Pleť začíná stárnout už v 25 letech

- Pleť začíná stárnout už v 25 letech
Rubrika:  Krásná

Pleť začíná stárnout už v 25 letech

07.05.21, 00:00, autor: Michaelle
Jak lidský organismus stárne, přibývá mužům i ženám množství vrásek. Obecně se ale vrásky objevují dříve u žen. Řada z nich využívá nejrůznější zákroky estetické medicíny, aby si zachovaly mladistvý vzhled. Průměrný věk pacientek je 40 let, není však výjimečné, že zákroky podstupují už i šestnáctileté dívky.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Vrásky vznikají nejdříve v oblasti kolem očí, potom kolem úst, na čele a mezi obočím. Nejpozději se tvoří na krku. Vliv na tvorbu vrásek má ztráta kolagenu a elastinu v hlubší vrstvě pleti. Kolagen zajišťuje pevnost pleti a jeho tvorba se snižuje už od 25 let. „Průměrný věk pacientů je kolem 40 let. Důležitějším údajem je však věkové rozmezí pacientů, to je od 16 do 80 let. Je třeba si uvědomit, že pleť stárne u každého jinak. Podstatné je s úpravami začít včas, tedy často dříve, než klient považuje za optimální. Je-li vráska již vyrýsována, snižuje se šance stav zlepšit, než kdyby se rozvoji problému pokud možno předešlo,“ vysvětlila MUDr. Nina Koutná, dermatoložka Kliniky GHC Praha.

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ JE STÁLE BOTOX

O botoxu by mohla vyprávět řada hollywoodských hvězd, o jeho účincích mluví i na filmovém plátně. „Zlato, mám z tebe radost, fakticky, ale znáš mě, víš, že na manželství zrovna moc nevěřím, na druhou stranu botox, ten vyjde pokaždý,“ říká Samantha ve filmu Sex ve městě, který navazuje na populární seriál. Aplikace botulotoxinu je většinou první volbou při boji se stárnoucí pletí nejen ve světě, oblíbily si ho i české ženy. Jde o dosud nejjednodušší cestu k ovlivnění, prevenci a řešení mimických vrásek. Odstraňuje mimické vrásky v obličeji, hlavně mezi obočím, v okolí očí a na čele. Účinek je obvykle viditelný během jednoho až dvou týdnů a po první aplikaci vydrží tři až šest měsíců. „Novinkou je unikátní omlazovací metoda Nanobotox. Ten díky speciálně vyvinutým nanojehlám umožňuje aplikovat botulotoxin velmi šetrně a prakticky bezbolestně. Nanojehly rovněž zpřesní aplikaci botulotoxinu, která je u této metody výjimečně přesná a cílená,“ dodala MUDr. Tereza Gabryšová, dermatoložka Kliniky GHC Praha.

 

BOJ S VRÁSKAMI DÍKY VLASTNÍ KRVI

Klinika GHC Praha je jediná v Česku, která svým klientům nabízí unikátní Plazma terapii. Ta přirozenou cestou oživuje a regeneruje kožní buňky, vyhlazuje vrásky a podporuje produkci kolagenu v těle. Pacientovi je odebrána krev, která se smísí s patentovanou gelovou látkou a ve speciálním přístroji je za vysoké frekvence odstředěna. „Hlavní výhodou metody je, že tělo nemusí přijímat žádné umělé látky a materiály, a nehrozí tak riziko následných komplikací, alergie nebo kontaminace,“ představila novou metodu MUDr. Tereza Gabryšová.

 

LIFTING OBLIČEJE I TĚLA BIOVLÁKNY

Aptos lifting je novou unikátní metodou minimálně invazivního liftingu obličeje, krku a dalších partií těla. Při této metodě se pokožka vypíná pomocí speciálních vstřebatelných nití z kaprolaktamu. Zákrok se provádí v lokální anestezii a trvá přibližně 30 minut. Ideální věk pro absolvování této metody je 30 až 50 let. „Výhodou je rychle viditelný výsledek a možnost kombinace s dalšími metodami estetické medicíny, jako je například botulotoxin nebo chemický peeling. Výsledkem je vypnutá pleť a zpomalení procesu stárnutí,“ řekla MUDr. Tereza Gabryšová.

 

OMLAZENÍ  PLETI BEZ JEHEL

Ne každý chce podstupovat plastické operace nebo injekční terapii vrásek. Klinika GHC Praha nabízí řešení i pro klienty, kteří si chtějí zachovat pevnou pleť bez chirurgického zákroku. Program Fitness pro pleť dokáže při pravidelném opakování až pětkrát zpomalit stárnutí pleti. Celý program zahrnuje dvě patnáctiminutové a jednu hodinovou proceduru, které vedou ke zpevnění pokožky.

„Procedura zahrnuje chemický peeling, který projasní, povrchově vyhladí a barevně sjednotí pleť. Následuje ošetření laserem, při kterém se pomocí silných pulsů světla laseru stimuluje nová tvorba kolagenu, případně se redukují rozšířené žilky nebo pigmentace. Posledním zákrokem je mezoterapie sloužící k doplnění hydratace do střední vrstvy pokožky. Pro dlouhodobý efekt je vhodné tento program absolvovat třikrát ročně,“ uvedla MUDr. Tereza Gabryšová.

 

 

VĚK PROZRADÍ  I RUCE

Vrásky se ale netvoří pouze v obličeji. Také ruce mohou prozradit věk člověka. Už u čtyřicetiletých lidí se vyskytují pigmentové skvrny a vrásky na rukou. „S věkem přichází úbytek tkáně mezi klouby tam, kde začínají prsty rukou. Ruka pak působí vrásčitě. Tento problém řešíme aplikací výplně – filleru. Efekt tohoto ošetření vydrží jeden až dva roky,“ dodaly lékařky.

 
Zdroj: www.ghc.cz archív 2013
  • kamila Kockova 12.05.21, 19:58

    Rozbalit 1.

  • kamila Kockova

    Opravdu moc zajímavý článek, děkuji za něj! Já se o svou pleť tedy dost pečlivě starám! Učila mě to už má maminka, že o svou pleť musím pečovat už od mládí, abych ve 40 nevypadala na 55. Teď jsem si zase nakoupila spoustu kosmetiky a krémů. Vše jsem sehnala se slevou, přes tuto stránku: https://slevovykupon.net/.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:




cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1304460

RSS:
Toplist