Jak na ucpané a rozšířené póry

- Jak na ucpané a rozšířené póry
Rubrika:  Krásná

Jak na ucpané a rozšířené póry

15.09.22, 00:00, autor: Michaelle
Na vzniku rozšířených a zanesených pórů se může uplatňovat několik faktorů: nezdravá strava, nevhodné čištění pleti a nesprávné používání kosmetických přípravků.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

 

Vliv stravy:


Nadměrné množství nezdravých tuků přispívá k tvorbě mastné pleti. Přebytečný tuk, který nedokáže organismus strávit je vylučován póry, ucpává a rozšiřuje je, oxiduje a vytváří "černé tečky". Mezi nezdravé tuky patří především uzeniny, tučné maso, tučné mléčné výrobky, smažené potraviny.
Též strava s přemírou rozpínavých (dle makrobiotiky jinových potravin - cukry, bílé pečivo, nadměrná konzumace ovoce) může vést k ochabování tkání a rozšiřování kožních pórů.

 

 

Vliv čištění pleti:


Každý kožní pór má malý mikrosvalík, který pór stahuje. Při pravidelném mechanickém čištění pórů (vymačkávání) dochází k narušování těchto mikrosvalů a postupnému trvalému rozšiřování pórů.

 

Vliv kosmetických přípravků:


Používání výživných krémů na noc zabraňuje přirozené potřebě pleti vylučovat nečistoty. Nečistoty se v pleti hromadí a dochází k zanášení pórů.

 

 

Jak předcházet ucpávání a rozšiřování pórů.

1. Zdravě se stravovat. Omezit nezdravé tuky a cukry. Zařadit do jídelníčku rostlinné za studena lisované tuky, semínka, ořechy, celozrnné obiloviny, luštěniny, ryby.


2. Vynechat mechanické způsoby čištění a vymačkávání pórů. Používat šetrné hloubkově čistící postupy.


3. Dle přírodně orientovaných kosmetik není vhodné na noc používat noční krémy. Noční krémy se buď úplně vynechávají nebo se po dvaceti minutách smývají (pleť do dvaceti minut vstřebá všechny potřebné účinné látky). Pocit suché pleti večer a nutnost použít noční krém je většinou způsobena nevhodnými mycími a odličovacími prostředky, které narušují přirozený kožní ochranný plášť. Jelikož přes noc dochází přirozeně k vylučování nečistot (pokud tento proces není zastaven a obrácen), je nutno ráno pleť důkladně umýt.

 

 

Archív 2011

 
Zdroj: doktorka.cz, sxc.hu
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
2135241

RSS:
Toplist