tak, dejte si alespoň jeden den v každém měsíci pouze pro sebe. Zajistěte si hlídání dětí, nevařte a nestarejte se o druhé. Zajděte si sama na oběd, na masáž, nebo se jen jděte projít do lesa. Travte čas sama se sebou a přemýšlejte také nad vaším životem a budoucností. Když jste sama se sebou, je to vždy ta nejlepší investice, kterou si můžete dopřát!

 

 

Na fotografii Lenka Černá, koučka a partnerka kampaně Objev svoji krásu

 
Zdroj: Archív 2013
 • Lenuska 22.01.22, 21:26

  Rozbalit 1. Sebevědomí

 • Lenuska

  Ahoj, tak to mě nejvíc na zvýšení sebevědomí pomáhá se hezky obléct, hezky se nalíčit a vyrazit s kámoškama někam ven. To se vždycky cítím skvěle! nedávno jsem si sehnala spoustu nového oblečení za skvělé ceny, díky povánočním slevám, na které jsem narazila díky tomuto slevovému portálu: https://slevovykupon.net/. Všechny kámošky mi říkaly, že mi to moc sluší! :-)

 • Františka 03.06.22, 22:20

  Rozbalit 2. Sebedůvěra

 • Františka

  Mně říká hodně lidí, že bych si měla víc věřit. Měla jsem s tím problém už na škole, ale přijde mi, že čím jsem starší, tím je to lepší. Snažím se na sobě hodně pracovat. Dokonce jsem jeden čas chodila k psychologovi. Poradil mi, abych se oblékala a líčila tak, abych se cítila dobře. Hodně o sebe pečuji, protože mi pak přijde, že mě každý nepozoruje proto, že jsem neupravená. Používám i kvalitní parfém, který jsem si objednala z https://www.esensino.cz/ , a ten můj vzhled ještě víc podtrhne :-) .

 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
1985573

RSS:
Toplist