Čistá pračka = čisté prádlo

- Čistá pračka = čisté prádlo
Rubrika:  Praktická

Čistá pračka = čisté prádlo

10.05.21, 00:00, autor: Plavovláska
Potřebujete vyčistit pračku? Jednou za čas to prostě potřeba je. Jenže jak na to? My to víme, poradíme ....

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Mnohé z nás už jistě zažily ten okamžik, kdy při otevření pračky ucítíme divný pach. Masírované reklamou také mnohé z nás neváhaly a zakoupily předražený Calgon, aby zjistily, že ono to zase tak moc nepomohlo. Nevěšte hlavu, máme řešení z první ruky. Od opraváře praček! Ne toho z reklamy, toho skutečného :)

 

Potřebujete:

 

1 kg krystalové sody (koupíte v drogeriích nebo zahrádkářských potřebách)

1 l  Kvasného lihového octa 8%

 

Postup:

Připravíte si roztok sody tak, že rozpustíte sodu v horké vodě. Těsně před použitím. Do bubnu pračky nalejete 3-4 l vody a přidáte sodný roztok. Pračku zavřete a spustíte nejdelší program bez předpírky na 95 stupňů Celsia.

 

V průběhu praní může obsah mírně pěnit, to se čistí všechny zbytky prášků a aviváže.

 

Po ukončení programu vyčistíte filtr a postup zopakujeme s tím, že tentokrát použijeme ocet. Celý litr nalijeme do otvoru na prášek. Ocet zniči nečistoty a plísně nahromaděné v nepřístupných místech. Opět zapneme na nejdelší program na 95 stupňů bez předpírky.

 

Tento postup je třeba opakovat 2x ročně

 

 

Tip:

Ocet je možné přidávat bežně do praní. Litr octa na jedno praní zbaví vaši rodinu plísní a zápachu. Pokud máte obavy, že bude z vašeho prádla cítit pro změnu ocet, tak vás mohu ujistit, že tomu tak není.

 

Nepoužívejte průmyslově vyráběnou aviváž. Obaluje vlákna textilu a prádlo po ní šediví. Zkuste si ji vyrobit sami podle našeho návodu:

 

Domácí aviváž

 

 

 

Nekupujte ani prášky 2v1. Tedy ty, ve kterých už je aviváž přidaná.

 
Zdroj: Archív 2014
 • KamSsa1 . 19.10.19, 23:30

  Rozbalit 1.

 • KamSsa1 .

  To mě se před pár dny pračka rozbila, a tak na čisté oblečení na chvilku můžu zapomenout. Naštěstí jsem si přes https://www.bezvamoney.cz/rychla-pujcka-ihned/ dohodla rychlou půjčku, takže snad budu mít brzy na účtu peníze na novou pračku.

 • Alena 28.04.20, 03:52

  Rozbalit 2.

 • Alena

  Musím souhlasit. O pračku je potřeba se řádně starat. Já nedávno ale řešila trochu jiný problém spojený s praním. Konkrétně se týkal prádelního koše. Ten se nám totiž doma rozbil a nebylo kam dávat špinavé prádlo. Naštěstí se mi to ale podařilo vyřešit a objednala jsem nový z https://www.emako.cz/pradlo/ Ten je dokonce i o něco větší, takže se jen tak nezaplní.

 • Radka 31.03.21, 08:48

  Rozbalit 3. Čistá pračka

 • Radka

  To je pravda. My máme už hodně starou pračku, takže už není tak čistá. Snažím se ji pravidelně čistit, tak se mi ji daří udržovat stále relativně čistou. Hodně mi také pomohlo, že jsem přestala používat aviváž. Sice nám díky ní prádlo krásně vonělo, ale zase jsem měla pračku hrozně zalepenou. Kamarádka mi pak poradila, ať si objednám vůně na textil z https://www.doma-stylove.cz/ , díky kterým nám prádlo taky krásně voní :-) .

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1030939

RSS:
Toplist