Let´s Dance 2009: 1001 tvář orientu

- Let´s Dance 2009: 1001 tvář orientu

Let´s Dance 2009: 1001 tvář orientu

25.07.09, 00:00, autor: CentrumTance , Hodnocení: -
Ohlédnutí za taneční událostí

 

Celodenní taneční klání završené exotickou show

Divadlo Blaník v Praze na Václavském náměstí dnes patřilo tanci. V rámci Mezinárodního tanečního festivalu Let's Dance 2009 zde proběhla Otevřená taneční scéna a ve večerních hodinách program vygradoval velkolepou taneční show „1001 tvář orientu“, na které se představilo několik světových hvězd orientálního tance.

Již od dopoledních hodin probíhala Otevřená taneční scéna, na které mohli diváci shlédnout pestrou skládanku tanečních vystoupení bez omezení. K vidění bylo arabské flamenco, klasické Raks Sharqi, turecký orientální tanec, folklórní orientální taneční styly, tribal dance a další. Na závěr odpoledního programu se představila novinka čtvrtého ročníku festivalu – soutěž skupin flirt dance, což je svůdný tanec pro ženy, který k nám přišel z USA. V soutěži se utkaly skupiny z celé České republiky a vítězství si odnesla skupina Women z Prahy.

Ani jednoho příznivce orientálního tance nenechala chladným exotická večerní taneční exhibice „1001 tvář orientu“, která se nesla ve znamení světových tanečních hvězd. Letošní show opravdu předvedla rozmanitost světa orientálního tance. Představil se orientální folklórní tanec, klasický břišní tanec, turecký tanec, tribal dance a mnoho dalších stylů. České publikum mělo poprvé možnost shlédnout představení královny tribal dance Rachel Brice (USA). Démonickými pohyby tato tanečnice zhypnotizovala publikum hned při dvou vystoupeních. Svoje pověstné „zlaté boky“ předvedl Khaled Mahmoud (Velká Británie / Egypt) a publikum nešetřilo potleskem. Nositel titulu „Male Bellydancer of the World 2008“ Serkan Tutar taktéž sklidil velký úspěch a diváci si několikrát vyžádali jeho opětovný návrat na jeviště. Z českých, na festivalu zastoupených tanečních hvězd, je nutno zmínit alespoň Katku Krejčovou, čerstvou vítězku dvou mezinárodních soutěží v orientálním tanci – v Káhiře a Berlíně a Karolinu Idrisovou, choreografku a vedoucí skupiny Matahari Group, která si v červnu přivezla druhé místo z festivalu v Berlíně v kategorii skupin.

V programu večera také zazářili vítězové 3. ročníku soutěže profesionálních tanečnic a skupin v orientálním tanci, kterými se v pátek večer stala Monika Košárková z Brna v kategorii sólových tanečnic a skupina Matahari z Prahy v kategorii skupinových vystoupení. Divokou kartu a tedy možnost se představit divákům večerní show v páteční soutěži získala srbská tanečnice Leila a taneční skupina Plesna Skupina Nefertiti z Chorvatska. Neméně zajímavá byla také vystoupení vítězů Taneční videosoutěže vyhlašované v rámci festivalu Let´s Dance 2009 v kategorii tribal a orientální tanec, kterými se letos stali tanečnice Warda z Českých Budějovic (orient sólo), skupina Matahari (orient – skupina) a skupina Djamila Ruya v kategorii tribal – skupina.

www.letsdance.cz

FOTOGRAFIE:
Khaled Mahmoud
Katka Krejčová
Serkan Tutar
Matahari Group
Rachel Brice
Závěrečné defilé
Foto: Centrum Tance - Aleš Radikovský

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Vždy máme na výběr!

Není důležité, co se kolem nás děje, ale jak to člověk přijme. Protože vždy máme na výběr! A náš život je přesně takový, jaký si vybereme.
Profil blogu
Profil blogu "Let´s Dance 2009: 1001 tvář orientu"
Profil blogu
Založen:
13.8.2009 13:18:04

Přístupů:
4791

RSS:
Toplist