1. liberecký taneční maraton

- 1. liberecký taneční maraton
Vyšlo v blogu:  Roztančená

1. liberecký taneční maraton

18.11.09, 22:33, autor: Nikol , Hodnocení: -
netančily jsme 24 hodin, ani jsme nehopkaly 42,6km, ale rozhodně jsme si daly do těla i tak a stálo to zato

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Máme tady sobotu 14. listopadu těsně před třináctou hodinou odpolední, kdy má všechno vypuknout. Stále nejsme kompletní. Už máme začínat a pořád nejsme kompletní. Už jsme měli začít, ale nedá se nic dělat, nejsme kompletní. Asi patnáct minut po plánovaném začátku startujeme. Pouštím se do úvodního slova a představení poroty. Vše trvá jen kratičký zlomek a začíná pětihodinové mučení.

Nejdřív se pořádně zapotíme při cha che, kde tančíme na místě, v kroužku, děláme hada a taky tančíme speciálně pro kameramana a pro fotografa. Hezky zblízka, ať si nás mohou pořádně prohlédnout a udělat nám hezké snímky. Po cha che mě střídá Helenka s dynamickým bollywoodem. Přihlášené dámy mají jen dvě minutky, které mohou využít k vyčůrání, a nebo k převléčení a přezutí. Zajímavé je, že většina volí spíš druhou variantu. Bollywood uteče jako voda, zcela vyvrátí prvotní předpoklady poroty a přicházím já s divokou sambou. Doteď se klepaly jen unavené nohy, teď "chrastíme" rameny, boky, zadečkem, zcela rozklepáváme celé tělo v brazilských rytmech. Máme za sebou tři hodiny tance, když odpadává první a také poslední účastnice. Do posledních dvou hodin se tedy pouští již jen 14 dam. Porota vypadá, že už má docela rozhodnuto, když ale najednou zjistí, že síla a energie se někde vytratily, jinde objevily. Své původní odhady mohou zase zcela přehodnotit. Předposlední půlhodina je skutečné mučení: JIVE! Zpočátku na dámy vytahuji pouze základní variace, ale posledních 15 minut jen kopeme, skáčeme, znova kopeme, chodíme do dřepu a nahoru, znova,....ze všech leje, všichni jsou rudí až...no až tam, ale nikdo to nevzdává. Helenka se snaží ještě někoho odrovnat závěrečným bollywoodem, ale nic. Dámy jsou nezdolatelné. Dobře jsme je vytrénovaly. Laughing Ne, samozřejmě je to hlavně jejich zásluha a píle. 

Porota neměla rozhodování vůbec lehké, a tak není divu, že krom prvních třech míst také vyhlásila několik čtvrtých a pátých. Kdo si však odnesl slevové poukázky na taneční lekce a kostýmy? Kdo že to ode dneška bude vonět po kosmetice Kawar? Na třetím místě skončila Monika Černohorská navštěvující Helenčin kurz bollywoodu. Druhé místo obsadila Klára Murcková, která se již druhý semestru účastní mých kurzů flirtu a na prvním místě skončila zcela jednoznačně Ivana Šabatková, která tančí latinu pod vedením Růženky.

Za sebe musím říci, že jsem byla překvapená, jaká dobrá nálada panovala až do úplného konce. Dámy se usmívaly, bavily se, a i přesto, že se doslova koupaly ve vlastním potu, tak zářily. Nedalo se tedy dělat nic jiného než fandit, nebo se k nim přidat, protože byly vážně, ale vážně báječné. Myslím, že nebudu mluvit jen za sebe, viď Helenko? Když řeknu, že byly výkonější než my. Smile (Helenka vzkazuje přes ICQ, že kýve a souhlasí)

Závěrem děkuji vám všem, ženské, že jste to takhle skvěle zvládly. Díky patří také porotě - Jarmilce Valtové (Helenčina maminka, proslulá "bollywooďanka"), Gábině Dygrínové (tanečnice standardních a latinsko-amerických tanců) a Zdendovi Böhmovi (laická a mužská část poroty). Díky Centru Tance a ZŠ Na Perštýně, že nám umožnily akci pořádat a také děkuji Dětské Televizi, která nám z maratonu natočila a sestříhala reportáž.

No a na koho nesmím zapomenout? Helenko, děkuji za spolupráci, organizaci a podporu, bylo to báječné.

Ještě jednou díky všem za báječnou sobotu...Nikol a Helenka

 
 • yJGJIIUcHXoeotbx 09.04.10, 18:05

  Rozbalit 1. YSbvmwbk

 • yJGJIIUcHXoeotbx

  S1JAXp <a href="http://ckgcwtkzdbgs.com/">ckgcwtkzdbgs</a>, [url=http://ttylngpxvned.com/]ttylngpxvned[/url], [link=http://dojjaeehbrhn.com/]dojjaeehbrhn[/link], http://lkamnnzresto.com/

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Valentýnské opojení

Lidský cit jménem láska má svoje oficiální místo v kalendáři. Je jím 14. únor - svátek všech zamilovaných, známý také pod jménem svatý Valentýn. Ke společné romantické večeři se svým miláčkem můžete připravit míchané soft drinky. Určitě budete opilí velkou láskou, ale míchanými koktejly rozhodně ne!
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
 • Děkuji za spolupráci na skvělé akci, kterou je Miss face. Po včerejším finále jsem ještě plná dojmů, a proto b...
 • Taneční víkend plný zumby, flirt dancu a jivu: 28.-30.01.2011...
 • Cenrtum Tance se zumbou na festivalu Joyride! ...
 • Shrnutí báječného tanečního víkendu na Slapech (1.-3.10.2010)...
 • Zumbili jsme odpoledne celé, kondička lepší než má Pelé! ...
Profil blogu
Profil blogu "Roztančená"
Profil blogu
Založen:
27.1.2009 9:48:32

Přístupů:
22983

RSS:
Toplist