Spalovač mrtvol

- Spalovač mrtvol
Vyšlo v blogu:  Divadlo

Spalovač mrtvol

17.02.09, 15:42, autor: Nikol , Hodnocení: -
rozbor zpracování této známé klasiky v divadle Disk

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Obrazově a zvukově velmi působivě pojaté představení. Takto by se Spalovač mrtvol dal shrnout do jedné věty. Podobně krátký text si ale můžete přečíst i v programu divadla Disk, čili se pustím do hlubšího rozboru.

Ze začátku představení se zdálo, že se herci budou držet filmové předlohy, ale naštěstí tomu tak nakonec nebylo a aktéři začali pracovat s vlastními prvky. Vskutku dobrým nápadem bylo typické oblečení a nalíčení pro jednotlivé sféry. Celá rodina "mírumilovného" pana Kopferkingla se objevovala na scéně ve žlutém oblečení s červenými puntíky. Celé představení mi vrtalo hlavou, jakto že také pan Kopferkingl není takto oděn, což se ale později ukázalo, že není tak úplně pravda. Němci chodili v tmavě modrém oblečení, s modrým nalíčením a modrým šampaňským, které také barvilo zuby. Pracovníci v sanatoriu se zase odlišovali divokými účesy.

Práce se zvukem, který se v průběhu představení měnil, si zaslouží také pochvalu. Věřím, že se najdou i diváci, kteří nepostřehli změny, kdy herci mluvili bez mikrofonů a kdy s nimi. Kdo ale tento výborný nápad postřehl, jistě ho ocení. Kdo si nevšiml zapojení mikrofonů, tak ale určitě zaznamenal alespoň doprovodnou hru na bicí, která byla tak výrazná, že by nedovolila nikomu v divadle usnout.

Z mého pohledu mělo představení nečekaný konec, po zhlédnutí filmu jsem věděla, jak celý příběh dopadne, a proto mě překvapilo, že v divadle byl děj utnut mnohem dříve. Na druhou stranu musím ale říci, že aspoň se nejednalo o naprostou kopii filmu nebo knížky a i divák, který zná předlohu, byl nakonec překvapen. A věřte, že byl překvapen nejen náhlým koncem, ale také tím, co se na konci objevilo.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Děkuji za spolupráci na skvělé akci, kterou je Miss face. Po včerejším finále jsem ještě plná dojmů, a proto b...
  • Taneční víkend plný zumby, flirt dancu a jivu: 28.-30.01.2011...
  • Cenrtum Tance se zumbou na festivalu Joyride! ...
  • Shrnutí báječného tanečního víkendu na Slapech (1.-3.10.2010)...
  • Zumbili jsme odpoledne celé, kondička lepší než má Pelé! ...
Profil blogu
Profil blogu "Divadlo"
Profil blogu
Založen:
17.2.2009 15:24:01

Přístupů:
5429

RSS:
Toplist