Gynekolog znásilnil pacientku při prohlídce na gynekologickém křesle?

- Gynekolog znásilnil pacientku při prohlídce na gynekologickém křesle?
Rubrika:  Rozhněvaná

Gynekolog znásilnil pacientku při prohlídce na gynekologickém křesle?

30.06.09, 15:05, autor: Plavovláska
Mostecká policie šetří oznámení 21 leté dívky, která tvrdí, že ji znásilnil gynekolog během prohlídky na gynekologickém křesle. Ja to skandální obvinění. Současně ale těžko uvěřitelné.

Čtenost -   Diskuze: (28
 

Co se stalo?

21 dívka oznámila na policii, že  ji během vyšetření v pátek dopoledne znásilnil gynekolog. Podle deníku Blesk doslova řekla:

„Byla jsem na prohlídce. Ležela jsem na gynekologickém křesle. Najednou jsem ucítila, že do mě proniká... Lekla jsem se a seskočila. Lékař stál přede mnou obnažený ..."

 

Lékař jí pak údajně tvrdil, že když s tím někam půjde, tak že jí nikdo neuvěří a on že z ní udělá hysterku.

 

Dívka se svěřila matce a příteli, který si to šel s doktorem hned vyřídit, ale údajně ho už v ordinaci nezastihl. Matka byla pohotovější a poslala dcerku na Policii. (Proč mám právě v této chvíli vtíravý pocit, že by se lidi neměli tak zarytě koukat na televizní seriály jako je například Ordinace v Růžové zahradě? Nebylo tam právě nedávno něco o vymyšleném znásilnění v rámci jakési pomsty?)

 

Je to podivný případ a člověk ve skutečnosti neví jak se k němu postavit. Ono to možná takto proběhlo, ale možná ne a my se nikdy pravdu nedozvíme. Proč? No protože se zdá, že tam byli jen oni sami dva. Lékař a pacientka. Každý bude zřejmě tvrdit něco jiného a prokázat opak bude zhola nemožné. Pokud to nedopadne jako v telenovele a jeden z nich se nepřizná.

 

Ale možná se ani není k čemu přiznat. Zkusme se na to podívat. Co se mohlo stát? Je možné, aby oba mluvili pravdu?

 

 


Představme si variantu A:

 

Dívka si myslí, že mluví pravdu. Gynekolog během prohlídky zasunul do dívky "něco". Zaměrně používám slovo něco, protože musíme vzít v úvahu fakt, že lékař mohl do dívky zasunout prst. Toto pohmatové vyšetření ke  gynekologickému vyšetření patři - ostatně, věnovali jsme se tomuto problému na Ženě X nedávno v článku Gynekologické vyšetření.

 

Dívka se domnívá, že gynekolog do ní zasunul penis. Je o tom bytostně přesvědčena a seskočí z křesla a začne v panice vyvádět. Cítí se mizerně a poníženě, je vyděšená a dezorientovaná. Vidí skutečně obnaženého gynekologa? Nebo si ho tam dosadila až když se jí na to ptá policie? Nedejte se mýlit. Člověk ve stresu odpřisáhne to čemu věří, ne to co skutečně viděl. A dívka přece věří tomu, že se ji lékař právě pokusil znásilnit. Takže prostě obnažený být musel. Ona nelže, ona tomu věří.

 

Gynekolog je mírně řečeno překvapen z reakce pacientky. Ale dělá tuto praxi už řádku let a ví, čeho je žena schopna. Snaží se ji uklidnit a použije slovo hysterická třeba takto: "Slečno nebuďte hysterická, vždyť nic se nestalo..."

 

Ovšem děvče v rámci paniky a skutečné hysterické ataky, které je ve stresu vystavena, se domnívá, že doktor jí vyhrožuje. Slyší jen slovo "hysterická". Doktor o ní řekne, že byla hysterická a nikdo jí to neuvěří. Ale ona si opravdu myslí, že se jí to stalo! Naprosto příšerná situace. Když půjdou oba na detektor lži a budou vyprávět přesný opak, budou mít oba pravdu. Lékař řekne pravdu a slečna řekne to, čemu uvěřila.

 

Závěr: Pro mě je tato varianta nejvíce uvěřitelná. Je pochopitelná. Je obhajitelná.

 


 

Varianta B:

Dívka mluví pravdu. Gynekolog do ní během prohlídky zasunul penis. Zasunul, soulož nedokončil, nedopustil se žádného násilí, takže znásilnění bude jen velmi těžko prokazatelné a on to samozřejmě ví. Vždyť je v této oblasti odborník.

 

Děvče seskočí z lehátka a začne vyvádět. S tím ovšem zvrhlý lékař musel počítat. Proto má pohotově připravenou vyhrůžku o hysterii - Nikdo vám neuvěří, jste hysterka.

 

Závěr: Je to možné, ale věřit se mi tomu nechce. Vyvstává otázka - kde byla zdravotní sestra? Vím naprosto jistě, že gynekologickému vyšetření sestra přítomná bývá právě jako ochrana obou - tedy lékaře i pacientky. To by trochu mohlo naznačovat, že se lékař rozhodl využít situace beze svědků a udělal by to. Ale ... Lékaři o přítelkyně a milenky zpravidla nouzi nemají. Na nahotu jsou zvyklí a gynekolog vidí rodidla ženy během pracovní doby řádově v desítkách za den. Nevidím jediný důvod, proč by něco takového udělal. Proč by riskoval svou kariéru? Možnost, že někdo něco uslyší, někdo přijde je příliš vysoká.

 


 

Varianta C:

Dívka nemluví pravdu. Nestalo se to. Vymyslela si to, aby mohla doktora třeba vydírat.

 

Závěr: Proč by to dělala? Poněkud dobrodružná představa začínající kriminálnice, která se rozhodne vydírat ubohého leč bohatého gynekologa, je opravdu hodně přitažená za vlasy. Proti tomu nakonec mluví i fakt, že s tím skutečně na policii šla. Gauneři se zpravidla k takovým tahům neuchylují. Spíš by se svým kumpánem doktůrka někde v podchodu pěkně zmydlili a slíbili mu pokračování, kdyby nezaplatil. Dívka ale na policii šla. Tato varianta je pro mě hůře uvěřitelná.

 


 

Varianta D:

Dívka nemluví pravdu. S lékařem měla již dříve nějaké "techtle" a možná dokonce i "mechtle". Domluvili si spolu rande v ordinaci (v dopoledních hodinách není přítomna sestra!!!) za účelem sexuálních hrátek. Doktor je rozumný a proto samozřejmě použije gumu. Slečna po akci začne být přítulná a dožaduje se nějakého dalšího konání a pokračování, ale lékař už si své vykonal a slečnu pošle do háje. Vždyť takových se mu na křesle vystřídá spousta, tak proč  zrovna tuhle nějak privilegizovat? Prostě si oba udělali co chtěli, jen každý měl jiné důvody a očekávání.

 

Slečna nepřenese přes srdce uraženou ješitnost a jde se mstít. Nejdřív pošle svého přítele, už s vymyšlenou báchorkou o obtěžování, aby doktora přizabil. Ten ho ale nenajde. Tak dají s mámou hlavy dohromady a v rámci telenovelového scénáře vymyslí "kolo".


Závěr: Tato varianta je pro mě uvěřitelná hned jako druhá po variantě A. Vím co touha po pomstě dokáže. Mstící se žena je schopna úplné sebedestrukce, jen aby viděla "toho, který jí tak ublížil" trpět. Kdopak asi volal do Blesku? Zdrcená, znásilněná, ponížená žena? Ne, ne. Kdo někdy příšel do kontaktu se skutečně znásilněnou ženou ten ví, že ty svůj zážitek a svoje fotografie na úvodních stránkách bulváru vidět nechtějí.

 


 

Je to velmi složité a pravdu se asi nikdy nedozvíme. Bude to stále jen tvrzení proti tvrzení. Nejsou svědci, nejsou stopy. Ale i kdyby se nakrásně podařilo jednomu nebo druhému vinu prokázat, ještě stále to nic neznamená. Protože jak říká moje kamarádka advokátka - není důležité co se doopravdy stalo, důležité je jen to, co se podaří u soudu prokázat. Vždyť přece dobře víme, že i rozhodnutí soudů různých instancí jsou kolikrát protichůdná. Prostě podle toho, jak se právě podaří daného soudce o té své verzi přesvědčit.

 

A pravda? Ale no tak přátelé, nekoukejte tak na tu televizi!

 

 

ANKETA: Myslíte si, že nejblíže ke skutečnosti má varianta:

Hlasuj pro možnost A
Hlasuj pro možnost B
Hlasuj pro možnost C
Hlasuj pro možnost D

Celkem: 909 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 • Ratata 10.07.09, 13:07

  Rozbalit 9. No tak je to jasný

 • Ratata

  Jestli jsou to .... pak je jasný že doktor je pěkný chudák!!! Mrchy cizopasný!

 • ..... 12.07.09, 00:25

  Rozbalit 10.

 • .....

  Nevím a řešit to je na jiných, ale po pravdě, vemte partnerku a ať se položí. Zkuste si sednout před její roztažené nohy. Po chvíli uznáte, jako já, že školní sen je blbost a že to zrovna estetické povolání není. To nemluvim o nějaké erotice. A pak si ten článek přečtěte znova.

 • Klára 16.07.09, 12:31

  Rozbalit 11. Vše je možné

 • Klára

  Myslím si , že pokud se to opravdu stalo prokáže to odborné vyšetření. Na štěstí je spolehlivé. Dneska se stát může cokoliv.

 • Monika 21.07.09, 10:05

  Rozbalit 12. Malcome Malcome, ty ubožáku (ubožačko)

 • Monika

  Malcom X - už z Tvého jednání a psaní to vyplývá, že Ti jde jen o jedno. Takže ty si věř čemu chceš, rozhodně z Tvého jednání tady Ti nejde o nic jiného než o to, jak zneuctit doktora a vytřískat z něho nějaké prachy. Toť vše

 • Monika 21.07.09, 10:09

  Rozbalit 13. Re: Pravda

 • Monika

  Anita, po pravdě? Ano, poslala bych tam i přes tyto hanebné kecy a lži svoji dceru. Ze svojí zkušenosti vím, jak u tohoto doktora probíhají kontroly, takže nemám cenu o tomto vůbec přemýšlet.

 • severocech 26.07.09, 05:21

  Rozbalit 14. pravda

 • severocech

  je to pravda vim zase ja ze toho vidi hodne proto hleda spestreni gynekolog u nas zase rada mlati ciganky pres pysky no a

 • iveta 04.08.09, 16:48

  Rozbalit 15. jak si přivydělat?

 • iveta

  nebuďte na ní zlý,myslý si,že si může přivydělat na Kanadu,to my "bílý" nedokážeme.A pomluva pro romy nic neznamená,možná jí to spolknou i vyšetřovatelé,ale já o tom pochybuji.K panu doktorovi chodím na kontroly a vím jak je seriozní člověk.

 • Eda 12.08.09, 15:20

  Rozbalit 16. nedělejte si iluze

 • Eda

  spousty ( ne všichni !) gynekologů jsou prasata a úchyláci, z tohoto důvodu to taky šli dělat, je to něco jako vedoucí různých táborů, skautských oddílů, sportovních trenérů.bylo to tak, je to tak a vždy to tak bude, dívkám a dámám doporučuji navštěvovat doktorky ženy a nebo lety prověřené doktory ve věku 70 a více let :-))

 • šakal 15.08.09, 21:05

  Rozbalit 17. svině doktoská

 • šakal

  jako příbuzný ženy zneužité u gynekologa bych jej ihned zlikvidoval-fyzicky. Rodino ozvěte se mi!

 • gaga 19.08.09, 06:17

  Rozbalit 18. ...technicky téměř neproveditelné...

 • gaga

  ..bez komentáře...

 • gaga 19.08.09, 06:20

  Rozbalit 19. ...technicky neproveditelné...

 • gaga

  ...bez komentáře...

 • blucek 17.04.10, 08:22

  Rozbalit 20. jste to ale lidi...

 • blucek

  ..znate toho pana doktora? Hlavne vy chlapi!!! K tomu panu doktorovi chodi uz druha generace mladych zen. To, ze on jeden z mala lekaru byl ochoten prijmout pro velky zajem pacientek i romske pacientky - se mu nyni v te negativni strance vratilo - co ocekavate od te nasi stale vice protlacovane romske mensiny?..... zkuste jim podat ruku VY..... povime si potom dale.....

 • tptXsiYwlTlFoRuv 01.11.11, 04:07

  Rozbalit 21. OWlRAeUomwBNQE

 • tptXsiYwlTlFoRuv

  Ya learn somiehtng new everyday. It's true I guess!

 • noNWaLnEeemMqnBUC 01.11.11, 16:09

  Rozbalit 22. kGxebEua

 • noNWaLnEeemMqnBUC

  U6lcId <a href="http://maufxythzluo.com/">maufxythzluo</a>

 • SXiwjpTNt 03.11.11, 14:09

  Rozbalit 23. YLclRzcZimnXXYnR

 • SXiwjpTNt

  c7np1n , [url=http://fxquzambxhdy.com/]fxquzambxhdy[/url], [link=http://nvzyrermuwnl.com/]nvzyrermuwnl[/link], http://dpywwalpvuff.com/

 • Monika 11.06.12, 17:44

  Rozbalit 24. rada

 • Monika

  Každá žena by si měla vzít sebou na gynekologickou prohlídku třetí osobu např. sestru,matku, manžela a nemůže se nikdy nic podobného stát ať ze strany doktora nebo pacientky !!!! Mám dojem že každá žena na to má právo !!!!!

 • ja 01.02.14, 02:09

  Rozbalit 25. pravdu znaji jen oni dva

 • ja

  proc to resit? pravdu se nikdo nedozvi, znaji ji jen oni dva.
  zazila jsem totez. rozdil byl jen v tom, ze pote se z nas stali milenci (a nasledne manzele).
  ano, pro gynekoloka je to sice jenom prace, ale na druhou stranu, stale zustava byt muzem. :-)

 • Aneta 03.03.14, 03:00

  Rozbalit 26.

 • Aneta

  Chodím na gynekologii už několik let a nikdy(skutečně nikdy, ani při první prohlídce na které jsem byla s matkou) u mého vyšetření nebyl někdo třetí. A jinak si myslím, že je až do očí bijící ovlivňování Vašeho článku čtenářů. Podle mě znásilněna byla, ale prostě se to nikde nedohledá. Ženská z toho trauma a doktor vyváznul.

 • Martin 07.03.14, 16:51

  Rozbalit 27. Něco nového o tom případu

 • Martin

  http://jenprozive.blogspot.cz/2013/12/gynekolog-prekvapil-mladou-pacientku.html

 • David 13.11.17, 23:24

  Rozbalit 28. chlap gynekolog je špatně !!!

 • David

  Chlap na gynekologii nemá co dělat, je ostuda, že to vůbec dovolíme, je to potupa pro tu ženu, tak i pro její ho muže, určitě se nikomu nelíbí, že cizí chlap sahá pod kalhotky našim ženám, milenkám či dcerám, že je svlékají, strkají do nich prsty, někdy je svlékají úplně do naha včetně prsou a mnohdy dochází i ke zneužívání, ale dokažte to gynekologovi !!! Je to špatný systém, v zahraničí na západě pokud není lékař žena a je tam chlap, tak při každé prohlídce žena vypnuje dotazník, zda u vyšetření nechce doprovod a pokud ho nemá, tak zda chce mít u toho alespoň sestru, ale u nás to tak není, hodně kamarádek vypovídalo, že jim lékař-chlap sahá na klitoris, prý zkouší citlivost..top je přeci znásilnění, další zase, že nestrpí, aby žena při prohlídce měla sukni, že prý musí být úplně nahá, prostě hrůza, je to největší zásah do svobody a intimity jak dotyčné ženy, tak její celé rodiny, měl by se změnit systém a udělat velmi přísná pravidla, nenarodil jsem se, aby mi někdo svlékal ženu proti mé vůli, to stejné je i v porodnictví, navíc studium medicíny ještě nikdy nikoho nezbavilo sexuální vnímavosti a sexuálního pudu !!!! nenechme si to....lékař je člověk jako každý jiný, chlap jako chlap, mělo byt tam být velmi přísné tresty !!!!

 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1375874

RSS:
Toplist