Orální sex: Cunnilinctus, felace

- Orální sex: Cunnilinctus, felace
Rubrika:  Smyslná

Orální sex: Cunnilinctus, felace

01.08.08, 00:01, autor: Plavovláska
Z pohledu křesťanství, kterým jsou naše kultury silně ovlivněny, je provozovaní sexu za účelem jiným než je rozmnožování, hříchem a prostopášností. Stačí si jen vzpomenout velké problémy církve s jakýmikoliv metodami antikoncepce. Sex je tu prostě od toho, aby se lidstvo množilo. Tečka.

Čtenost -   Diskuze: (93
 

Jenže  lidstvo i v oblasti sexu zaznamenává překotný vývoj a už dávno se nemilujeme jen proto, abychom se množili. Možná je to až tak, že v 99 % se milujeme kvůli rozkoši, kterou nám tato činnost skýtá.

A tudíž právě v sexu platí vrchovatě, že cokoliv nám působí rozkoš a neubližuje-li to partnerovi, je správné! Prosím, toto je alfa a omega milování. Nic není neslušné, nic není špatné, není nic, za co bychom se měli stydět, pokud to vyhovuje zúčastněným. Samozřejmě, můžu používat termín partner, ale on ani sex už dávno nemusí být jen o dvou lidech.

Ke zcela běžným a velmi příjemným sexuálním praktikám zcela nepochybně patří i orální sex.


Orální sex
Orální sex je sexuální aktivita, při které se používají ústa, jazyk apod. ke stimulování pohlavních orgánů. Orální sex často slouží jako sexuální předehra. Pro stimulaci mužského údu se také užívá označení felace nebo lidově kouření. Pro stimulaci ženských pohlavních orgánů, zejména klitorisu, se užívá názvu cunnilinctus, méně častěji zato přesněji cunnilingus (lat. cunnus – vulva, lingere – lízat).

 Je s podivem, že se masově rozšířil v USA mezi mládeží, kde se kvůli nepřiměřené prudérii velmi negativně pohlíží na časný sex. Ale orální sex provozují už i velmi mladí  lidé. My bychom řekli téměř děti. V 16 ti letech dostanou řidičák, nějaké starší auto a tím je vyřešena i otázka, kde milostné hrátky provozovat. Navíc, orální uspokojování nepovažují američané za skutečný sex. Jen si vzpomeňme na aférku Billa Clintona se stážistkou Lewinskou. Tehdejší prezident USA se dušoval, že „s tou ženou neměl sex.“ A nebylo to jen o tom, že Clinton lhal. Bylo to především o tom, že orál američané ve většině za sex nepovažují.

U nás, tedy v České republice, je situace poněkud jiná. Zcela překvapivě, tedy alespoň pro mě, není u nás felace zase tak masovým jevem, jak jsem předpokládala. Ženy mají k tomuto zřejmě stále velmi prudérní postoj, protože dle mého drobného výzkumu a konzultací  s přáteli i kolegy odhaduji, že jen jedna z pěti žen provádí felaci ráda. Podle některých zdrojů to sice dívky o sobě rády tvrdí, ale až dojde na lámání chleba – tak k ní nedojde, nebo jen velmi neochotně a bez  „zápalu“.


Naopak muži sami velice aktivně orální uspokojování partnerek vyhledávají a ani jim v tom nebývá bráněno. Ve výsledku tedy, ženy nerady „pracují“ ale rády se nechají „opracovat“. Ale ne, to by bylo příliš laciné. Samozřejmě, že i mezi ženami je dost těch, které si umí opravdu vychutnat příjemnost této sexuální praktiky.

Felace
Felace je stimulace mužského pohlavního orgánu  jazykem a ústy, přičemž čelisti musíme rozevřít, ale rty je třeba pevně přimknout k penisu. Úd se do úst zasune celý a cucá se.Je třeba stáhnout předkožku a odkrýt žalud. Felace se provádí rytmickým  pohybem do úst a ven, zpočátku po celé délce ochablého pyje, potom po jeho stále menší části, tak jak se úd napřimuje. Při plné erekci cucáme takovou část penisu, na kterou stačí ústa.  Sevření rtů vždy zesílíme, když mezi rty prochází koruna žaludu. Přitom používáme též jazyka, kterým dráždíme žalud a špičkou jazyka laskáme ústí močové trubice. Buďto felaci používáme jako součást milostné předehry před samotným koitem, nebo ji můžeme dovést až k ejakulaci. Ejakulát můžeme chytit do připraveného papírového kapesníčku, nebo nechat vystříkat na břicho partnera, či na naše tělo (obličej, vlasy, prsa). Pokud chytáme ejakulát do úst, je třeba sledovat pozorně pulzaci penisu a v okamžiku výstřiku dát špičku jazyka na ústí močové trubice a zachytit sperma na jazyk. Jinak by mohlo dojít vzhledem k razanci výstřiku k dušení, kdyby sperma vniklo do hrtanu, nebo ke zvracení, kdyby podráždilo mandle.
Cunnilinctus
Protože je každá žena jinak citlivá je při tomto způsobu milování klást velký důraz na komunikaci s partnerem. Nebojte se říct, co se vám líbí a co ne. Některé ženy mají tak citlivý klitoris, že je jakýkoliv kontakt s ním pro ně až nepříjemný. Proto je pak lépe, když si muž pomůže prsty v okolí klitorisu a jazykem spíše dráždí poševní vchod, nebo jej zasouvá do pochvy. Samozřejmě je-li nám příjemná stimulace poštěváčku, nebojme se to říct. Zpravidla je třeba ale celou oblast navlhčit. Tady bych doporučila nejrůznější jedlé oleje a gely, které jsou parfémované a velmi přijemné. Je samozřejmě možné ke zvlhčení použít i například šampaňské víno, med, šlehačku – zde se fantazii meze nekladou. K stimulaci muži používají líbání, sání, cucání, lízání či velmi jemné kousání. Je možné během dráždění klitorisu použít jeden nebo více prstů k zasunutí do vagíny. Samozřejmě jsou vhodné i různé erotické pomůcky. Je mnoho žen, které by bez této orální simulace vůbec nedosáhly orgasmu, protože samotná soulož je neuspokojí. Je možné proto takto si ženu připravit a dovést ji pak k vyvrcholení penisem, nebo i naopak, pokud se nepodařilo partnerku uspokojit při souloži je možné ji orgasmus dodatečně navodit ústy.

Pro felaci i cunnilinctus platí velice přísná pravidla hygieny. Nejlépe je se umýt - vykoupat  těsně před milováním. Případně provádět toto orální mazlení přímo ve sprše nebo ve vaně. Přičemž doufám, že je každému jasné, že v tom druhém případě – tedy ve vaně nepoužíváme šnorchl a nenoříme se ke dnu. Partnerku, partnera si prostě povytáhneme nad hladinu, opřeme či posadíme na okraj vany a uděláme si pohodlí v kýžené oblasti.

Současně je třeba si uvědomit, že je zde velmi důležitá dobrá znalost partnera. Protože  všechny pohlavní choroby je možné získat i touto cestou, tedy ústy a krkem. Zatímco ale ženy, mohou teoreticky provádět felaci při nasazeném kondomu, muži takovou  ochranu nemají. (Leda mikrotenový sáček položený na danou oblast – promiňte, hloupý vtip).
Poloha 69
Ano, ze všech sexuálních poloh je zřejmě tato neznámnější. Provádí se tak, že žena má v ústech penis a muž současně dráždí její genitálie.  Jsou možné tři varianty této polohy:
-    žena leží na zádech a muž klečí nad ní tak, aby měla penis v ústech. On sám ma hlavu mezi nohama ženy.
-    Muž leží na zádech, žena je nad ním rozkročmo, tak že má genitálie nad jeho obličejem. Současně stimuluje jeho penis.
-    Oba leži naboku. Tato poloha je však nepříjemná v tom, že žena musí mít nadzvednutou nohu aby umožnila muži přístup do žádaných míst.

Další polohy jsou různé – v leže,  v kleče, v sedě, ve stoje. Tady vždy dochází k uspokojování  jen jednoho partnera. Z těchto je zřejmě nejoblíbenější poloha, kdy muž stojí a žena před ním klečí.

Orální sex je přirozená, příjemná a velmi vzrušující  záležitost. Mnohdy je jedinou možností, jak může dosáhnout orgasmu i žena. Proto se mu nijak nevyhýbejme. A to ani jedné z jeho forem. Může totiž neskutečně obohatit náš sexuální život.

 

Přečtěte si také: Pubické ochlupení - vzoreček nebo vyholit?

 

ANKETA: Praktikujete orální sex?

 • Martin 13.04.14, 14:09

  Rozbalit 74. mám rád

 • Martin

  Já to úplně zbožňuji. Ještě když zrovna beru ArginMax, tak si to úplně užívám. Pevná erekce a citlivost na dotek...jééé!

 • Jana Č. 14.09.14, 14:48

  Rozbalit 75. Nejenom křesťanství

 • Jana Č.

  nahlíží na praktiky, jako je orální sex, negativně. Mnoho lidí cítí, že tady není něco úplně v pořádku, s ohledem na lidskou duši. Stejně jako není v pořádku užívání antikoncepce ve formě antikoncepčních tablet s dávkou uměle vytvořených hormonů..je toho mnoho zvrhlého v lidské sexualitě nejenom pro křesťansky věřící..

 • Jana Č. 14.09.14, 14:59

  Rozbalit 76. Toto je téma,

 • Jana Č.

  o kterém se na internetu hodně píše a největší měrou lze najít články, které se týkají orálního sexu prováděného ženou muži a návody, jak nejlépe to dělat.
  Ale pravdu takovou, jaká je, se odváží napsat málokdo..Tak já vám to povím, pánové, co tyto články píšete, páni sexuologové, jako třeba pan uzel, kteří se činí v šíření osvěty.
  Pravdou je, že průměrná žena si toto nepřeje ve svém životě dělat. Většina žen nemá tyhle věci ráda a je mnoho těch, které jsou z věci docela nešťastné..

 • Jana Č. 14.09.14, 15:14

  Rozbalit 77. Hodně špatný článek!

 • Jana Č.

  Orální sex zcela nepochybně NEPATŘÍ k zcela běžným sexuálním praktikám!!!

 • Jana Č. 14.09.14, 15:28

  Rozbalit 78. Musím se omluvit,

 • Jana Č.

  článek není hodně špatný, je docela ucházející s porovnání s tím, co lze najít k tématu na internetu. Některá díla by měla mít na začátku varování: Čtení tohoto může vyvolat u žen dávivý reflex, žaludeční nevolnost a u citlivějších povah také depresi..
  Tomuto článku děkuji, že pánům v sekci Felace se snaží v závěru vysvětlit, že by svou milenku neměli spermatem udusit. Bravo

 • Gigol 05.02.16, 15:30

  Rozbalit 79.

 • Gigol

  Chces se poradne vysoustat s mladym peknym svalnatym muzem ve veku 25? Zkus gigolo4you.cz udelam ti z vaginy strikajici niagaru

 • Jiri 06.02.17, 23:32

  Rozbalit 80. Sex

 • Jiri

  Kourim vsem klukum a bezne polykam a s analem vubec nemam problem

 • Blanka 15.06.17, 21:38

  Rozbalit 81. orál

 • Blanka

  Moc ráda kouřím svému příteli penis mic lepšího není než ho mít celý v puse a těšit se na tu dobrou smetanu.

 • Jednokdo První 21.11.17, 14:41

  Rozbalit 82. orál

 • Jednokdo První

  Žili byli děd i bábuška. Děd orál bábuška anál.

 • Katka 22.06.21, 10:12

  Rozbalit 83.

 • Katka

  Několikrát jsem se donutila a udělala jsem to příteli pusou. Vždy mi to však přijde strašně nehygienické a trochu odporné. Také to tak máte?

 • Jana 23.06.21, 11:51

  Rozbalit 84.

 • Jana

  Také mi to tak přišlo nějak nechutné a začala jsem s tím až u přítele, se kterým jsem už roky. Také díky tomu, že jsem si začala kupovat roušku pro orální sex, se kterou je to naprosto v pohodě. Používám ji já i přítel na mě.

 • Katka 24.06.21, 12:29

  Rozbalit 85.

 • Katka

  Kde kupujete roušku pro orální sex? Jak to vypadá nedovedu si to moc představit...

 • Jana 25.06.21, 10:40

  Rozbalit 86.

 • Jana

  Prodávají ji dokonce i v několika příchutích v internetovém obchodě e-kondomy .cz

 • Lucie 24.09.22, 22:34

  Rozbalit 87.

 • Lucie

  Orální sex je jediný způsob jak svého muže dokážu dostat do stavu, aby byl schopný soulože. Chtěla bych však, aby se mu normálně postavil i bez toho. On už na to zkoušel i nějaké prášky na erekci, ale bez úspěchu, takže na to tak trochu i zanevřel. Já si však myslím, že by měl vyzkoušet třeba i jiné ne? Co myslíte? Mohou mu jiné pomoci, když některé nefungují??

 • Klára 28.09.22, 10:26

  Rozbalit 88.

 • Klára

  Také jsem mu o musela vždy dělat pusou, aby se mu postavil. Ono ze začátku mi to nevadilo, ale prostě na to nemáte chuť pokaždé. Proto jsem ho taky dotlačila k tomu, aby si koupil prášky na erekci. Pořídil si Amarex a teď se mnou spí pravidelně dvakrát týdně.

 • Adéla 23.07.23, 12:39

  Rozbalit 89.

 • Adéla

  Je normální u starších chlapů, že jediné co ho dokáže dostat do pozoru je stimulace orální sexem? Pomáhají v takovém případě třeba doplňky stravy na erekci? Jakou máte zkušenost?

 • Petra 25.07.23, 22:21

  Rozbalit 90.

 • Petra

  Myslím si, že je to naprosto normální a nejen u starších, ale i u některých mladších. Jinak s manželem už bych asi ani bez prášků na erekci sex mít nemohla.

 • Adéla 26.07.23, 21:56

  Rozbalit 91.

 • Adéla

  Aha a jaké prášky na erekci manžel bere? Nebo mě by prostě hodně zajímalo, jakým způsobem sehnat prášky na erekci, které budou opravdu fungovat?

 • Petra 27.07.23, 05:25

  Rozbalit 92.

 • Petra

  Manžel bere celkem s velkou pravidelností, protože máme sex často jedině Ardorin, který je 100 % přírodní a dokáže mu ho rychle postavit. Vždy má takovou perfektní jiskru v očích, když se mu pořádně postaví a má v něm jistotu že mi může pořádně naložit.

 • Petra 27.07.23, 05:25

  Rozbalit 93.

 • Petra

  Ardorin si objednává z obchodu supererekce.cz , odkud mu vždy rychle přijde.

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1795138

RSS:
Toplist