To nejlepší z regionů ochutnáte na Regionfestu

- To nejlepší z regionů ochutnáte na Regionfestu
Rubrika:  Kulturní

To nejlepší z regionů ochutnáte na Regionfestu

18.10.10, 00:00, autor: Madeléne
Nejlepší potraviny od malých výrobců a pěstitelů teď poznáte podle nové značky. Nesou ji už desítky výrobků od sýrů až po zeleninu. Ochutnat a nakoupit je můžete za pár dnů třeba v Praze.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Výborná  zpráva pro všechny ctitele čerstvých domácích potravin přišla z ministerstva zemědělství. V prvním ročníku projektu Regionální potravina odborné poroty ocenily nejlepší potraviny od menších výrobců a pěstitelů. Znalci vybírali po jednom výrobku v kategoriích mléčné produkty, pekařské a cukrářské výrobky, ovoce a zelenina, nápoje, uzeniny a produkty z masa a ostatní potravinářské produkty. Oceněni tak byli pekaři, výrobci sýrů, moštů, pěstitelé zeleniny, včelaři, cukráři i pivovarníci. Každý kraj vyhlásil svoje vítěze, kteří mohou využívat značku po šest let. Značku Regionální potravina najdete na obalech výrobků.



 
Výrobky s označením Regionální potravina najdete především v menších obchodech. Výhody jsou zjevné – potravina neleží týdny ve skladech, zboží necestuje přes půl zeměkoule, některé výrobce možná znáte osobně a celý projekt navíc pomůže našim výrobcům a pěstitelům. Příklady podobných, dobře fungujících projektů můžeme najít po celé Evropě. Ostatně o poptávce po kvalitních domácích potravinách svědčí popularita farmářských trhů, které rostou jako houby po dešti. A nejen to – výzkumy mezi spotřebiteli ukazují, že kvalitní české potraviny upřednostňuje 85% nakupujících. Zdá se, že ministerstvo přišlo s projektem v pravý čas. Projekt Regionální potravina osobně podporuje ministr zemědělství Ivan Fuksa, který ho uhájil před rozpočtovými škrty.



A kde se můžete o projektu Regionální potravina dozvědět víc? Především na stránkách www.regionalnipotravina.cz. Najdete tam nejen kompletní seznamy oceněných potravin, ale také recepty na regionální speciality, tipy na výlet a další novinky. Objeví se tam také informace o akcích, kde probíhají ochutnávky. Možná ještě stihnete největší ochutnávku regionálních potravin – Regionfest, která probíhá v Praze 21. a 22. října.

 

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
2720364

RSS:
Toplist