Parfémy

- Parfémy
Rubrika:  Krásná

Parfémy

11.03.20, 00:00, autor: Michaelle
V písni Petera Nagyho se praví: "Parfémy, je hra čo hrajů..." Ale víme, co hrajeme?

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Od nepaměti provází lidstvo snaha upoutat nejen zjevem, ale i vůní. Proto profesi parfémáře můžeme vysledovat v Mezopotámii, Egyptě i starém Řecku tisíce let před naším leotpočtem. Oblíbené parfémy si brali lidé sebou i do hrobu - našly se flakóny se zbytky parfému vedle těl.

 

Postupem věků se vykrystalizovaly základní směry vůní, kterými se parfémy ubírají. Řekněme si rovnou, že nyní hovoříme o ženských parfémech. Těmito třemi základními směry dámských vůní jsou vůně květinové, cypřišové a orientální.

 

 

Květinové vůně

Jedná se o nejoblíbenější základ dámských parfémů. Až polovinu z celkové parfémové produkce tvoří právě květinové vůně. Existují jak květinové základy jednodruhové, tak směsi.

 

Květinovo-ovocná vůně je směs složek ovocných vůní (jablko, švestka, broskev…) a květinových složek.Květinovo-svěží vůně je lehká, jarní vůně (hyacint, konvalinka) osvěžená bergamotem nebo jinou citrusovou směsí.Květinovo-květinová
vůně je složena z mnoha druhů květin (růže, jasmín, narcis, kosatec, karafiát).Květinovo-sladká
vůně je těžší vůně – sladký nádech dodává ambrová pryskyřice.

 

 

 

Cypřišové vůně

Jsou vůně o poznání těžší. Odlehčení a kontrast jim zpravidla dodávají příměsi citrusů. Základem bývá vůně dubového mechu, bergamotového oleje a pačuli.

 

Cypřišovo-ovocná vůně je těžká ovocná vůně s převahou broskve.

Cypřišovo-květinová lehčí vůně s cypřišovou kompozicí a aroma růže.

 

 

 

Orientální vůně

Jsou těžké vůně s nádechem exotiky, které jsou oblíbeny především v zemích svého původu. Jak samotná název napovídá - v Orientu. Jedná se o vůně dráždivé a smyslné, hodící se do horých nocí pro zralé a sebevědomé ženy. Základem jsou různé druhy orientálního koření, jako je hřebíček, skořice, koriandr nebo pepř, doplňovaný vůněmi pryskyřice a kůže.

 

 


Pár tipů pro výběr a nákup

Při koupi parfému si můžete nechat poradit prodavačkami ve specializovaných parfumeriích, ale měli bychom mít na paměti, že na našem těle bude parfém vonět jinak, než jak ho cítíme z flakónu. Proto bychom měli při koupi nenášet nepatrné množství na zápěstí, nechat lehce vyprchat a pak teprve přivonět.

 

Nemá většinou cenu čichat k více než třem vzorkům. Naše čichové buňky totiž po třetí výrazné vůni, jakou bezesporu parfém je, přestanou správně vnímat. Nejlepší je s vybíráním parfému nespěchat. Použít tester a být s danou vůni celý den. Teprve druhý den se rozhodnout, zda tuto vůni skutečně chceme.

 

Kupovat parfém jako dárek je sice velice oblíbenou záležitostí, zvláště pánové to děljí, když si neví rady, co žene koupit, ale je to špatné. Ono totiž to co voní dárci nemusí vůbec vonět obdarovanému. Pokud chcete tedy parfém jako dárek koupit, pak doporučuji koupit přesně tu značku a druh, který daná žena používá.

 

Na parfému nešetřete. On dokresluje vaši osobnost. Můžete mít sebelepší značkový outfit, pokud z vás bude cítit prapodivné směsice vyčpělé voňavky, budte i vy působit velmi lacině.

 

 
Zdroj: Archív 2009
  • Simona 17.08.22, 06:04

    Rozbalit 1. Vůně

  • Simona

    Vůní je fakt strašně moc. Mně nejvíc sedí květinovo - ovocné parfémy. I když to jsou prý letní vůně, tak já je používám i v zimě, alespoň si tak pak připadám trochu jako v létě :-D . Parfémy si objednávám z https://www.esensino.cz/ a nejvíc jsem věrná parfému ARM BECAUSE YOU.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1996480

RSS:
Toplist