Pravidla proti vzniku vrásek

- Pravidla proti vzniku vrásek
Rubrika:  Krásná

Pravidla proti vzniku vrásek

15.08.23, 00:00, autor: Michaelle
Proti předčasnému vzniku vrásek nás může chránit především správná výživa a dodržování zásad zdravého životního stylu.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Chceme-Ii předejít vráskám, je třeba dávat přednost pokrmům, bohatým na vitamín E jako velmi cenný katalyzátor biochemických procesů našeho organismu. Mezi doporučovanými pokrmy jsou: brokolice, obilné klíčky, sójové boby, fazole, špenát, růžičková kapusta, výrobky z integrální mouky, mátové listy, celerové listy, mrkvová nať.Jak sami vidíte, naše jídelní zvyky ve značné míře vylučují použití vnějších částí některých zelenin- jako listů a natě. Zbavovat zeleninu listů nebo odřezávat nať celeru, používat jenom "Iepší" části, je z hlediska výživy omyl, protože odhazujeme cenné zdroje vitamínu E.Celkem vzato strava, zaměřená proti vzniku vrásek, musí obsahovat potraviny s vitamíny A, E a PABA, která se nachází v ledvinkách, ve výrobcích z integrální mouky, v rýži, obilných plevách, játrech a melase.Z tohoto hlediska si každý může vybrat stravu, potřebnou k předcházení vzniku vrásek. Pokud se týká vitamínových integrátoru, jejich dávky jsou odvislé podle jednotlivých případů a podle podmínek životosprávy. Na závěr uvádíme doporučení dietologa Earl Mindella z jeho knihy "Shaping up with vitamins": "náležitá dávka kyseliny pantotenové (až 1 miligram za den) a dále vitamínu C (1 gram za den), a přidáme-li při konzumaci mastných kyselin ještě dávku vitamínu A, B a minerálů, to vše dokáže vyhladit pokožku a vrásky".

 Vedle výživy jsou to faktory vlivu prostředí a způsobu života, které způsobují urychlené uvadnutí pokožky. Dodržujte zhruba tyto zásady proti předčasnému vzniku vrásek:- nekouřit, protože pokožka povadne a zešedne

- spát 7-8 hodin denně

- nevystavovat pokožku slunci po dlouhou dobu, navykněte si raději opalování denně, ale krátkou dobu

- nevystavovat se přehnané fyzické námaze, i v těchto případech dochází ke zvýšené spotřebě vitamínu E oproti běžnému fyzickému zatížení

- co možná nejméně se zdržovat - žít - ve znečištěném prostředí

- co nejméně užívat estrogenů, které jsou antagonní k vitamínu E

- vyhýbat se stresu a nepodléhat pocitům frustrace (dochází tak ke spalování mnoha vitamínů)

- jako ochranu pokožky užívat extraktu z vitamínu E

- nevařit z průmyslově připravených polotovaru, které ztrácejí značnou část své

výživné hodnoty

 
Zdroj: Antonello Fanto – Vitamíny a prevence, Archív 2010
 • kamila Kockova 18.06.21, 16:48

  Rozbalit 1. Má rutina

 • kamila Kockova

  Dobrý den, opravdu moc děkuji za velmi zajímavý článek! Já se o svou pleť starám dost pečlivě už od svých dvaadvaceti let. Nakupuji si přírodní kosmetiku, mažu se pečlivě krémem s SPF a pečlivě se odličuji. Většinu kosmetiky si kupuji přes mou virtuální platební kartu, o které jsem si přečetla tady: https://entuzio.cz/virtualni-platebni-karty/.

 • Veronika 05.06.22, 23:24

  Rozbalit 2.

 • Veronika

  Dámy poraďte prosím. Co vám nejlíp pomáhá proti vráskám?

 • Lucie Kopečná 11.06.22, 01:00

  Rozbalit 3.

 • Lucie Kopečná

  Děsila jsem se chvíle, kdy budu mít vrásky. Když už jsem viděla, že to začíná přicházet, tak jsem začala pravidelně používat žehličku proti vráskám, která krásně hřeje a jemně vibruje. Když ji použiju, tak se pak celkově cítím líp a svěží.

 • Veronika 14.06.22, 00:14

  Rozbalit 4.

 • Veronika

  Nevěděla jsem, že existují žehličky proti vráskám, kde jste ji pořídila?

 • Lucie Kopečná 17.06.22, 11:31

  Rozbalit 5.

 • Lucie Kopečná

  Kupovala jsem žehličku proti vráskám u kingrayshop.cz , je to opravdu příjemné a uvolňující ji používat a po vráskám ani stopa.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
2155472

RSS:
Toplist