Zaručené tipy na překonání podzimní deprese

- Zaručené tipy na překonání podzimní deprese
Rubrika:  Praktická

Zaručené tipy na překonání podzimní deprese

16.09.21, 00:00, autor: LadyAnn
Slunce svítí, avšak krátce. Paprsky hřejí, ale málo. Období letních radovánek je pro tento rok u konce. A možná právě toto je důvod, proč na nejednoho z nás dopadají splíny a chmury. Avšak i podzim má své kouzlo, jen je potřeba ho najít.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Procházky v přírodě

Vyrovná-li se nějaké období rozkvetlému jaru, je to právě podzim, který v přírodě vytváří úchvatné scenérie. A přestože se ochlazuje, na počátku stále vládne přímo ideální počasí na vycházky. Doporučujeme obout nepromokavé boty, obléct teplé oblečení a vyrazit do přírody vyčistit si hlavu.

 

 

Víkendové radovánky

Po pracovním týdnu se víkend mimo město vždy hodí. Ten následující je navíc díky svátku sv. Václava o den delší a přímo tak vybízí k tomu, aby si po odpočinku toužící jedinci sbalili kufry. Skvělou volbou, kam jet, je zámecký resort Dětenice, kde si přijdou na své jak dospělí, tak děti. U příležitosti Dne české státnosti se tu koná zvláštní akce, kdy bude pro všechny návštěvníky připravena středověká show, se kterou si 21. století nezadá.

 

 

Relax v klidu domova

Jedna z činností, která dokáže vyvolat úsměv na tváři i na podzim, je choulení se pod dekou s dobrou knihou a šálkem čaje, zatímco venku se žení všichni čerti. Máte-li tedy možnost, vyřiďte si veškeré pochůzky s předstihem a užívejte si pohled na mlhu a deštivo z pohodlí domova.

 

 

Slavnosti vína

Září je každý rok ve znamení vinobraní. Ty postupem let získávají větší a větší tradici a konají se na každém rohu. Nemusíte ani patřit mezi příznivce burčáku, ale stejně vyrazte alespoň ochutnat letošní českou úrodu.

 

 

Dostatek světla a tepla

Jedním z důvodů, proč lidé na podzim upadají do depresí, je právě nedostatek slunečního světla.  Zkuste alespoň dvakrát týdně vyrazit do solária nebo se jít vyhřát do sauny. Uvidíte, že to vás nabije energií co by dup.

 

 

Sportem ke zdraví

Již dlouho je dokázáno, že při sportu se vylučují endorfiny. A právě ty budete potřebovat. Ač se to zdá být jako šílený nápad, vyrazit v dešti do posilovny, vězte, že je to jeden z nejzaručenějších způsobů, jak se cítit lépe. A navíc, pokud začnete cvičit již teď, šance, že se v létě přiblížíte své vysněné postavě, je určitě vyšší než loňský rok, když jste začínali v květnu.

Pokud by se vám snad výše zmíněné rady zdály být absurdní, pamatujte, že stejně jako skončilo léto, skončí i podzim. Jen je potřeba si na to počkat.

 
Zdroj: TZ, Archív 2015
 • Petra 30.09.19, 20:35

  Rozbalit 1.

 • Petra

  Musím říct, že u mě na podzimní deprese vždy zaručeně funguje práce na zahradě. Zvlášť na podzim je na zahradě práce spousta, takže se to zrovna i hodí. Vidím to tak, že až to na mě letos zase příjde, tak to budu řešit úplně stejně. Osobně si ale myslím, že letos mi půjde práce na zahradě trochu lépe od ruky. Hlavně díky tomu, že letos budu mít k dispozici nové nářadí pro zahradu z https://www.naradinazahradu.cz/

 • dana 30.11.19, 23:27

  Rozbalit 2.

 • dana

  Dříve jsem měla každý podzim strašlivé deprese, které se dokonce promítaly i do mé práce. Šéf mi proto doporučil, abych si přečetla na https://www.1job.cz/prispevek/Jak-na-sobe-pracovat-pri-depresi o tom jak s tím bojovat a myslím, že od té doby se mi to celkem daří, protože jsem žánou větší depresi nezaznamenala.

 • kamila Kockova 30.09.21, 10:49

  Rozbalit 3.

 • kamila Kockova

  Ahoj, mně třeba moc pomáhá vyrazit někam s kamarády, nebo někam na výlet. Teď se chystám na výlet k Máchovu jezeru a strašně se těším. Mám s sebou zásobu antigenních testů, které jsem naobjednala ve velkém na tomto e-shopu: https://rouska-velkoobchod.cz/antigenni-testy-cov19-c4/. Už se moc těším, až to tam prozkoumám. Nikdy jsem u Máchova jezera nebyla.

 • Marcela 29.12.21, 13:29

  Rozbalit 4.

 • Marcela

  Deprese mne trápila opravdu dlouhou dobu. Moc jsem nevěděla co s tím, až mi kamarádka se stejnou zkušeností doporučila vyzkoušet přírodní kratom https://kratomlevne.cz/ Od té doby se zase cítím v pohodě a mohu normálně fungovat a chodit do práce.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1269842

RSS:
Toplist