Václav Havel poslal Táně Vilhelmové danajský dar – svou knihu v gruzínštině

- Václav Havel poslal Táně Vilhelmové danajský dar – svou knihu v gruzínštině
Rubrika:  Ze společnosti

Václav Havel poslal Táně Vilhelmové danajský dar – svou knihu v gruzínštině

14.07.11, 10:14, autor: Kočička
Knihu „Prosím, stručně“ vydanou v gruzínštině věnoval Václav Havel herečce Tatianě Vilhelmové. Neobvyklou pozornost v neobvyklém jazyce jí jménem Václava Havla předal Filip Smoljak, ředitel Muži a ženy o.p.s. a také iniciátor projektu Danajský dar.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Ten spočívá v předávání dárků mezi významnými osobnostmi  - cílem akce je upozornit na význam dárcovství.  Knihu s malebnými gruzínskými literami a Havlovým osobním věnováním, převzala herečka přímo na scéně Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě. Tam nyní vystupuje jako Kateřina v komedii Zkrocení zlé ženy.Jak vysvětlil Filip Smoljak, prvním příjemcem Danajského daru byl v únoru 2011 právě exprezident Havel. Po převzetí obrazu Lukáše Vrbase, mladého malíře s diagnózou DMO, ihned uvedl Táňu Vilhelmovou jako tu osobu, jíž by chtěl štafetu Danajského daru předat. „Táňa je pro Václava Havla herečkou, kterou upřímně obdivuje,“ řekl Smoljak. „Pozornost od Václava Havla mě moc potěšila, protože si ho velmi vážím“, reagovala Tatiana Vilhelmová, kterou Havlův dárek rozveselil. Ohledně dalšího obdarovaného si vzala pár dní na rozmyšlenou.Smyslem projektu Danajský dar j podle Smoljaka rozvíjet dárcovství mezi významnými lidmi. Takto poctěný člověk zároveň získává povinnost dát dárek někomu dalšímu, ať už z okruhu svých blízkých přátel nebo vzdálených idolů. „Muži a ženy, o. p. s., hlavní organizátoři celé akce, si budou vždy pokládat za čest pomáhat danajským dárcům s vymýšlením či výrobou daru a jeho předáním,“ dodal Smoljak, jehož sdružení jinak významně pomáhá s pracovním uplatněním osob se zdravotním postižením. Od společnosti Muži a ženy proto herečka dostala i zmenšeninu původního obrazu Lukáše Vrbase pro Václava Havla a k němu i lupu – na prohlížení obrázku i jako symbol kompenzačních pomůcek pro handicapované.Předání knihy na Shakespearovských slavnostech neproběhlo náhodou: vznik známé divadelní přehlídky pod širým nebem inicioval začátkem 90. let právě Václav Havel, který jako prezident otevřel Pražský hrad mnoha akcím z oblasti kultury a umění. První hra od Williama Shakespeara – Sen noci svatojánské v režii  Jana Kačera – se tak v Nejvyšším purkrabství hrála už v červenci roku 1990.

 

 

 

Více na www.shakespeare.cz a www.muziazeny.cz

 
Zdroj: TZ
  • Mathias Matteo 26.06.22, 17:25

    Rozbalit 1. christopher09kimberly@gmail.com

  • Mathias Matteo

    My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

    View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
388331

RSS:
Toplist