Desatero: Jak mít krásné nohy

- Desatero: Jak mít krásné nohy
Rubrika:  Krásná

Desatero: Jak mít krásné nohy

28.01.21, 00:00, autor: Michaelle
Každá z nás chce mít krásné nohy. Zvlášť teď, když se blíží léto. Riviéry, pláže, letní radovánky ... A ženy v plavkách, minisukních či kraťasech by se rády pochlubily pevnými, štíhlými a hladkými nožkami bez celulitidy. Jak na to?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

1. Dřepy sumo

Toto je tajemství, které prozradil trenér Jeniffer Lopez. A o kráse Jeniffeřina zadečku a nožiček nemůžeme rozhodně pochybovat. Jedná se o zpevnění vnitřních ploch stehen, které vede jednak ke krásnému tvaru stehna, ale současně tvaruje i zadeček a zádové svaly.

 

Do každé ruky si vezměte činku 1,5 kg, případně plastovou láhev plnou vody (1,5 l). Rozkročte se na dvojnásobek šířky ramen, ruce se závažím nechte volně viset podél těla a začněte dělat dřepy. Pánev při podřepu sneste tak nízko, jak to jen půjde, nesmíte se předklánět a páteř džte stále rovně. Tento cvik opakujte několikrát denně, nejméně však 10 x ráno a večer.

 

 

2. Pérování ve výpadu

Najděte si schod nebo stupínek. Pokud nic takového nemáte, musíte se spokojit i se cvičením na rovině. Proveďte výpad - jednu nohu dejte dopředu (na stupínek), pokrčte ji a druhou nechejte protaženou vzadu. V této pozici "pérujte". Důležité je držet tělo rovně a pérovat pánví nahoru a dolů. Nohy střídejte, a pérujte vždy nejméně 20 x každou nohu denně několikrát.

 

 

3. Zanožování

Opřete se rukama o stůl (židli) a jednu nohu mírně pokrčte a co nejvíc zanožte. Nohy střídejte a opakujte nejméně 20x. Zpevňujete zadeček a zadní stranu stehen.

 

 

4. Procvičte lýtka

Uchopte jednu činku (1,5 kg) nebo plastovou láhev s vodou do pravé ruky. Stoupněte si na schod pravou  nohou tak, aby pata schod přečnívala. Levou rukou se přidržujte zábradlí nebo zdi, pravou ruku se závažím nechejte svěšenou podél těla, levou nohu držte svěšenou tak, aby se nedotýkala žádné opory a "pérujte". Tedy vystupujte na špičku nohy na schodu a pak protáhněte patu dolů pod úroveň schodu, jak nejvíc to půjde. Opakujte pérování na každé noze nejméně 20 x.

 

 

5. Peeling

Nezapomínejte na pravidelný peeling nohou. Odstraňujte denně froté ručníkem po koupeli zbytky kůže a kožní šupinky. Řádně nohy vysušte a poté aplikujte pleťové mléko nebo krém. Nezapomínejte na ošetření pat a celého chodidla.

 

 

6. Hydratujte pokožku nohou

Používejte denní hydratační krémy, které v létě nosíte v kabelce na přesušené ruce či dekolt i na nohy. Kdykoliv se během dne cítíte přesušena, tak si vmasírujte krém i do pokožky nohou. Výsledky jsou patrné okamžitě a krásné, zdravé, lesklé nohy vám budou odměnou.

 

 

7. Používejte krémy proti celulitidě

Pokud nebudete cvičit, pak krémy proti celulitidě toho mnoho nezmohou, ale při cvičení jsou naopak velmi silným pomocníkem. Na trhu jsou i krémy se speciálními punčoškami, které se aplikují na noc a které budou provádět svou práci během vašeho spánku.

 

 

8. Dodržujte pitný režim

Opravdu nepodceňujte pitný režim, protože pokožka nohou vyžaduje stejnou vnitřní hydrataci jako pokožka kdekoliv jinde. Pijte neslazené vody nejméně 2-3 l denně. Správný pitný režim je jedním ze silných pomocníků v boji proti celulitidě.

 

 

9. Pedikůra a masáže

Možná máte pocit, že na pedikůru chodí jen "babičky", ale tím se nedejte zviklat. Pedikérka vám správně ošetří nohy a hlavně provede jejich odbornou masáž. Tu si můžete dělat samozřejmě denně doma i sama, ale odborná asi přece jen nebude. A ruku na srdce: Kolikrát v měsíci máte čas si správně a poctivě namasírovat nohy? Nu a hlavně - pokud jsme už zvyklé chodit pravidelně na kosmetiku, manikůru, ke kadeřnici, tak do našeho měsíčního cyklu zařaďme i návštěvu pedikérky. Rozhodně neprohloupíme.

 

 

10. Opálení

Proti opalování se nyní veřejně brojí a kožní lékaři padají do mdlob a hysterických záchvatů současně s příchodem léta. V žádném případě vás nechci nabádat, abyste si v "solárku" pořídily rakovinu kůže, ale - omlouvám se všem dermatologům, opálená nožka je daleko hezčí a už mírné opálení nohy opticky zeštíhluje. Pokud je váš strach ze škodlivých slunečních paprsků větší, než touha po krásné barvě nohou doporučuji používat  samoopalovací krémy a případné lehké opálení na slunci ošetřit opalovacími krémy s vysokým UV faktorem, či tabletami (např. IMEDEEN), které podporují rychlejší proces přirozeného opálení a současně ochraňují před škodlivými účinky slunečního záření.

 
Zdroj: FOTO: sxc.hu, Archív 2011
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1216822

RSS:
Toplist
aaaaaa