Punč přivezli z Indie

- Punč přivezli z Indie
Rubrika:  Praktická

Punč přivezli z Indie

14.11.23, 00:00, autor: Kuchařka
Indie je rodným krajem punče, který se do Evropy dostal až v 17. století díky britským kolonistům. Název tohoto nápoje je odvozen od hindského termínu panča, což znamená pět. Přesně tolik bylo původně ingrediencí, z nichž se punč skládal a to z vody, cukru, čaje, vína a araku – indické pálenky, která vzniká destilací zakvašených palmových šťáv či třtinové melasy. Někdy se do nápoje přidávalo ovoce nebo koření

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Co se ale dává do punčů a jiných horkých nápojů dnes? Může to být whisky, skotská, víno anebo rum. Hodně záleží na vaší fantazii. Pokud si ale nevíte rady, máme pro vás pár tipů.

 

 

Horký Baron – hruška

 

50ml Baron Hruška,

20ml Belvoire Ginger Cordial,

130ml Horké vody

Ozdoba: zázvor, křížala jablko

 

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skleničku ozdobíme zázvorem, limetou  a sušeným jablkem(křížalou). Lahodná chuť hruškového destilátu se výborně doplňuje se štiplavou chutí zázvoru. 

 

 

 

Horký Baron - švestka

 

40ml Baron švestka,

30ml Belvoire Apple,

Plum & Cinnamon,

130ml Horká voda

Ozdoba: Skořice, sušená švestka

 

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skleničku ozdobíme skořicí a sušenou švestkou.Jemná chuť švestek a skořice v horké kombinaci, zpříjemní zimní večery.

 

 


Jablkovo-švestkový punč se skořicí

 

30ml The King of Scots,

40ml Belvoire Apple, plum & cinnamon cordial,

130ml horké vody

Ozdoba: Kolečko limety

 

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Do punče se skvěle hodí kolečko limetky pro vyváženost sladké chutě.

 

 

Černorybízový punč s jablkem

 

30ml The King of Scots,

40ml Belvoire Blackcurrant and COX Apple cordial,

130ml horké vody

Ozdoba: Kolečko limety

 

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme postupně všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skotská Whisky v kombinaci s černým rybízem a jablky je ideální partner po zimní lyžovačce. Ozdobná limeta

 

 

Kořeněný jablečný punč se zázvorem

 

30ml The King of Scots,

40ml Belvoire Spiced apple & Ginger cordial,

130ml horké vody

Ozdoba: Kolečko limety

 

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou.Mix horkého punče ze skotské Whisky a zázvorového cordialu Belvoir s jablky. Limeta opět příjemně vyladí sladkost punče.

 
Zdroj: Archív 2015
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1803354

RSS:
Toplist