Pohled do očí a úsměv zvýší váš sex appeal

- Pohled do očí a úsměv zvýší váš sex appeal
Rubrika:  Krásná

Pohled do očí a úsměv zvýší váš sex appeal

24.07.15, 00:56, autor: Plavovláska
Ať chceme nebo ne, tak podvědomě si utváříme obrázek o našem protějšku především z jeho fyzického zjevu. Je prokázáno, že lidé krásní a sympatičtí získávají daleko snadněji dobrou práci a lidé se k nim chovají lépe.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Ale co dělat, když nejste krásní? Každému příroda přece jen nenadělila. Pak vám nezbývá, než být sympatičtí. To může být opravdu každý. A stačí docela málo. Úsměv a pohled do očí.

 

Ben Jonson z Aberdeenské univerzity vypracoval studii, ve které tvrdí, že usmívající se lidé, kteří využívají hojně očního kontaktu jsou svým okolím nesrovnatelně lépe vnímani než lidé neusmívající se a očnímu kontaktu se vyhýbající.

 

Psycholožka Lynda Boothoroydová z Durhamské univerzity dělala sérii pokusů, kterých se zúčastnilo celkem 230 mužů a žen. Předkládala jim obrázky obličejů lidí a účastníci pokusu je měli známkovat podle toho, jaké v nich vzbuzovaly sympatie. Zjistila fakt, že i lidé velmi krásní, kteří se však neusmívali a divali se jinam, nebyli tak pozivitně vnímáni, jako lidé, kteří byli často i nehezcí, ale měli přímý pohled upřený do objektivu a usmívali se u toho.

 

Ano, lidé, kteří o sobě vědí, že nejsou tak krásní a nejsou tak fyzicky přítažliví jako jini maji často tak velké komplexy, že se ani nesnaží usmívat. Oční kontakt nevyhledávají, aby na sebe nepoutali pozornost a snaži se být svým způsobem co nejméně nápadní.

 

Tím ovšem snižují svou přitažlivost ještě víc a následně mají ještě větší mindrák a ještě více se snaží znenápadnit a dostávají se do začarovaného kruhu.

 

Zkuste to sami. Jakou odezvu vyvolá váš úsměv? Nedávno jsem testovala prodavačku nedalo v potravinách. Takový vcelku bežně hezké děvče to je. Žádná modelka tedy ne, ale nehezká není. Ale tak zoufale nesympatická. Jediný úsměv, jediný příjemný pohled, ani šptku zájmu v ní nevvoláte a v nparostě většině se na vás ani nepodívá. Její oči stále běhají po salámech a salátech v pultu.

 

Takže jsem tam cíleně chodila a když si mě zeptala co chci, tak jsem jí vždy velmi mile a příjemně pozdravila a se zářivým úsměvem ji řekla své přání a opět s uměvem jsem se rozloučila s přáním krásného dne. Již po několika dnech mě prodavačka vítala úsměvem sotva jsem vstoupila do obchodu. Rázem z ní bylo milé, sympatické děvče.

 

Vědci tedy radí: Usmívejte se a dívejte se do očí lidem kolem sebe. Úsměv je totiž nákažlivý - jen to zkuste. Staňte se sympatickými a uvidíte, jak se může i váš život velmi změnit.

 

 

 

 

 

 

 

 

ANKETA: Usmíváte se na lidi kolem sebe?

Zdroj: Archív 2008
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1995747

RSS:
Toplist