Tanec v srdci

- Tanec v srdci
Vyšlo v blogu:  Tanec v srdci

Tanec v srdci

15.06.09, 00:00, autor: CentrumTance , Hodnocení: -
Ohlédnutí za taneční událostí

 

Tanec v srdci

Report

Barevný svět dětí, o.s. tuto sobotu 13. 6. 2009 uspořádal již pátý ročník festivalu pro děti z dětských domovů. Během letošního ročníku na téma Tanec v srdci vystoupilo mnoho skvělých profesionálních tanečníků (forró, orient, hip hop, moderní step, salsa, hype, romský čardáš, wacking, funk či tribal). Proběhla také soutěž o nejoriginálnější taneční oblečení dětí (zvítězila Lucka z Mostu a Jakub z Potštejna) a především taneční soutěž mezi dětmi z dětských domovů. Tu v hlasitém hlasování účastníků měřeného decibelometrem vyhráli tanečníci house dance z dětského domova z Žatce a přestože rozhodování bylo velmi těžké, v hlasování odborné poroty vystupující nejvíce oslnili DEEP 247 z výchovného ústavu Buškovice. Účastníci dále viděli módní přehlídku a spolu s profesionály se učili některé z předváděných tanečních stylů – hip hop, house, hype a orient.

Program

V porotě soutěže o nejlepší tanec dětí z dětských domovů usedly lektorky Centra Tance a členky skupiny A-force: Hana Machátová a Dominika Horová.

Ukázky tanečních stylů společně s výukou dětem předvedly: Lucie Marešová (step), Hana Machátová (salsa, bachata, merenque, street), Dominika Hotová (hip hop, house dance, hype), Eva Jelenová (orientální tanec).

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
Profil blogu
Profil blogu "Tanec v srdci"
Profil blogu
Založen:
13.8.2009 13:18:04

Přístupů:
4373

RSS:
Toplist