Domácí recepty proti akné

- Domácí recepty proti akné
Rubrika:  Krásná

Domácí recepty proti akné

27.04.21, 00:00, autor: Michaelle
Akné netrápí jen miliony mladých dívek. Dokáže pěkně potrápit i dospělé ženy, vzláště, když máme své dny. A nejen tehdy, stačí nějaká hormonální nerovnováha, či psychický stres a jsme "opupínkované"....

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jak si od takového výsevu pomoci doma s použitím lehce dostupných, ale přesto vysoce účinných surovin?

 

Připravte si směs: soda bikarbona a voda. Smíchejte to do pasty, aplikujte na pleť a nechejte působit 15 minut. Opláchněte roztokem v poměru: 8 dílů vody a 1 díl jablečného octu.Bylinky s protizánětlivým účinkem:
 

Petržel - použijte nálev čerstvé petrželi k omývání pleti.

 

Odvar z máty představuje výborný antiseptický prostředek na akné. Lze jej použít k omývání pleti.

 

Česnek - Očistěte a vymačkejte 8 stroužků česneku. Aplikujte na pleť a vyhněte se oblasti očí! Nechejte působit 5 minut. Opláchněte teplou vodou. Ukončete umytím pomocí pH balanceru. S česnekem ovšem opatrně - bývá na něj často alergie!Rozřeďte citronovou šťávu s vodou. Tato kombinace má výborné účinky proti bakteriím, léčí záněty a zlepšuje krevní oběh.

 

Víno - Na vyrážky a nečistoty je výborné použít víno pomocí vatového tamponu. Bílé víno je vhodné pro čistou a světlou pleť, červené víno pro tmavší typy.

 

Po umytí opláchněte pleť některým z níže uvedených odvarů:Heřmánkový – čistící účinek


Řebříčkový – eliminuje toxiny a bakterie


Kopřiva – antiseptické účinky


Levandule – antiseptikum


Máta
– desinfekční, působí proti bakteriím

 


Připravte si vlastní měsíčkovou mast. Pravidelné používání snižuje počet zánětů a urychluje hojení. Další možností je odvar z měsíčku, který se aplikuje jako obklad na pleť. V případě problematické pleti na zádech anebo na jiné části těla je vhodná příprava koncentrovaného odvaru z měsíčku do koupele.

 

Chlorella poměrně účinně řeší problémy s pokožkou. Jde o sladkovodní zelenou řasu, která pomáhá zlepšovat záněty v pokožce, například zánětlivé projevy. Tím se eliminuje vznik červených flíčků v obličeji. Chlorella pomáhá také i při ekzémech a dalších kožních onemocněních.

 
Zdroj: krasojízda.cz, Archív 2011
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1304473

RSS:
Toplist