Sůl chrání proti depresi

- Sůl chrání proti depresi
Rubrika:  Zdravá

Sůl chrání proti depresi

18.07.18, 00:06, autor: Kočička
Jídlo bychom si měli občas trochu víc osolit. Tvrdí to překvapivě američtí vědci. Je sice známo, že moc soli škodí, ale sůl má i své kladné stránky – funguje jako přirozený antidepresant.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Testy na krysách ukázaly, že nedostatek soli vede ke ztrátě potěšení z činností, které krysám normálně lahodí. To je známka deprese.

 

Naše tělo – i tělo krys – potřebuje sodík, který spolu s chlórem tvoří kuchyňskou sůl. Když ale máme sodíku příliš, vede to ke zvýšení krevního tlaku. Tím se zvyšuje riziko infarktu i mrtvice.

 


Podle BBC uvádí britský Úřad pro stravovací standardy, že průměrný dospělý člověk by měl požít přibližně 6 gramů soli denně. Většina z nás jí soli až  příliš, ale jak ukazuje nový americký výzkum, příjem soli bychom ani neměli drasticky snižovat.

 


Psycholožka Kim Johnsonová, vedoucí amerického výzkumu, který se zaměřil na důsledky nedostatku soli, tvrdí:
„Věci, které by krysám byly za normálních podmínek příjemné, přestávaly mít tento účinek. Dospěli jsme proto k názoru, že nedostatek soli a chuť na sůl s tím spojená mohou vést k výskytu některých podstatných příznaků deprese.“

 

Britský expert na stravovací návyky k tomu dodává: „Naše tělo potřebuje pro správné fungování jen velmi malé množství soli. Většina z nás požívá soli mnohem méně. Tento výzkum ale osvětluje, proč někteří lidé solí příliš, ačkoliv vědí, že jim to škodí.

 
Zdroj: Archív 2009
 • deliva 20.07.18, 23:56

  Rozbalit 1. deprese

 • deliva

  Myslím, že nadměrné užívání soli není zrovna nejzdravější, proto jsem také při léčbě deprese dala přednost bylinným přípravkům, které jsem našla na https://www.eushops.cz/Bylinky-deprese-antisplin-psychicka-dusevni-pohoda

 • Jarka 20.11.22, 23:01

  Rozbalit 2.

 • Jarka

  Já mám zkušenost s kratomem, ten mi dokáže vždy pomoci před depresí, ale také mi pomáhá k lepšímu relaxu a načerpání energie. Kupuji si kratom od https://kratomlevne.cz/ mají ho totiž v perfektní kvalitě.

 • Táňa 30.09.23, 00:34

  Rozbalit 3.

 • Táňa

  To s tím kratomem je pravda. Já s ním mám zase pozitivní zkušenost, když jsem ho brala v hodně stresovém období. V té době mi fakt pomohl. Konkrétně to byl ten červený kratom, který dokáže člověka skvěle uklidnit. Pokud byste se ho rozhodli také vyzkoušet, tak doporučuji mrknout sem - https://www.adamkrupa.cz/

 • Petra 02.12.23, 11:26

  Rozbalit 4.

 • Petra

  Prosím když tu píšete o kratomu, tak zajímalo by mě jestli vám to pomáhá proti depresi a taky k lepší relaxaci?

 • Jitka 06.12.23, 11:23

  Rozbalit 5.

 • Jitka

  Kratom dokáže pomáhat k lepší relaxaci a celkově k lepšímu odpočinku. Mě na to přivedla kamarádka, která má velmi náročnou práci a kratom využívá právě k lepšímu odpočinku, relaxaci, ale také na lepší soustředění. Můžete ho vyzkoušet třeba i v menším balení ze začátku, já ho kupuji od kratomworld.cz

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2162943

RSS:
Toplist