SMS spoofing

- SMS spoofing
Vyšlo v blogu:  bezpečný net

SMS spoofing

03.12.09, 14:16, autor: kiinka.certik , Hodnocení: -
..

 

V roce 2004 a 2005 zaznamenal svět případy „falešných SMS“. V praxi to vypadalo tak, že z SMS čísla Vašeho známého přišla neobvyklá SMS – například Váš partner Vám píše, že se s vámi rozchází, Váš šéf píše, že máte vyhazov apod. Většina uživatelů totiž vnímá důvěryhodnost SMS, pokud jsou identifikované číslem osoby, kterou znáte. Každá SMS zpráva v sobě obsahuje několik důležitých údajů – vedle samotného textu zprávy je to čas a datum odeslání, číslo SMS centra odkud byla zpráva odeslána a také telefonní číslo odesílatele. Právě díky tomu pozná příjemce zprávy, kdo ji odeslal. Mobilní telefon jen nahradí číslo jménem, pokud je máte uložené v telefonním seznamu.

 

Službu posílání falešných SMS poskytoval server www.smsspoofing.com. Ten vám umožňoval změnit číslo odesílatele, přestože je SMS odesílána z Internetu. K odeslání anonymní SMS postačí pouze počítač s připojením k internetu nebo mobilní telefon s webovým prohlížečem. 

Aby to však nebylo málo, SMSspoofing.com nabízel první dvě odeslané SMS zcela zdarma. Pro odeslání dalších SMS zpráv je nutné zakoupit kredit, což můžete udělat pomocí platební karty, platbou přes systém elektronických plateb PayPal nebo se znovu registrovat na jiné číslo. Problém SMS spoofingu se často označoval za „SMS útoky“, v praxi však jde o nevinnou službu, která je již dnes dostatečně zabezpečena operátory, takže SMS z konkrétních domén nepropouštějí přes své SMS brány. Ostatně vyzkoušet si to můžete přímo online na výše uvedeném odkazu.

 

ANKETA: poslal vám někdo falešnou sms.....?

Hlasuj pro možnost ne
Hlasuj pro možnost Ano

Celkem: 18 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

4 nejlepší třešňové recepty

Tak dobré a přitom tak rychle pryč. Třešně jsou jedna z těch typicky letních surovin, která je pryč dřív, než se rozkoukáte. Vrhněte se na ně tento rok pořádně a až se vám přejí čerstvé, zakomponujte je do dezertů! Hitem jsou teď dezerty, které si každý jednoduše vezme do ruky bez složitého krájení a oddělování.
Profil blogu
Profil blogu "bezpečný net"
Profil blogu
Založen:
3.12.2009 14:07:29

Přístupů:
4864

RSS:
Toplist