Balíček z Lausanne

- Balíček z Lausanne
Rubrika:  Rozhněvaná

Balíček z Lausanne

07.10.08, 14:21, autor: Plavovláska
Také se vám už stalo, že jste dostali balíček s něčím, co jste si neobjednali? Nebo možná i v dobré víře objednali a od té doby jste pronásledování podivnou firmou, která vás bombarduje nesmysly, kartami, hračkami, modely a - upomínkami, případně výhrůžkami.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Přišel nám balíček z Lausanne. Tedy, ne přímo nám, jako spíš našemu tříletému synkovi. Bylo mi to divné, nikoho ve Švýcarsku nemáme a nedokázala jsem si vysvětlit, proč by někdo neznámý posílal balíček batoleti.

 

Byl k vyzvednutí na poště, protože mi naše jinak velice hodná paní doručovatelka sdělila, že se tento balíček kvůli rozměru nedoručuje. Ono to totiž nebylo posláno doporučeně, ale jako obyčejná zásilka, takže není třeba ani nic podepisovat a proto to nedoručuje ani balíková služba.

 

Ale co by člověk neudělal pro potomka, nebo snad kvůli vlastní  zvědavosti? Kdo je v Lausanne a proč něco posílá Kryštůfkovi? Sebrala jsem se tedy i se synkem a mazala na poštu. Paní za přepážkou se na mě nedůvěřivě koukala s tím, že určitě nejsem pan Plavovlásek a že sice to není doporučená zásilka, ale převzít si ji musí on.

 

Tak jsem vzala kluka do náruče strčila jsem jeho upatlanou pusinku paní do okénka (nevíte kdo vymyslel modrá barvící lízátka?) a sdělila jsem poštovní úřednici, že adresát je přítomen, tudíž je šimlovi učiněno zadost. Paní to pobavilo a bez dalších obstrukcí nám balíček vydala.

 

Kryštůfek věděl, že jdeme na poštu pro jeho balíček a proto nepřipustil, že bych ho dala do tašky a nesla já, chtěl si ho hlídat sám. Já jsem jen z něj strhla přilepenou obálku, abych konečně zjistila o co jde.

 

A zjistila jsem. Nějaká s prominutím "vyčůraná" společnost poslala na adresu (kterou netuším kde vzali) našeho synka model bombardovacího letounu Memphis Belle. Zároveň nám učinili skvělou nabídku. Prý pokud se zavážeme odebírat všechny jejich další modely (první další stojí 499 Kč + 69 poštovné), tak prý nemusíme tento platit a přiloženou fakturu můžeme vyhodit.

 

 

 

Pokud si ale nepřejeme, aby nám nadále docházely další modely na dobírku, tak prý máme tento zaplatit pomocí přiložené vyplněné složenky a už nám nikdy nic nepošlou. Jak jsem si ten piškuntákl četla, tak jsem se průběžně naštvávala.

 

Co je mi po nějaké faktuře? Co je mi po zboží, které jsem si neobjednala? Nezaplatím samozřejmě model, který nám svévolně poslali, ale ani žádný další nepřeberu. A dokonce do nich ani neinvestuju žádné peníze ani čas, abych jim poslala zásilku zpátky. Pokud ji chtějí, mohou si pro ni přijít k nám. Proč bych měla být jakkoliv obtěžována jejich reklamním "trikem" (chce se mi spíš říct podvodem)?

 

Kryštůfkovi jsem cestou domů koupila motorkářský model Hondy a tímto úskokem se mi podařilo mu balíček odebrat z ručiček. Po příchodu domů jsem nerozbalenou krabici hodila mezi uložené zimní boty a vyčkáme dalšího.

 

Mimochodem: Prima firma z Lausanne, s nefunkčními webovými stránkami www.editionsatlas.ch, s pražským telefonním číslem a názvem Nakladatelství Atlas. Ovšem, adresa je už švýcarská. Asi proto, aby jim lidi nechodili ty jejich nesmysly otloukat o hlavu osobně.

 

 Zrušit odebírání čehokoliv,  k čemu jste se nechali třeba i přemluvit po telefonu od této firmy je možné na telefonu  281 021 933  po - pá 8,00 - 18,00 hod.

Adresa  je Editions Atlas, P.O.Box 70, 225 70 Praha 025 - tam můžete zrušit odebírání písemně.


Tím jakékoliv další nároky oné firmy k vám končí a vy můžete z lehkým srdcem vyhazovat upomínky do koše. Zaplatit musíte pouze to, co si objednáte a odeberete. Ale i to podle spotřebitelského zákona můžete vrátit bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí - nakupujete-li po internetu a ona firma po vás nemůže nic vymáhat.


Pokud jste si nic neobjednali, tak se tím vůbec nezatěžujte. Nic jste neobjednali, nic jste nepřevzali a tudíž nic neplaťte. Upomínky házejte rovnou do koše.

 

 

 

ANKETA: Máte nějakou podobnou zkušenost?

 • Neregistrovaný 07.10.08, 22:59

  Rozbalit 1. Třeba

 • Neregistrovaný

  Třeba ho Kryštůfkovi Plavovláskovi objednal někdo, kdo na ně myslel... Bydlel třeba, co já vím, třeba na Praze 4... Prostě třeba jim tu adresu někdo dal.

 • Plavovláska 08.10.08, 12:24

  Rozbalit 2. Tak moment ...

 • Plavovláska

  Jestli někdo na Kryštůfka někdo myslel tak, že nám objednal opruz na několik let, kdy chodily samé upomínky a výhrůžky, že máme někde něco zaplatit, tak to snad bylo skoro v tuto chvíli lepší se k tomu nepřiznávat.

 • Neregistrovaný 09.10.08, 23:51

  Rozbalit 3. Ale...

 • Neregistrovaný

  Třeba to strýc z Pankráce myslel dobře. Já bejt Tebou, tak bych se na něj nezlobil.

 • Editions Atlas 09.04.13, 16:39

  Rozbalit 4. Jak postupovat v případě, že nejste spokjeni

 • Editions Atlas

  Dobrý den,
  zde je vyjádření společnosti Editions Atlas:

  I přes naší maximální snahu vyhovět všem zákazníkům a nabízet sběratelské kolekce, které se Vám budou líbit, nelze garantovat, že se nám vždy podaří splnit veškerá Vaše očekávání. Vždy, když nejste spokojeni s kvalitou dodaného zboží, kdykoliv dostanete od Editions Atlas zboží, které nechcete nebo jste si neobjednali, můžete zboží vrátit zpět. V každém takovém případě se prosím obraťte na zákaznické centrum vydavatelství Editions Atlas na těchto kontaktech:

  Telefonická služba: 281 021 933 (Po - Pá 8-18h)
  Fax: 281 021 915
  Email: sluzba.zakaznikum@editionsatlas.ch

  Adresa pro korespondenci:
  P.O.Box 70
  225 70 Praha 025

 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1057380

RSS:
Toplist