Péče o pleť v zimě

- Péče o pleť v zimě
Rubrika:  Krásná

Péče o pleť v zimě

12.01.22, 00:00, autor: Michaelle
Studené období, neřku-li mrazy, jsou pro naši pleť značně vysilující. Přechody z teplých místností do chladu či mrazu vyvolávají nežádoucí reakce. Pleť se přesušuje, mohou se odlupovat šupinky a objevovat červené skvrnky.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Musíme tedy o svou pleť o to více pečovat. Lehké krémy a fluida je vhodné vyměnit za hutné a mastnější přípravky. Proto k základním denním a nočním krémům začněte používat i speciální zimní krémy s mastnějším základem a UV filtrem.

 

Používejte mastné krémy

Vhodné jsou třeba krémy s obsahem avokádového či mandlového oleje. Především lidé s citlivou pletí nebo rozšířenýma žilkami v oblasti líček a nosu, by měli mastné krémy v zimě používat povinně. Po rozetření je nezbytné několik minut počkat, než pokožka ochrannou vrstvu zcela přijme a začne působit.

 

Nevysušujte pleť zbytečně

Kromě toho byste měli při ošetření pleti opatrně zacházet s horkou vodou a nepoužívat pleťové vody s alkoholem, které pleť vysušují.

 

Odličujte se pleťovým mlékem

Nepříjemné účinky zimy můžete zmírnit také vhodným způsobem odličování. Nejšetrnější odličování je pleťovým mlékem nebo pěnou. Na mírně navlhčený obličej naneste pleťové mléko a jemně rozetřete po obličeji, potom setřete vatovým tampónem.

 

Chodťe poctivě na kosmetiku

Věnujte se více své pleti a dopřejte si u své kosmetičky třeba masáž a masku. Před masáží vám doporučuji nechat si na obličej, krk a dekolt aplikovat vitamíny v ampulích např. vitamín C, E .

 

Na horách používejte opalovací krémy

V žádném případě nepodceňujte slunce. Především na horách byste se měli dostatečně chránit před UV zářením opalovacími krémy s vysokým UV faktorem. Při zimních sportech nezapomínejte také na vhodné sluneční brýle. Pokud jste si je už odložili, zase si je pěkně vraťte do kabelky, zkrátka mějte je po ruce. Jinak riskujete zánět spojivek a vrásky kolem očí.

 

Zvláštní péče o okolí očí

Právě oční okolí potřebuje  vzimě zvláštní ošetření. Oční partie odličujte dvousložkovým přípravkem na citlivé oči. Je dobré si okolí očí ošetřit na noc výživným očním krémem, aby se kůže nevysušovala. Poraďte se s kosmetičkou a společně zvolte pro tuto partii vhodný krém.

 

I své rty musíte chránit

Pečujte i o rty, zvláště v mrazech nanášejte několikrát denně vrstvu ochranného krému na rty s UV filtrem nebo jelení lůj. Výživnou rtěnku nebo pomádu noste stále u sebe, nechráněné rty do mrazu vůbec nepatří.

 

Jezte vitamíny a relaxujte

Velké teplotní rozdíly, které nám zima přináší jsou pro náš organismus velkou zátěží. Dodejte proto pleti i tělu dostatek vitamínu, dopřejte si více relaxace, třeba kvalitní masáží a těšte se na jaro.A na závěr jedna užitečná rada, používejte v zimě denně make-up, udělá kůži stejnou službu jako teplý kabát.

 

ANKETA: Věnujete péči o pleť v zimě zvýšenou pozornost?

Hlasuj pro možnost Ne

Celkem: 50 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív (19.12.2009)
 • Lenka 14.04.13, 20:45

  Rozbalit 1.

 • Lenka

  Na vysušenou pokožku se mi osvědčil panthenol od Swisu, kterým se mažu nejen po opalování ale i celou zimu. Už mě netrápí bíle šupinky, které se mi stále tvořily.

 • Eliška 28.04.22, 21:23

  Rozbalit 2.

 • Eliška

  Já teda s pletí naštěstí během zimy moc problémy nemám. S čím ale mívám problémy je kůže na rukách, ta mi hodně vysychá. Obecně se nedá říct, že bych měla zimu nějak zvlášť ráda. Spíše naopak. Zahřát se v zimě pro mě taky nebývá úplně jednoduché. Je ale pravda, že oblečení z vlny, které mám tady odtud https://www.vlnenezbozi.cz/ mi to celkem usnadňuje.

 • Janča 30.11.22, 22:06

  Rozbalit 3.

 • Janča

  Super článek. Já jsem toho názoru, že právě v zimě pleť potřebuje nejvíc péče. Já mám třeba hrozný problém s jejím vysoušením přes zimu. Občas je to fakt hrozné. Na https://zivotavyziva.cz/kremy-na-suchou-a-citlivou-plet/ jsem si ale našla různé krémy pro suchou a citlivou pleť a teď je pomalu testuji, tak uvidíme, který bude nejlepší.

 • Hana 09.12.22, 10:43

  Rozbalit 4. Pleť

 • Hana

  Já se starám o pleť celý rok stejně, jen s tím rozdílem, že v létě používám pleťový krém s SPF kvůli sluníčku :-) . Jinak základem je dokonale vyčištěná pleť, na kterou používám sonický přístroj na čištění pleti, který mám z https://www.plaza.cz/sonicky-pristroj-na-cisteni-pleti-flawless/ a krásně mi pleť vyčistí. pak použiju tonikum, krém a mám hotovo :-) .

 • Petra 14.03.23, 11:03

  Rozbalit 5. Zima

 • Petra

  Já mám přes zimu snad ještě horší pleť než přes léto, kdy se koupeme v bazénu. Přijde mi, že jsem strašně suchá a hodně mi praská kůže kolem prstů. Nic příjemného. Kdyby to tak šlo, že bych mohla někam zalézt a vylézt až na jaře :-D . Jediné pozitivum je, že máme doma krásné teplo. Naštěstí nemusíme šetřit na teplu, protože topíme dřevem v akumulačních kamnech Norsk Kleber, která máme z https://www.flamen.cz/product-brands/norsk-kleber/ a jsou maximálně výhřevná, takže u máme pořád 22 stupňů :-) .

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
2181184

RSS:
Toplist