Jak zařídit ložnici v malém bytě

- Jak zařídit ložnici v malém bytě
Vyšlo v blogu:  Můj blog- dům a bydlení

Jak zařídit ložnici v malém bytě

07.12.23, 11:45, autor: Glorie , Hodnocení: -
Zařizování malé ložnice je někdy jako skládanka, kde se snažíte umístit všechny kousky tak, aby vytvořily harmonický celek. V prvním kroku se zaměřte na využití prostoru pod postelí. Postel s úložným prostorem není jen praktická, ale i efektivní. Sezónní oblečení, boty nebo přikrývky mohou zmizet pod postelí, uvolňujíc tak místo v ostatních částech ložnice.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Vytvořte iluzi světla a dojem většího prostoru

Optické triky mají ve světě malých prostorů zázračnou sílu. Volba světlých barev na stěnách je dalším trikem, který otevírá místnost a dodává jí vzdušnost. Kombinace světlých odstínů s jemným vzorem na stěně nebo tapetou vytvoří moderní a prostorný vzhled. Často se mluví o tom, že by zrcadla neměla být do ložnice umisťována, ale neplatí to vždy. Zrcadla, strategicky umístěná proti oknu nebo na šatní skříň, odrážejí světlo a vytvářejí dojem většího prostoru. Odraz světla ale může být nežádnoucí v případě, kdy nemáte v ložnici úplnou tmu- toto je třeba brát v potaz a umístění zrcadel korigovat, případně v ložnici vytvořit temnější prostoředí. A jak celou ložnici barevně sladit a dekorovat? Nápadů jsou na internetu spousta- můžete se například podívat na obrázky google, na pinterest, nebo povídání o rekonstrukci malé ložnice na chatě.

Praktičnost je v malých prostorech velmi důležitá

Při výběru nábytku dejte přednost praktičnosti. Skládací stoly nebo noční stolky s úložným prostorem jsou nejen stylové, ale i funkční. Samozřejmostí by měla být postel s úložným prostorem, do které můžete schovat všechno možné od lůžkovin až po složený balkonový nábytek. Minimalismus se stává v malé ložnici vášní. Omezte se na jednoduché linie a vyhněte se přeplňování místnosti zbytečnými kusy nábytku. Místo toho hledejte multifunkční kusy, které splní více účelů.

Textilie dodají jemnost a teplý prvek nejen do ložnice

Textilie jsou tím tajemstvím, které přidá do vaší ložnice osobní dotek. Pohodlné polštáře, hebké přehozy nebo kvalitní koberec pod postelí přidají do místnosti nejen dojem útulnosti, ale také osobního stylu. Experimentujte s barvami a vzory, abyste vytvořili prostor, který bude odrazem vaší osobnosti. Pokud chcete mít ložnici jako z katalogu, je třeba správně volit barvy tak, aby k sobě seděly- snažte se zvolit jednu barvu hlavní a druhou vedlejší. Do těchto barev pak budete koncipovat jednotlivé prvky a dekorace.

Malý byt nemusí znamenat malé možnosti

Nakonec si vezměte na vědomí, že malý byt neznamená omezené možnosti. S kreativním přístupem a vhodnými úpravami můžete vytvořit ložnici, která není jen efektivní ve využití prostoru, ale také vizuálně působivá. Nebojte se prozkoumávat různé styly a hledat inspiraci, abyste si vytvořili malý, ale dokonale útulný koutek.

 

A kam dále? Přečtěte si např. článek o tom, jak zajistit kvalitní spánek ve Vaší ložnici.

 

 

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Valentýnské opojení

Lidský cit jménem láska má svoje oficiální místo v kalendáři. Je jím 14. únor - svátek všech zamilovaných, známý také pod jménem svatý Valentýn. Ke společné romantické večeři se svým miláčkem můžete připravit míchané soft drinky. Určitě budete opilí velkou láskou, ale míchanými koktejly rozhodně ne!
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Můj blog- dům a bydlení"
Profil blogu
Založen:
29.4.2022 13:09:12

Přístupů:
2307

RSS:
Toplist