Šátek místo šperku

- Šátek místo šperku
Rubrika:  Krásná

Šátek místo šperku

15.01.20, 00:00, autor: Michaelle
Šátky, šály a pašmíny vrthly do našich šatníků a staly se hitem letošní sezóny. In jsou především luxusní hedvábné šátky, které můžete použít jako doplněk místo bižuterie i šperků.

Čtenost -   Diskuze: (2
 
  

Šály mohou být zajímavé svou strukturou, vzorem nebo střapečky či bambulkami. Pašmíny musí zaujat vzorem a barevností. Hedvábné šátky ovšem letos musí být značkové.

 

 

 

 

 

Co se týče barevnosti jsou in především výrazné vzory a pastelové barvy. Snad jako kontrast k šedivosti a jednotvárnosti zimy. V každém případě je třeba, aby šál, pašmína i šátek byly něčím zvláštní a výrazné.

 

 

 

 

Důležitý je také správný výběr materiálu. K elegantnímu outfitu se hodí jemné látky, hrubé šály jsou skvělé ke sportovním outfitům nebo oblečení na běžné nošení. Šátky a šály se hodí snad ke všemu – k šatům, kabátům, tričkům nebo svetrům.

 

 

 

 

 

Umíte šátek  zavázat?

 

1. Šátek s mašličkou:  na rubové straně šátku uprostřed uvažte malý uzel, šátek pak přeložte na polovinu, uzlík nechte stále v rubu cípy zůstanou různě dlouhé, a tak je o elegantní dojem postaráno.

 

2. Šátek s cípy:  přeložte šátek na polovinu přiložte ke krku, středním cípem na hrudník, dlouhé konce směřují dozadu boční cípy za krkem překřižte a veďte dopředu, pak uvažte volnější dvojitý uzel.

 

3. Šátek stažený sponou: Stáhněte kolem ramen šátek pouze ozdobnou sponou nebo kroužkem.

 

 

 

 


Šály a šátky nemusí být přece nutně jen ozdobou krku. Malé šátky můžete uvázat například na kabelku nebo delší šátky použít jako opasek ke kalhotám, nebo uvázat kolem boků.

 

Delší asymetrickou šálu se nebojte uvázat na způsob kravaty.

 

 

 

 

Nezbývá, než vyrazit do obchodů si nějaké takové úžasné šátky a šály pořídit.

 

 
Zdroj: FOTO: www.net-a-porter.com, Archív 2009
 • dada 30.01.20, 23:49

  Rozbalit 1.

 • dada

  Děkuji za skvělé tipy, nedávno jsem si pár šátku koupila za pár korun na https://www.onlinesekac.cz/ , takže jsem ráda, že pro ně mohu mít tolik možností využítí. Určitě je začnu co nejdříve nosit, mohl by to být zajímavý doplněk.

 • Dana 07.01.23, 21:03

  Rozbalit 2. šperk

 • Dana

  Já jsem měla taky období, kdy jsem si nakoupila šátky v domnění, jak je budu nosit, ale nikdy jsem je nenosila :-D . Líbí se mi to, ale ke mě to prostě nějak nejde. Takže jsem zůstala věrná klasickým šperkům. Mám velkou zásobu z www.marre.cz/sperky-z-chirurgicke-oceli-s200CZ , takže mám z čeho vybírat :-) . Líbí se mi šperky z chirurgické oceli, které nejsou nijak náročné na údržbu a pořád vypadají jako nové.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
2107470

RSS:
Toplist