Magie: Jak vyrobit škapulíř

- Magie: Jak vyrobit škapulíř
Rubrika:  Tajemná

Magie: Jak vyrobit škapulíř

27.06.22, 00:00, autor: Čarodějka
Škapulíře jsou zřejmě nejstarší magická pomůcka, která se šíří všemi kulturami bez ohledu na kontinenty. Proto jsme nejrůznější škapulíře mohli spatřit v mykénských hrobech, v egyptských pyramidách, ale i u amerických indiánů. Vyrobit si ho můžeme i my. Když to nebude fungovat, tak se nic nestane, ale když bude ....

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Škapulíř je vlastně váček (ale může to být i krabička, lahvička, otvírací medailón), který nosíte stále u sebe, například na krku, na ruce či na kotníku. Ve váčku jsou uloženy samotné magické předměty nebo amulety.

 

Pokud vyrábíte amulet na ochranu místa - třeba ložnice, na ochranu před zlými sny, na ochranu domu před zloději, či na ochranu auta před nehodami a bloudění, zavěsíte vyrobený škapulíř s nabitým obsahem do místnosti, nad vchodové dveře či do auta třeba na zpětné zrcátko.

 

 

Škapulíř si vyrobíte takto:

1. Vezměte kousek zvoleného materiálu, kterým může být látka ale lepší je kousek kůže a svůj amulet umístěte do jeho středu.2. Stáhněte látku kolem amuletu a svažte kouskem stuhy, abyste vytvořili váček - taštičku.3. Vyznačte si pár označených bodů vzdálených 2,5 cm od spoje, abyste viděli kolik materiálu budete muset odstřihnout. Materiál rozložte a odstřihněte kruh vyznačený body, které jste označili.4. Udělejte do materiálu několik dírek ve vzdálenosti asi 1 cm od okraje. Provlékněte dírkami stužku či provázek.5. Položte amulet doprostřed látky a pevně provázek utáhněte, aby se váček uzavřel.6. Nyní můžete škapulíř umístit na místo, kam byl určen.

 

 

 

Škapulíř si ale samozřejmě můžete i ušít, jako takovou maličkou taštičku na krk, nebo uplést, či uháčkovat. Ve vybraných obchodech se dá váček i koupit už hotový a může se stát docela hezkým módním doplňkem.

 

 

Hotové váčky na amulety, které se po vložení nabitého amuletu stanou škapulíři ...

 
Zdroj: Archív 2009
 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2991034

RSS:
Toplist