Seznamte se: Gianni Versace

- Seznamte se: Gianni Versace
Rubrika:  Krásná

Seznamte se: Gianni Versace

19.06.08, 00:09, autor: Plavovláska
Další z velkých příběhů moderní doby. Nekorunovaný král světové módy Gianni Versace, miláček světových celebrit a přítel Lady Diany, či Eltona Johna, bohem nadaný a člověkem zatracený....

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Gianni Versace se narodil 2. prosince 1946 v Jižní Kalábrii. Od útlého věku pomáhal své matce v krejčovském salónu, který šil pro bohatou klientelu v Reggio di Calabria. Navzdory tomu však šel studovat architekturu.  V 24 letech odchází do Milána a staví se na vlastní nohy.

 

Přestože má spoustu nápadů a invencí, pracuje zpočátku jako návrhář pro velké módní domy, jako Genny, Callaghan či později Comlice, a sbírá zkušenosti.

 

V roce 1978 však již Versace otevřel svůj první vlastní butik v milánské Villa della Spiga. Zpočátku prodával vedle svých modelů též modely ostatních značek, brzy se však jeho šaty začaly prodávat výrazně lépe než ostatní.

 

Versaceho modely byly odvážné, navíc byl schopen kombinovat doslova vše se vším. Velice rád měl barevnost až křiklavost, a tak z jeho rukou vyšla například žlutá saka či kolekce potištěná obaly slavného módního časopisu Vogue. V roce 1982 vydal kolekci s šaty, které měly kovový lesk a ty se okamžitě staly hitem. Versace se však neomezoval pouze na oblečení, vytvářel i bytové doplňky, porcelán či příbory.

 

 

V roce 1985 kupuje Versace značku Intacto, kterou přetváří k obrazu svému a vtiskuje jí vlastní styl. Vzniká tak „mladá móda“, tedy Versace pro mladou generaci. Versaceho jméno je známé už po celém světě a jeho modely oblékají celebrity jako jako Sylvester Stalone, Tina Turner, George Michael, Liz Taylor, Sharon Stone, Madonna, Michael Jackson, Elton John či princezna Diana. V roce 1996 přesahuje roční obrat firmy poprvé jednu miliardu dolarů.

 

Versace žije především ve svých sídlech v Itálii a Miami. Nevyhledává společnost, nejraději je sám nebo se svými nejbližšími. Přestože se nechává fotit s předními modelkami světa a nejkrásnějšími ženami,  netají se svojí homosexualitou a jeho životním partnerem je jeho asistent a firemní návrhář pro sportovní linii, Antonio D´Ammico. Je pohádkově bohatý a pohádkově štědrý. Zúčastňuje a podílí se na mnoha chartitativních akcích. Aktivně se zapojuje do boje proti AIDS.

 

Velkými pomocníky jsou pro Gianna sestra Donatella a bratr Santo. Versace nikdy nedá na rodinu dopustit a i za svého života vyzdvihuje její velký vliv na svou tvorbu. Dokonce se vyjadřuje, že pracují společně jako řemeslníci.

 

15. července 1997 je Gianni Versace zavražděn rukou  svého prý zhrzeného bývalého milence před svou luxusní vilou  Casa Casuanina v Miami. Policie případ uzavřela, s tím, že byl Versace poslední obětí sériového vraha  Andrewa Davida Cunanana, který zanedlouho poté spáchal sebevraždu.

 

Versaceho pohřbu, 22. července 1997, se zúčastňují největší světové celebrity. Jmenujme alespoň Lady Dianu, Luciana Pavarottiho, Naomi Campbell, jeho blízcí přátelé Elton John a Sting. Nechyběly ani celebrity z branže zastoupené Giorgem Armanim a Karlem Legerfeldem.

Poslední okamžiky života nekorunovaného krále světové módy, byly zfilmováno a pod názvem Versace: Vražda, bylo dílo uvedeno i v Česke republice. Hlavní roli zde vytvořil přední italský  herec Franco Nero.


Po Versaceho smrti se ujímá vední firmy bratr Santo. Kreativní ředitelkou se stává sestra Donatella. Svou první couture kolekci představuje Donatella rok po bratrově smrti na přehlídce u bazénu v pařížském hotelu Ritz. Kolekce má obrovský úspěch a značka Versace má důstojného nástupce geniáního Gianna. Modely od Donatelly dnes nosí Madonna, Jennifer Lopez, Britney Spears, Liz Hurley či Victorie Backham. Jméno Versace nadále září ve světě luxusu.

 

 

 Přečtěte si také:

Seznamte se: Giorgio Armani, GUCCI, CHANEL

 
Zdroj: www.versace.com
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
2142604

RSS:
Toplist