Jak být i v horku za dámu, aneb letní profesionální šatník

- Jak být i v horku za dámu, aneb letní profesionální šatník
Rubrika:  Krásná

Jak být i v horku za dámu, aneb letní profesionální šatník

13.07.21, 00:01, autor: Michaelle
Léto stále neřeklo své definitivní sbohem, a tak v současnosti prožíváme horké dny, které by měly trvat až do poloviny týdne. Vedle toho, jak horko přežít ve zdraví a vyhnout se dehydrataci, kolapsu, únavě nebo bolesti hlavy řešíme nejčastěji i náš šatník. Respektive to, jak se do parných dnů nejlépe obléci. Tak, abychom byly za dámy a přitom nám nebylo neúnosné vedro, ani jsme se nedopustily módního nebo společenského faux pas. Zjistěte proto, jak se ve vedrech nejlépe obléci a na co bychom měly raději zapomenout.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Pomůže správná volba materiálu


Volba vhodného materiálu oděvu je základ. V parném dnu nám totiž může pomoci, a nebo naopak uškodit právě materiál. Co na plat, že máme na sobě hezkou elegantní halenku, když nám nepřeje materiál, který je neprodyšný a nesavý. Ten totiž dokáže horký den změnit skutečně v peklo, kdy se cítíme na omdlení, dehydrovaní, nadměrně zpocení a unavení.Je proto ideální se při výběru oblečení pro horké dny zaměřit na oděvy z lehkých, prodyšných materiálů, které dobře sají pot. „Tyto požadavky nejlépe splňují materiály přírodní – bavlna, len a hedvábí. Zejména ženy, ale i muži ve vyšších pozicích, kteří musí nosit kostýmky a obleky, by na kvalitě materiálu neměli šetřit. Polyester vypadá velmi hezky, ale není dostatečně prodyšný a pohodlný. Hodí se proto lehká obleková vlna, která má tu jedinečnou vlastnost, že v zimě hřeje a v létě chladí“ vysvětluje Hana Vydrová, odbornice na oblékání a etiketu.

 

 

 

 

 

Co na sebe do města


Jak se obléci do práce nebo na večírek či odpolední party ještě dokážeme relativně dobře zvládnout. Jak se ale vhodně obléknout do města je mnohdy náročnější. Právě v horkých dnech padají totiž často všechny zábrany, a tak v obchodech či dopravních prostředcích můžeme potkat muže ve slušivých bermudách a tílku dávající na odiv své pivem vytvarované břicho. Chybí už jen ponožky v sandálech a je, jak se lidově říká, vymalováno. I když se právě čeští muži snaží svět přesvědčit o tom, že ponožky v sandálech jsou módní, opak je pravdou.„Ponožky do sandálů se nenosí, což ženy téměř stoprocentně respektují, ale čeští muži se s tímto faktem doposud nesmířili. Jejich argument je, že se jim naboso potí nohy. V tomto případě je lepší sandálů se vzdát a nosit raději mokasíny nebo sportovní obuv, do které si ponožky mohou bez obav vzít,“ dodává Hana Vydrová.Co si tedy do města obléci? Určitě nic nezkazí dlouhé lehké bavlněné kalhoty s košilí nebo polokošilí, mokasíny nebo sandály naboso.Ale i ženy stále překvapují odvahou, s jakou se v horku odhalují. Mladé dívky, které si mohou dovolit chodit bez podprsenky, vypadají dobře v šatech nebo tričkách se špagetovými ramínky. „Je-li však dáma tělnatější a neváhá si pod tento typ oblečení obléknout prádlo, je výsledný dojem velmi neestetický. Prádlo by nemělo nikde vykukovat nebo prosvítat. Nepříliš vábně působí také podprsenka „push up“, kterou si žena oblékne pod obepnutý top. Tyto podprsenky jsou určeny k nošení triček a šatů s větším výstřihem, ve kterém vyniknou oblé tvary. Pod hladké oblečení však není tato podprsenka vhodná,“ říká Hana Vydrová.

 

 

 

Světlé materiály a spodní prádlo


Viditelné spodní prádlo však není estetické ani pod halenkami a jinými světlými oděvy. Zvláště pakliže jde žena na společenskou událost nebo jednání je prosvítající spodní prádlo nežádoucí.Pomoc v této situaci může takzvané neviditelné tílko tělové barvy, které zvládne spodní prádlo skrýt a i pod nejtenčími materiály neprosvítá. Ideální je úpletové neviditelné tílko nebo tričko, které dokáže zároveň sát pot. Člověku pak není takové horko a hlavně se na oblečení neobjeví neestetické propocené skvrny.

 

 

S "viditelným" a "neviditelným" spodním prádlemZcela nežádoucí je pak chození takzvaně „na ostro“. Jednak je takovýto způsob oblékání nehygienický a také nekultivovaný. U mužů navíc hrozí riziko prosvítání ochlupení na hrudi, což také na celkovém estetickém dojmu nepřidá. Varianta tílka tělové barvy je v takovýchto situacích skutečně nejlepší řešení, mělo by však být bezešvé, takové které není pod halenkou a košilí znatelné.

 

 

 

Důležité detaily – na co si dát pozor


Zapomínat bychom však neměli ani na takzvané druhotné záležitosti. Jedná se zejména o dokonalou depilaci. Nesmíme opomenout fakt, že v horku přece jen ukážeme více než jindy. A tak depilace nohou, ale hlavně podpaží je už pro ženu společenskou nutností.Zásadní je i použití deodorantu. Jednak z důvodu pohlcení pachu, ale i pro to, že kvalitní deodorant po ranní sprše pomůže překonat horko a dodá pocit dlouhodobé svěžesti.

 
Zdroj: TZ. Archív 2014
 • Inna 17.03.19, 06:35

  Rozbalit 1. Šaty

 • Inna

  Já přes léto nosím jenom šaty. Když je vedro, tak se nic jiného nosit stejně nedá. Mám jich doma docela dost, protože nakupuji v second handu https://www.onlinesekac.cz/second-hand-damske-saty-kratke/c-13 , kde jich mají velký výběr a nejradši bych měla doma skoro všechny.

 • Lenča 06.07.19, 20:58

  Rozbalit 2. šatník

 • Lenča

  Moc pěkně napsané. Taky se snažím přes léto nosit jen lehké věci. Toto léto jsem si třeba dost oblíbila právě letní šaty. Ty jsou podle mého na to horko, co je teď venku úplně ideální. Dřív by mě asi jen tak nenapadlo jít ven v šatech, inspiroval mě k tomu totiž jeden článek v tomto módním magazínu: https://www.modadnes.cz/

 • Adriana 29.06.20, 00:14

  Rozbalit 3.

 • Adriana

  Lehké oblečení je v létě základ. Já sama ho už taky pomalu začínám vytahovat. I na doma. Je ale pravda, že letos asi budeme horko u nás doma snášet trochu lépe, protože jsme si nedávno domů konečně pořídili klimatizaci od https://www.m-klima.cz/

 • Krista 13.07.21, 17:24

  Rozbalit 4.

 • Krista

  Já jsem vždycky dbala na to, abych na sobě měla kvalitní materiál. Spíš bavlněné, žádnou syntetiku. V létě pokud to šlo, tak šaty, nebo sukni a halenku. Teď jsem těhu a docela hodně zápasím s tím, že se buďto do ničeho nevejdu a nebo pak vypadám jak soudek. Nakonec jsem si sehnala se slevou z www.slevovykupon.net vyloženě těhu šaty a světě div se! Vypadám normálně :D

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1335127

RSS:
Toplist