Seznamte se: Giorgio Armani

- Seznamte se: Giorgio Armani
Rubrika:  Krásná

Seznamte se: Giorgio Armani

22.05.08, 00:01, autor: Plavovláska
Giorgio Armani, je špičkový italský modní návrhář, s neotřelým a nenahraditelným pohledem na módu. Jeho mezinárodní impérium má předpokládaný roční obrat více než 1, 6 miliardy dolarů. Byl první modní návrhář, který zakázal přístup na molo modelkám s BMI menším než 18.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Narodil se 11. července 1934, původně studoval medicínu, zajímal se o fotografování. Od roku 1957 pracoval jako aranžér v obchodním domě La Rinascente. Od roku 1961 do roku 1970 jako designér pro známý modní salón Nino Cerruti.

 

V roce 1974 zakládá se společníkem Sergiem Gaelottim navrhářskou firmu Armani. Později do této firmy vstupuje jako společnice i Armaniho sestra Rosanna Armani. Sergio Galeotti umírá v roce 1985 na AIDS.

 

Svou první značkovou kolekci uvede na trh již v roce 1975 a to jak pánskou tak dámskou. Do širokého povědomí se však dostává až v roce 1980 kdy obléká Richarda Gereho v hlavní roli holywoodského trháku  American Gigolo.

 

Armaniho styl odhazuje zbytečnosti a vyjadřuje pohodlnost a sílu elegance. Sám Armani se vyjadřuje takto: „Drasticky impozantní móda – a tím myslím jakoukoliv – může také znamenat nemít žádný respekt vůči zákazníkovi. Co se týče mě, snažím se o pravý opak. Jestliže někde na ulici zahlédnu muže nebo ženu oblečené způsobem, který mě do jisté míry osloví jako originílní a elegantní, nechám se tím inspirovat pro své kolekce. Cíl, jehož se snažím dosáhnout, je vytříbit lidem jejich styl skrze mé oblečení, aniž by se z nich staly oběti módy.“

Tato filozofie je základem jeho návrhářství a úspěchu ve světě módy.

 

Armaniho produkty prodává dnes po celém světě více než 2000 obchodů, vlastní 20 různých licencí, je jediným akcionářem společnosti ANTINEA. Která pro něj vyrábí dámské oblečení, většinovým vlastníkem společnosti SIMT, která pro něj vyrábí džíny, dále společnosti INTAI, která vyrábí armaniho kravaty, nebo LUXOTTICA s armaniho značkovými brýlemi. Od Armaniho si teď vlastně můžete koupit vše od oblečení, přes parfémy, mobily až po brýle.

 

Armani byl první módní návrhář, který začal odmítat modelky pro prezentaci svých modelů, které měly BMI menší než 18. Stalo se tak po  smrti přední modelky Any Caroliny Reston, která zemřela v roce 2006 na následky mentální anorexie (při výšce 172 cm vážila 40 kg, což je zhruba 13,4 BMI).

 

 

 

 

Jeho nejnovější kolekce na jaro - léto 2008, ale už i podzim a zima 2008/2009, si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách  www.armani.com .

 
Zdroj: www.armani.com
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
2061060

RSS:
Toplist